Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio do ok.1500zł Alpine, Pioneer, Clarion ?

Majerrr 20 May 2010 11:06 5966 29
    Majerrr
    Level 9  
    Witam chciałbym kupić dobre radyjko. Moje wymagania:
    - USB
    - pilot
    - pokrętło głośności

Uwierzcie mi, dużo duuużo czytałem o tych wszystkich markach i modelach i kompletnie nie wiem na co się zdecydować.

help
    roman87
    Level 23  
    Oto kilka modeli nad którymi bym się zastanawiał za takie pieniądze:
    ALPINE IDA-X305
    ALPINE CDA-117Ri - tym sam się bawiłem i odsłuchiwałem (polecam)
    CLARION FZ709E - to mi osobiście najbardziej się podoba (brak pokrętła)
    CLARION VZ409E - 7" monitorek
    PIONEER DEH-P8100BT

Jeśli chodzi Ci o jakość dźwięku to osobiście polecam Alpinki.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Poleciłbym Alpine 9887 ale nie ma upragnionego USB , więc pozostał Ci Pioneer 88 .

PS: napisz z czym to ma grać
    Majerrr
    Level 9  
    Też myślałem nad 9887 ale właśnie USB... A 9886 ?
    IDA-X305 takie bajeranckie w sumie
    Clarionki mi się nie podobają jakoś...
    A co do Pioneera to podobał mi się tylko DEH-P88RS II i chyba bym się zdecydował gdyby nie... No właśnie. USB.
    A apropo tego na czym to ma śmigać to raczej na niczym szczególnym, bo SinusLive sl105 ale wszystko w swoim czasie :) Chciałem dobrze zacząć
    sanders156
    Level 35  
    To skoro radio nie ma vbytc dopasowane do systemnu tylko na odwrot to kupuj to ktore z wymienionych ci sie bardziej podoba i spelnia praktyczne funkcje bo wszystkie dzwiekowo sa dobre tylko maja inny profil brzmienia
    Majerrr
    Level 9  
    Czyli wszystko jedno co bym wybrał w tym przedziale cenowym z tych 3 marek, będę zadowolony ? Myślałem że nie tylko wygląd się liczy :D
    sanders156
    Level 35  
    Wygląd się wogóle nie liczy ale jeżeli podstawa dla ciebie jest USB to już zaczyna przychodzi do głowy ze będą lecieć mp3 , systemu nie masz z którym radio miało by się z grac , uzupełnić..... wiec jak ci powiedzieć które jest lepsze ??
    Ja bym nie wybrał żadnego z nich ale to moje zdanie..... i to nie dlatego ze można w tej kasie znaleźć lepsze nowe radio tylko dlatego ze bym nie ku[pil nowego :)

Poza tym naprawdę ciężko coś podpowiedzieć , dźwiękowo tez nie wiadomo co chcesz osiągnąć , systemu brak , a to co wypisałeś jako priorytety to jak dla mnie to są pierdoły bez obrazy , USB tylko praktyczne ale jak dla mnie nie ma to jak płytka bo nawet formaty są kiepskie a oryginalną płytka to jest to , pokrętło tu się zgodzę , pilot.... mam..... nigdy nie użyłem bo do czego jak jadę samochodem to nie trzymam pilota w reku żeby sobie zmienić stacje tylko używań do tego przycisku na radiu bo jest większy , trafi się bez patrzenia w niego , nie muszę szukać pilota i się rozpraszać przy tym ;)

Ale to moje zdanie które co prawda w pełni popieram ale każdy ma swoje :)
    Majerrr
    Level 9  
    To może zapytam inaczej: które z wyżej wymienionych modeli (ewentualnie innych, jestem otwarty na propozycje) były by najbardziej odpowiednie pod rozbudowę typu 2 x wzmacniacz (jeden na przód, drugi na skrzynię basową) ?
    Sam nie wiem co chcę osiągnać bo jestem laikiem jak już niektórzy zauważyli :) Chciałem poprostu zacząć kompletowanie czegokolwiek od podstawy CA - dobrego radyjka.
    A tak swoją drogą czemu nie nowe ? (radio)
    sanders156
    Level 35  
    Dlatego nie nowe bo wole więcej naturalności w brzmieniu , nie potrzebuje procesorów i innych bajerów gdybym miał decydować jakie radio teraz kupić była by to alpine 7906 około 500zł , nakamishi cd 500 około 1500zł nowe ale nie spełnia twoich wymagań

