Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania końcówka T.AMP, Elmuz, Smound?

lElektryk 20 Maj 2010 11:39 1899 8
  • #1 20 Maj 2010 11:39
    lElektryk
    Poziom 18  

Witam,
    potrzebuję końcówki :D
    Nie gram zawodowo, nie nagłaśniam dużych imprez. Co roku robi się tylko sylwestra i później ostatki w karnawale na sali na ok. 60-70 osób dla rodziny. Dotychczas działo się to wszystko przy Mildtonach (z GDWT zamiast kopułki) zasilanych wzmacniaczem o mocy 40w bodajże i wszyscy wychodzili zadowoleni i podziwiali jak to ładnie, czysto i głośno gra. Teraz szykuje się także wesele na które mnie poproszono ze sprzętem. Chciałbym jednak zaopatrzyć się w mocniejszą końcówkę, bo obawiam się, że kiedyś STK który siedzi we wzmacniaczu się po prostu ugotuje. Do imprez na których to będzie grało nie potrzeba kilowatowców od QSC. Chcę nie drogo "ulepszyć" mój zestaw. Mam świadomość tego, że posiadam tylko sprzęt domowy. Czekają na mnie 4 GD 30/50 z których planuję zrobić "nadstawki", ale nie mam jakoś czasu aby się za nie zabrać. Moimi typami są:
    T.AMP E400 - 400zł w muzycznym.pl i mogę sobie go odebrać we Wrocławiu
    SMOUND K1200 - który stoi sobie na allegro za 360zł + wysyłka 55zł
    ELMUZ 2304M - tez na allegro, ale za 450zł + 30zł wysyłka
    no i ADS LX500 na którego najbardziej mam ochotę, ale pewnie skończy się za nieosiągalną dla mnie kwotę...
    Który z tych trzech pierwszych byście wybrali? Ja stawiam na T.AMPa ze wzgledu na to ze jest nowy, ale różne opinie na jego temat czytałem...
    Wiem ze najlepiej napisać "dołóż xxx zł i kup yyy" ale tego typu odpowiedzi mi wcale nie pomogą ;)

Pozdrawiam

0 8
  • #2 20 Maj 2010 16:28
    krzysiuc
    Poziom 25  

T.ampa E400 polecam, z racji tego że mam jego mocniejszego klona T.ampa E800. Kupiłem nówkę właśnie w muzycznym, jakiś miesiąc temu, grałem na nim 2 razy. Końcówka fajna mocy nie brakuje, gra przyzwoicie, może na subbasy się nie nadaje, ale bas z niej dla nadstawek przyzwoity, dźwięk klarowny, niczego nie brakuje ani nie zbywa. Komuś może się psuć, jeśli nie umie jej używać, albo po prostu trafi na gorszy model, crowny też się psują, ale z tego co patrzę w racki, firmy nawet na tych tańszych seriach crownów liniówki napędzają. Piszę tak o E800stce, bo E400 to ta sama linia gdyby ktoś się czepiał. Mam zamiar w bliższej przyszłości kupić E400, ale póki co to są plany. Elmuz stary, dobry koniec, ale martwiłbym się o jego brzmienie i brak zabezpieczeń(zwarciowe przede wszystkim), Smound jeśli gra się na nim z głową powinien pograć, ale martwiłbym się również o to samo, brzmienie i brak zabezpieczeń. ADS LX 500 można upolować za 500zł, ale to rzadkie okazje.

0
  • #3 20 Maj 2010 16:53
    lElektryk
    Poziom 18  

T.AMP byłby przeznaczony do "nadstawek" właśnie. Na subbasa tez mam ochotę, ale to może kiedyś... Ale z jakiego powodu nie nadają się one do subbasów? Nie przenoszą niższych częstotliwości, czy jak?
    No właśnie tak słyszałem że elmuzy i smoundy są bez zabezpieczeń... Ale tak pomijając ten brak w nich, są godne polecenia?
    Tego ADS'a do 600zł będę licytował, bo tyle mogę wybulić jeszcze za końcówkę z crossoverem, ale obawiam się że to nie wystarczy...

