Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio do ok.1500zł Alpine, Pioneer, Clarion ?

20 May 2010 11:06 5828 29
  • Level 9  
    Witam chciałbym kupić dobre radyjko. Moje wymagania:
    - USB
    - pilot
    - pokrętło głośności

Uwierzcie mi, dużo duuużo czytałem o tych wszystkich markach i modelach i kompletnie nie wiem na co się zdecydować.

help
  • Level 23  
    Oto kilka modeli nad którymi bym się zastanawiał za takie pieniądze:
    ALPINE IDA-X305
    ALPINE CDA-117Ri - tym sam się bawiłem i odsłuchiwałem (polecam)
    CLARION FZ709E - to mi osobiście najbardziej się podoba (brak pokrętła)
    CLARION VZ409E - 7" monitorek
    PIONEER DEH-P8100BT

Jeśli chodzi Ci o jakość dźwięku to osobiście polecam Alpinki.
  • Moderator of CarAudio
    Poleciłbym Alpine 9887 ale nie ma upragnionego USB , więc pozostał Ci Pioneer 88 .

PS: napisz z czym to ma grać
  • Level 9  
    Też myślałem nad 9887 ale właśnie USB... A 9886 ?
    IDA-X305 takie bajeranckie w sumie
    Clarionki mi się nie podobają jakoś...
    A co do Pioneera to podobał mi się tylko DEH-P88RS II i chyba bym się zdecydował gdyby nie... No właśnie. USB.
    A apropo tego na czym to ma śmigać to raczej na niczym szczególnym, bo SinusLive sl105 ale wszystko w swoim czasie :) Chciałem dobrze zacząć
  • Level 35  
    To skoro radio nie ma vbytc dopasowane do systemnu tylko na odwrot to kupuj to ktore z wymienionych ci sie bardziej podoba i spelnia praktyczne funkcje bo wszystkie dzwiekowo sa dobre tylko maja inny profil brzmienia
  • Level 9  
    Czyli wszystko jedno co bym wybrał w tym przedziale cenowym z tych 3 marek, będę zadowolony ? Myślałem że nie tylko wygląd się liczy :D
  • Level 35  
    Wygląd się wogóle nie liczy ale jeżeli podstawa dla ciebie jest USB to już zaczyna przychodzi do głowy ze będą lecieć mp3 , systemu nie masz z którym radio miało by się z grac , uzupełnić..... wiec jak ci powiedzieć które jest lepsze ??
    Ja bym nie wybrał żadnego z nich ale to moje zdanie..... i to nie dlatego ze można w tej kasie znaleźć lepsze nowe radio tylko dlatego ze bym nie ku[pil nowego :)

Poza tym naprawdę ciężko coś podpowiedzieć , dźwiękowo tez nie wiadomo co chcesz osiągnąć , systemu brak , a to co wypisałeś jako priorytety to jak dla mnie to są pierdoły bez obrazy , USB tylko praktyczne ale jak dla mnie nie ma to jak płytka bo nawet formaty są kiepskie a oryginalną płytka to jest to , pokrętło tu się zgodzę , pilot.... mam..... nigdy nie użyłem bo do czego jak jadę samochodem to nie trzymam pilota w reku żeby sobie zmienić stacje tylko używań do tego przycisku na radiu bo jest większy , trafi się bez patrzenia w niego , nie muszę szukać pilota i się rozpraszać przy tym ;)

Ale to moje zdanie które co prawda w pełni popieram ale każdy ma swoje :)
  • Level 9  
    To może zapytam inaczej: które z wyżej wymienionych modeli (ewentualnie innych, jestem otwarty na propozycje) były by najbardziej odpowiednie pod rozbudowę typu 2 x wzmacniacz (jeden na przód, drugi na skrzynię basową) ?
    Sam nie wiem co chcę osiągnać bo jestem laikiem jak już niektórzy zauważyli :) Chciałem poprostu zacząć kompletowanie czegokolwiek od podstawy CA - dobrego radyjka.
    A tak swoją drogą czemu nie nowe ? (radio)
  • Level 35  
    Dlatego nie nowe bo wole więcej naturalności w brzmieniu , nie potrzebuje procesorów i innych bajerów gdybym miał decydować jakie radio teraz kupić była by to alpine 7906 około 500zł , nakamishi cd 500 około 1500zł nowe ale nie spełnia twoich wymagań