To rozbudowy o jakiej piszesz każde się nada , po prostu każdy element systemu powinien być spasowany z każdym innym by zoptymalizować brzmienie pod swój słuch kupując teraz radio w jakiś sposób resztę komponentów powinno się dopasować pod nie , żebyś nie zrozumiał mnie złe każde z nich jest dobre i pionier i alpine to wysokie modele o bardzo dobrym brzmieniu , wyposażone w procesory , czasówki i każde z nich nawet z seryjnego systemu potrafią zrobić dobrze grający system pioniera miałem a o alpine wyrażam się teoretyzując ale ma tez bardzo dobra opinie wiec nie powiem ci które lepsze bo jedno i drugie oferuje bardzo wiele a ze pionier jest świetnie wykonany i ma bardziej klasyczny wygląd to poszedł bym w jego stronę a z drugiej strony alpine nie słuchałem wiec w ramach eksperymentu może bym się pokusił na nią wiec gotowej recepty brak , musiałbyś posłuchać i zobaczyć który profil brzmienia ci odpowiada
    bolek44
    Level 17  
    Ja również poleciłbym Alpine 9887
    Majerrr
    Level 9  
    Aha, w taki sposób. Muszę powiedzieć że trochę rozjaśniłeś mi w głowie, co nie znaczy że pomogło mi to w doborze radia hehe. Ale cóż, Jednemu podoba się oldshoolowy Alpine, innemu smukły Pioneer z bajerami. Tak czy siak Chyba nie uzyskam odpowiedzi bo z jednej strony i tak się nie znam, z drugiej Wy nie macie na jakiej podstawie dobrać mi odpowiedniego radia z racji braku reszty komponentów CA. Cóż, idę czytać i oglądać :) Wielkie dzięki panowie za poświęcenie chwili uwagi.
    A dla tych którzy jeszcze nie poświęcili przypomne że szukam dobrego radia (Alpine/Pioneer/Clarion) z usb, pokrętłęm głośności i pilotem w granicach 1500zł i wszelkie propozycje bardzo mile widziane :)

(apropo 9887 Też mi śię podoba ale nie ma upragnionego usb :))
    powalla
    Moderator of CarAudio
    9886 nie posiada korekcji czasowej na pokładzie w porównaniu do 117 .

PS: jak grają nie wiem , bo nie miałem ich u siebie w aucie , więc się na ten temat nie wypowiadam
    dominik1500
    Level 11  
    do 1500 zł to powinieneś kupić używke 9886 i od razu zestaw imprinta ALPINE PXA-H100. Wtedy wszystkie opcje włącznie z automatyczną korekcją czasową i wyrównywaniem pasma będziesz miał dostępne. Radio to bez imprinta jest nic nie warte. Oczywiście do tego jeszcze zestaw kalibracyjny z mikrofonikiem extra 200zł, albo wizyta u kogoś dochodzi.

Jeżeli tak się nie chcesz bawić to polecam pionka 88rsII

Miałem oba te radia i naprawdę uwierz że bez imprinta pionek bije te alpinki na głowę. Ma 100razy więcje opcji i w komplecie dostajesz mikrofonik do korekcji czasowej i wbudowanego procka.
    Majerrr
    Level 9  
    Ale póki co mam tylko malutki zestaw odseparowany z przodu (SinusLive sl105), czy na prawdę żeby się cieszyc przyzwoitym dźwiękiem niezbędny jest imprint ?
    dominik1500
    Level 11  
    Kwestia gustu. Wiem jedno 9886 nie ma żadnych opcji odblokowanych bez imprinta!!! Masz raptem soprany basy do podbicia i balans i tyle! jak w każdym radiu z biedronki (tyle że gra lepiej)! nie ma ani filtrów ani bardziej rozbudowanego kolektora graficznego. Wolałbym już np pionka p7000ub albo teraz wersje z 200na końcu chociaż nie wiem jak ta nowa gra. Za to p7000ub ma usb, fajny wyświetlacz, dużo opcji no i gra przyzwoicie.
    Karolo MPower
    Level 30  
    Kup 9887 bo to dużo lepiej grające radio od 9886, dodatkowo są stosunkowo tanie - widziałem nową za 950 na allegro.
    USB mozna z niego wyciągnąć za pomocą przejściówki ( choć drogiej bo koło 350 zł ). Funkcji ma duzo więcej od 86. Ewentualnie taniej, przewodem aux mozna wyciągnać Jacka i podłaczyc jakąś MP3.
    Majerrr
    Level 9  
    A co sądzicie o cda-117ri ? czytałem że to coś pomiędzy 9886 a 9887. Imprinta z czasem się kupi i myślę że to by było tańsze od 9887 + przejściówka usb a różnicy (po ewentualnym dokupieniu imprinta do 117ri) bym pewnie nie usłyszał. Jak myślicie ?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Po co Ci imprint? Poczytaj co to daje ...a co się traci. 117 ma korekcję czasową już na pokładzie i moim zdaniem jest przez to lepszy niż 9886 .