Pozdrawiam

0
  • #4 20 Maj 2010 16:59
    krzysiuc
    Poziom 25  

Po prostu wg niektórych testujących ten wzmacniacz zasilanie na niskich częstotliwościach nie wydala, bas przez to nie brzmi za dobrze. Kolego zamiast subbasów miej w planach zakup dobrych nadstawek, bo te które masz to są bardziej kolumny domowe. Do E400 nie znajdziesz dobrych nadstawek, dopasowanych mocą do końcówki, lepiej będzie kupić E800 jeśli masz już kasę 600zł na muzyczny(w tej chwili go nie ma, napisz sprowadzą go), mocy będziesz miał na przyszłość. Smoundy generalnie się psują, kolega miał przypadek z jednym z nich, że na dyskotece ktoś "wydarł" mu kable z paczki i zrobiło zwarcie, efekt, kilka tranzystorów do wymiany. Elmuzy to pancerny sprzęt, ale stary, kondensatory mogą już być powysychane, przez to może nie brzmieć za dobrze, przerabiałem to już ze starą końcówką. ADS jak najbardziej godny uwagi.

0
  • #5 20 Maj 2010 18:00
    lElektryk
    Poziom 18  

Hm, ale jest to kwestia zasilania? Widzę, że jest w nim "tylko" 10000uF na gałąź, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby dorzucić drugie tyle, bo mam akurat kondki...
    Co do nadstawek to napisałem że mam 4szt GD 30/50, jeszcze w "trumnach" i tylko czekają kiedy znajdę czas i zbuduję do nich nowe skrzynki. Wydaje mi się, że do takich stworków te 120w będzie w sam raz ;)
    Co do tych smoundów... W szkole mam "mix amp, cośtam", powermixer smounda i też już wiele przeżył.
    Chyba będę czekał na tego ADS'a, a jak cena mnie przerośnie to pójdę do muzycznego i wezme T.AMPa. Gorzej jak zejdą te 3szt które są na stanie... Za 2tyg muszę już ją mieć.

0
  • #6 20 Maj 2010 20:54
    krzysiuc
    Poziom 25  

Kolego po co przerabiać coś co ma gwarancje? Co ci to da? Gwarancja jest przez 2 lata, każda ingerencja w sprzęt sprawia, że ją tracisz! A co wtedy, gdy sprzęt się zepsuje, będzie kolejny temat na forum...? Nic nie stoi na przeszkodzie byś zarezerwował sobie jedną ze sztuk t.ampa, myślę, że jest taka możliwość, kupując w sklepie internetowym dopiero po kilku dniach możesz dokonać zapłaty lub odwołać zamówienie, zanim przesyłka wyjdzie.

0
  • #7 20 Maj 2010 22:27
    lElektryk
    Poziom 18  

Co mi da ta przeróbka? Napisałeś, że zasilacz nie daje rady przy basie, więc dodanie kilku mikrofaradów zwiększy maksymalne natężenie prądu który chwilowo będzie mógł dostarczyć do końcówki, błędne rozumowanie? A że mam kilka niewykorzystanych kondków to czemu by nie spróbować? Prawdopodobnie jeżeli się zepsuje to tylko z winy niewłaściwego użytkowania, więc z ewentualną naprawą i tak będę musiał radzić sobie sam.
    Zresztą, najpierw muszę go kupić, a później dopiero jeżeli mi coś nie będzie odpowiadało to będę próbował "ulepszać"

Pozdrawiam.

0
  • #8 26 Maj 2010 21:21
    lElektryk
    Poziom 18  

Witam!
    Mialem kupowac juz tego E400, ale niespodziewanie wygralem aukcje z powermikserem smounda za 102,50zł : P Spory klocek, w srodku po 2 pary bipolarow na kanal, a na transformatorze pisze 85v (?) na pewno na razie mi wystarczy, a za ta cene too... ; )
    Pozdrawiam

0
  • #9 26 Maj 2010 21:59
    krzysiuc
    Poziom 25  

Moja dobra rada, zarabiaj solidnie kable do tego sprzętu, by nie doprowadzić do zwarcia, nie przeciążaj go, nie podawaj mu mniejszej impedancji niż wskazana. A co do brzmienia Smounda miałbym sporo zastrzeżeń.

0