To rozbudowy o jakiej piszesz każde się nada , po prostu każdy element systemu powinien być spasowany z każdym innym by zoptymalizować brzmienie pod swój słuch kupując teraz radio w jakiś sposób resztę komponentów powinno się dopasować pod nie , żebyś nie zrozumiał mnie złe każde z nich jest dobre i pionier i alpine to wysokie modele o bardzo dobrym brzmieniu , wyposażone w procesory , czasówki i każde z nich nawet z seryjnego systemu potrafią zrobić dobrze grający system pioniera miałem a o alpine wyrażam się teoretyzując ale ma tez bardzo dobra opinie wiec nie powiem ci które lepsze bo jedno i drugie oferuje bardzo wiele a ze pionier jest świetnie wykonany i ma bardziej klasyczny wygląd to poszedł bym w jego stronę a z drugiej strony alpine nie słuchałem wiec w ramach eksperymentu może bym się pokusił na nią wiec gotowej recepty brak , musiałbyś posłuchać i zobaczyć który profil brzmienia ci odpowiada
  • Level 17  
    Ja również poleciłbym Alpine 9887
  • Level 9  
    Aha, w taki sposób. Muszę powiedzieć że trochę rozjaśniłeś mi w głowie, co nie znaczy że pomogło mi to w doborze radia hehe. Ale cóż, Jednemu podoba się oldshoolowy Alpine, innemu smukły Pioneer z bajerami. Tak czy siak Chyba nie uzyskam odpowiedzi bo z jednej strony i tak się nie znam, z drugiej Wy nie macie na jakiej podstawie dobrać mi odpowiedniego radia z racji braku reszty komponentów CA. Cóż, idę czytać i oglądać :) Wielkie dzięki panowie za poświęcenie chwili uwagi.
    A dla tych którzy jeszcze nie poświęcili przypomne że szukam dobrego radia (Alpine/Pioneer/Clarion) z usb, pokrętłęm głośności i pilotem w granicach 1500zł i wszelkie propozycje bardzo mile widziane :)

(apropo 9887 Też mi śię podoba ale nie ma upragnionego usb :))
  • Moderator of CarAudio
    9886 nie posiada korekcji czasowej na pokładzie w porównaniu do 117 .

PS: jak grają nie wiem , bo nie miałem ich u siebie w aucie , więc się na ten temat nie wypowiadam
  • Level 11  
    do 1500 zł to powinieneś kupić używke 9886 i od razu zestaw imprinta ALPINE PXA-H100. Wtedy wszystkie opcje włącznie z automatyczną korekcją czasową i wyrównywaniem pasma będziesz miał dostępne. Radio to bez imprinta jest nic nie warte. Oczywiście do tego jeszcze zestaw kalibracyjny z mikrofonikiem extra 200zł, albo wizyta u kogoś dochodzi.

Jeżeli tak się nie chcesz bawić to polecam pionka 88rsII

Miałem oba te radia i naprawdę uwierz że bez imprinta pionek bije te alpinki na głowę. Ma 100razy więcje opcji i w komplecie dostajesz mikrofonik do korekcji czasowej i wbudowanego procka.
  • Level 9  
    Ale póki co mam tylko malutki zestaw odseparowany z przodu (SinusLive sl105), czy na prawdę żeby się cieszyc przyzwoitym dźwiękiem niezbędny jest imprint ?
  • Level 11  
    Kwestia gustu. Wiem jedno 9886 nie ma żadnych opcji odblokowanych bez imprinta!!! Masz raptem soprany basy do podbicia i balans i tyle! jak w każdym radiu z biedronki (tyle że gra lepiej)! nie ma ani filtrów ani bardziej rozbudowanego kolektora graficznego. Wolałbym już np pionka p7000ub albo teraz wersje z 200na końcu chociaż nie wiem jak ta nowa gra. Za to p7000ub ma usb, fajny wyświetlacz, dużo opcji no i gra przyzwoicie.
  • Level 30  
    Kup 9887 bo to dużo lepiej grające radio od 9886, dodatkowo są stosunkowo tanie - widziałem nową za 950 na allegro.
    USB mozna z niego wyciągnąć za pomocą przejściówki ( choć drogiej bo koło 350 zł ). Funkcji ma duzo więcej od 86. Ewentualnie taniej, przewodem aux mozna wyciągnać Jacka i podłaczyc jakąś MP3.
  • Level 9  
    A co sądzicie o cda-117ri ? czytałem że to coś pomiędzy 9886 a 9887. Imprinta z czasem się kupi i myślę że to by było tańsze od 9887 + przejściówka usb a różnicy (po ewentualnym dokupieniu imprinta do 117ri) bym pewnie nie usłyszał. Jak myślicie ?
  • Moderator of CarAudio
    Po co Ci imprint? Poczytaj co to daje ...a co się traci. 117 ma korekcję czasową już na pokładzie i moim zdaniem jest przez to lepszy niż 9886 .

