Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KM Di5510 zagniata papier

karol_21 20 May 2010 12:34 1019 6
 • #1
  karol_21
  Level 11  
  Witam,

  W maszynie zrobiłem piec, wymieniłem wałki górny i dolny i maszyna zaczęła zagniatac papier. Wymieniłem także taki wałek gumowy Paper Exit Conveying Roller(stary w porównaniu do nowego to wygląda jak szmata), po wymianie tego wałka troche pomogło, zagniata mniej.
  Co jeszcze może być przyczyną??

  Na skanie zaznaczyłem dlugopisem jak mniej więcej zagniata
  KM Di5510 zagniata papier
 • Helpful post
  #2
  Daniel__RZE
  Level 16  
  Witam
  Nie znam tej drukarki ale znam ogólne objawy i co za to odpowiada. Jeżeli zagniata papier jak Tobie to znaczy że papier nie idzie równo po ścieżce papieru ( idzie tak jakby po wielkim kole) a fuser już go tylko utrwala czyli sprawdź ścieżkę papieru. Opcja druga jest nierówny docisk pomiędzy rolkami fusera (grzałką i rolką dociskającą) porównaj docisk z lewej i prawej strony. Opcja 3 jest wilgotny papier puszczenie wydruku na innym papierze rozwiązuje problem.
  Prosty sposób jak sprawdzić która z opcji 1 czy 2- puść wydruk gdy papier będzie już przechodził przez fuser wyciągnij kabel zasilania później wyciągnij toner i przyglądnij się jak wygląda ten papier w drukarce.
  Pozdro
 • #3
  karol_21
  Level 11  
  To jest Kserokopiarka Konica Minolta. wilgotny papier raczej odpada, przed wyminą wałków było w porządku. Kasety regulowalem.
 • #4
  mariuszsek
  Level 17  
  to mi wygląda na wałek dolny dociskowy
  i być może nowy trafił ci się gorszy od starego:)
 • #5
  Daniel__RZE
  Level 16  
  Zrób pół test dla pewności że nie następuje mięcie papieru na rolce transferowej. Dalej nie będę Ci w stanie pomóc bo ja po prostu nie bawię się i wymieniam cały fuser :(.
 • #6
  karol_21
  Level 11  
  właśnie już też zaczynam się obawiać, że to dolny...
 • #7
  karol_21
  Level 11  
  Hehe. okazało się, że maszyna była źle złożona przed piecem jest rolka transportująca papier i to jej wina była. Tak jak kolega Daniel powiedział krzywo kartaka wpadała do pieca. Temat zamykam i pozdrawiam