PS: patrzę tylko na wyposażenie , bo nie wiem jak grają
    lukas11111
    Level 14  
    Alpine CDA-117Ri nie ma crossover aktywnych zwrotnic niezbednych dla niektórych audio maniaków a 9886 ma
    Majerrr
    Level 9  
    A czy imprint nie ,,udostępnia'' aktywnych zwrotnic? (cokolwiek to znaczy ;p)
    Kurde Panowie, a może ja w ogóle w złym kierunku szukam ? Bo ogólnie rozkminka idzie w sstrone 9886 i 117ri. czy poza nimi (i 9887) nie ma nic równie godnego uwagi? Z portem usb oczywiście. Sam nie wiem. Wiem że zawracam głowę ale jak czytam o 9886 to ludzie piszą ,,kup 9887'', a o 117ri w ogóle prawie nic nie ma. To może co innego ? Skoro Nikt nie jest przekonany do tych dwóch modeli (9886, 117) ?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Taaa 9886 ma aktywną zwrotkę ale po dokupieniu proca za kupę kasy , bo tak to nic nie ma ... tylko TREBLE , BAS , FADER i BALANCE ;)

PS: poczytaj o imprint , bo kasy kupa a efekty ...takie sobie
    dominik1500
    Level 11  
    117ri jest nowym radiem i pewnie mało kto miał z nim styczność dlatego o nim ciężko dostać opinie. Najlepiej idź do sklepu i kup co Ci będzie pasować;)
    Majerrr
    Level 9  
    Pozwolę sobie odświeżyć troszkę temat i zapytać:
    Które z tych radyjek zagra najlepiej?
    Pioneer deh-p88rsII
    Alpine CDA-117ri
    Clarion DXZ788RUSB

USB zeszło trochę na drugi plan ponieważ naczytałem się o tym pionku i ewentualnie dokupię później adapter usb. Tylko jest opcja że to cacko kosztuje tyle co procesor do imprinta w Alpine. Więc Pioneer + ewentualnie adapter usb, czy alpine + ewentualnie imprint ? Czy może poprosru clarion? :)
    dominik1500
    Level 11  
    Ja bym wziął Apinke z imprintem.
    Pionka miałem i był fajny jak sobie czasy dobrał, ale słyszałem też efekt po zapięciu imprinta i był jak dla mnie o niebo lepszy. Kwestia gustu. Pobaw sie tymi radiami i wybierz pod siebie co Ci się spodoba. Wiadomo każde zupełnie inaczej się obsługuje, a zadowolenie jest najważniejsze. Pytanie o to który jak gra jest troszkę głupie, bo każdy ocenia inaczej, a to już taka półka, że naprawdę każde gra dobrze, ale i specyficznie.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Kup sobie 9835 , które o klasę przewyższa wszystkie wymienione ...za taka cenę dostaniesz w idealnym stanie.
    milejow
    Level 43  
    DXZ 958, i dla oka i dla ucha. Moim zdaniem trochę zagmatwany/skomplikowany procesor, jednak możliwości potężne. Cena w granicach tysiąca, trafiają się komplety w pudle, z papierami.
    numer:1065063284
    powalla
    Moderator of CarAudio
    "Witam chciałbym kupić dobre radyjko"

Idąc tym tropem i rezygnując z dobrodziejstw nowoczesności za 500zł można kupić alpine7906 w idealnym stanie technicznym ... WSZYSTKIE wymienione w tym temacie radia przy nim wymiękają ;)

PS: sam na razie nie jestem jeszcze gotowy na "takie" radio ... lubię sobie pokręcić procem w korku ;)
    SynDmx
    Level 25  
    Podepnę się pod temat, obecnie mam radio Pioneer DEH-50UB, jestem z niego zadowolony ale niestety ma tylko 1 wyjście na wzmacniacz a potrzebuje 3x RCA. Zależy mi na USB, niezbędnych filtrach, jakości dźwięku i łatwości obsługi, w obecnym pionku żeby wejść w menu trzeba nacisnąć na środek pokrętła, podczas jazdy jest to trudne i często przełącza mi się utworek grrr :/
    Kwota to około 800 zł, podoba mi się KENWOOD KDC-W6047 U ale czy nie lepiej kupić Używaną Alpinke CDA-9885R tylko chyba nie ma USB...
    bolek44
    Level 17  
    Jeszcze mogę polecić jeszcze Alpine CDA 9855 i 9835.Bawiłem się tymi radyjkami i są naprawde fajne(sam kupuje 9835