PS: patrzę tylko na wyposażenie , bo nie wiem jak grają
  • Level 14  
    Alpine CDA-117Ri nie ma crossover aktywnych zwrotnic niezbednych dla niektórych audio maniaków a 9886 ma
  • Level 9  
    A czy imprint nie ,,udostępnia'' aktywnych zwrotnic? (cokolwiek to znaczy ;p)
    Kurde Panowie, a może ja w ogóle w złym kierunku szukam ? Bo ogólnie rozkminka idzie w sstrone 9886 i 117ri. czy poza nimi (i 9887) nie ma nic równie godnego uwagi? Z portem usb oczywiście. Sam nie wiem. Wiem że zawracam głowę ale jak czytam o 9886 to ludzie piszą ,,kup 9887'', a o 117ri w ogóle prawie nic nie ma. To może co innego ? Skoro Nikt nie jest przekonany do tych dwóch modeli (9886, 117) ?
  • Moderator of CarAudio
    Taaa 9886 ma aktywną zwrotkę ale po dokupieniu proca za kupę kasy , bo tak to nic nie ma ... tylko TREBLE , BAS , FADER i BALANCE ;)

PS: poczytaj o imprint , bo kasy kupa a efekty ...takie sobie
  • Level 11  
    117ri jest nowym radiem i pewnie mało kto miał z nim styczność dlatego o nim ciężko dostać opinie. Najlepiej idź do sklepu i kup co Ci będzie pasować;)
  • Level 9  
    Pozwolę sobie odświeżyć troszkę temat i zapytać:
    Które z tych radyjek zagra najlepiej?
    Pioneer deh-p88rsII
    Alpine CDA-117ri
    Clarion DXZ788RUSB

USB zeszło trochę na drugi plan ponieważ naczytałem się o tym pionku i ewentualnie dokupię później adapter usb. Tylko jest opcja że to cacko kosztuje tyle co procesor do imprinta w Alpine. Więc Pioneer + ewentualnie adapter usb, czy alpine + ewentualnie imprint ? Czy może poprosru clarion? :)
  • Level 11  
    Ja bym wziął Apinke z imprintem.
    Pionka miałem i był fajny jak sobie czasy dobrał, ale słyszałem też efekt po zapięciu imprinta i był jak dla mnie o niebo lepszy. Kwestia gustu. Pobaw sie tymi radiami i wybierz pod siebie co Ci się spodoba. Wiadomo każde zupełnie inaczej się obsługuje, a zadowolenie jest najważniejsze. Pytanie o to który jak gra jest troszkę głupie, bo każdy ocenia inaczej, a to już taka półka, że naprawdę każde gra dobrze, ale i specyficznie.
  • Moderator of CarAudio
    Kup sobie 9835 , które o klasę przewyższa wszystkie wymienione ...za taka cenę dostaniesz w idealnym stanie.
  • Level 43  
    DXZ 958, i dla oka i dla ucha. Moim zdaniem trochę zagmatwany/skomplikowany procesor, jednak możliwości potężne. Cena w granicach tysiąca, trafiają się komplety w pudle, z papierami.
    numer:1065063284
  • Moderator of CarAudio
    "Witam chciałbym kupić dobre radyjko"

Idąc tym tropem i rezygnując z dobrodziejstw nowoczesności za 500zł można kupić alpine7906 w idealnym stanie technicznym ... WSZYSTKIE wymienione w tym temacie radia przy nim wymiękają ;)

PS: sam na razie nie jestem jeszcze gotowy na "takie" radio ... lubię sobie pokręcić procem w korku ;)
  • Level 25  
    Podepnę się pod temat, obecnie mam radio Pioneer DEH-50UB, jestem z niego zadowolony ale niestety ma tylko 1 wyjście na wzmacniacz a potrzebuje 3x RCA. Zależy mi na USB, niezbędnych filtrach, jakości dźwięku i łatwości obsługi, w obecnym pionku żeby wejść w menu trzeba nacisnąć na środek pokrętła, podczas jazdy jest to trudne i często przełącza mi się utworek grrr :/
    Kwota to około 800 zł, podoba mi się KENWOOD KDC-W6047 U ale czy nie lepiej kupić Używaną Alpinke CDA-9885R tylko chyba nie ma USB...
  • Level 17  
    Jeszcze mogę polecić jeszcze Alpine CDA 9855 i 9835.Bawiłem się tymi radyjkami i są naprawde fajne(sam kupuje 9835