Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NEC E 313 simlock

felixxx 23 Aug 2004 21:11 6502 42
    felixxx
    Level 14  
    Czy da sie z niego sciagnac locka ??? podobno sie nie da czy to prawda ??
    ziko77
    Level 23  
    teoretycznie da sie....crux unlocker ma w opcjach "solucję" jednakże dwa dni kombinowałem....z kartą operatora macierzystego, z karta plusa...itp...i nic...za cholere nie wiem jak to ugryzc...choc z pozoru wydaje sie to proste...no coż...nie wiem co robie źle i teleofnik leży..

pozdrawiam.

Łukasz
    felixxx
    Level 14  
    no wlasnie , slyszalem ze ze starym softem da sie sciagnac kodem ale tylko na ta karte na ktora wlozysz i mozesz zrobic to tylko 3 razy JAk masz taki tel i moglbys sprawdzic czy dziala ?? ale jak nie chcesz to nie rob bo nie wiem jakie moga byc skutki jednak jak by ci sie udalo daj znac

) Put a 2G Simcard (the sim card you want to use) into the phone and turn ON the phone.

2) Enter the following code into the phone (xxxxxxxx = any numbers, If the phone does not ask for a code after entering the #4960* part then this method will not work for you)

#4960*xxxxxxxx#
    *4960*xxxxxxxx*xxxxxxxx#

3) Turn the phone OFF and ON again.

Remember the xxxxxxxx you used. You will need to use same code in the future.

Attention:

- This unlock method ONLY works with one Simcard. If you wish to change to another Simcard or back to the 3g simcard, you will have to unlock again using this same code !

- This method only works on some firmware versions. If it didn't work then only a cable unlock solution can help you.
    - The code only works on phones manufactured up to March this year
    - You only have 3 attempts to enter the code before the phone locks out and can only be unlocked by direct cable and software.
    - If the phone does not ask for a code after entering the #4960* part then this method will not work for you.
    ziko77
    Level 23  
    właśnie ten sposób sprawdzałem, ale chyba tylko kabel zostaje, bo tym sposobem nie idzie....przydałby się pinout.

pozdrawiam.
    rabor
    Level 11  
    Witam!!
    Póbowałes wygenerowac kod programem Unlock Codes Calculator by Crux? Od wersji 1,8 ma on w sobie generator dla NEC. Generuje kody dla NEC C313, C316, E606, E613, E616, E808. Nie ma na liście E313 ale moze sie uda
    dopi
    Level 12  
    Witam, Ja dzisiaj mialem do zrobienia takiego NEC`a i niestety nie dalem rady.. probowalem zgodnie z Crux`a instrukcjami i nic, sam sie zastanawiam jak to zrobic..

p.
    rabor
    Level 11  
    Ja dostałem przedwczoraj maila z opisem ale jeszcze nie probowalem usunac simloka bo nie mam jeszcze takiego telefonu. Ale do soboty dostane i sprawdzę.

Jak odblokowac NEC E313.
    1. Wlóz Twoja Karte Sim do telefonu.
    2. Gdy wpiszesz *#5830# w swoim telefonie pokaze to 4 kody po 8 znaków kazdy.
    3. Zapisz je na kartce a pózniej uzywaj ich zamiast pola xxxxxxxx.
    4. Teraz wpisz #4960*xxxxxxxx# , nic sie nie stanie, ale tak ma byc.
    5. Jeszcze raz wpisz *4960*xxxxxxxx*xxxxxxxx# i wyswietli Ci sie napis "simlock on".
    Od teraz simlock jest zlozony na siec, której karta jest wlozona do telefonu. Wylacz telefon i uruchom go ponownie. Zrobione!

UWAGA !!!!!!!!

Jezeli twoj telefon był już używany nie radziłbym stosowania tej metody ...
    felixxx
    Level 14  
    to podobno dziala z starszymi e313 produkowanymi do marca tak tylko wyczytalem moze by warto sprobowac jak ktos zdejmie locka z tego tel niech da znac wkoncu nie ma rzeczy nie mozliwych Polak wszystko potrafi :]
    ziko77
    Level 23  
    wlasnie ten spocob jest opisywany wszedzie, lecz niestety nie dziala z modelami spotykanymi w polsce, poniewaz jest nowy soft w nich i lipa....no coz...walczymy dalej.. :D
    ziko77
    Level 23  
    ZMIANA......dwie sztuki mi poszły zgodnie z tą solucją........nec e313 unlocked..
    :D
    felixxx
    Level 14  
    ale dzialaja wszystkie funkcje ??? i czy zalozyl sie simlock na Twoja karte czy dzila na wszystkie ??? jaka wersja softu ????
    dopi
    Level 12  
    Hm, wszystko ok, tyle, ze jak wkladam karte to nie moge nie dziala zaden klawisz oprocz polaczenia alarmowego.. hm? :)

p.
    ziko77
    Level 23  
    jaki soft nie zdazylem sprawedzic, bo mi klienci wyszli ze sklepu, ale wiem ze poszlo...sima oczywiscie zalozylo na jedna siec, ale uprzedzilem o tym klientow....zgodzili sie :P
    jarek1
    Level 27  
    odnośnie solucji Robor gdyby taw wsadzić kartę serwisową motoroli to ciekawe na co założy simlocka
    rabor
    Level 11  
    A które kody wpisałeś? Telefon wyswietla cztery kody kazdy po osiem znaków.
    Szkoda że nie wiesz jaki był oprogramowanie.
    Jak sprawdzić jakie ma oprogramowanie ten telefon?
    Ja jak dostane ten telefon to sprobuje jak sie uda to napisze, jak nie to tez napiszę.
    cefas
    Level 11  
    ha a jam takiego i jak wpisze zgodnie z instrukcja ponizej\powyzej (zalezy jak u kogo) to pojawiaja mi sie 3 kody 8 cyfrowe i znikaja zanim je przepisze... probowalem to przechytrzyc i zrobilem zdjecie cyfrowka, ale nic mi z tego bo po wpisaniu i uruchomieniu nic... pomocy
    User removed account
    User removed account  
    ziko77
    Level 23  
    wrzuc ten soft na stronke....moze sie przydac....tez mam cos podobnego...byc moze to samo...
    cefas
    Level 11  
    kurcze, ja mam juz kabel :D zaplacilem za niego 59 zl, ale nie mam oprogramowania do sciagniecia simlocka... :cry: pomozcie... prosze...
    Kristoff10
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Z tego co wiem to nie oprogramowania do tego :(
    MILO
    poki co nowych wersji w POLSCE jeszcze nikt nie zrobił...
    MILO
    wałek! nikt w POLSCE nie daje rady póki co...
    Kristoff10
    Raczej też wątpię aby to była prawda, jeszcze patrząc po dorobku punktowym sprzedającego to śmiem wątpić.
    wodzo500
    Level 17  
    Aukcja została usunięta przez allegro :P
    501238975
    Level 21  
    Chłopaki ja dostałem dziś neca e313 z wersją softu sv15 i lipa :-( nie wyświetlają mi się zadne kody ewentualnie bez karty jak wpiszę komende na IMEI to się wyświetli, ale podczas wpisywania cyferki się nie wyświetlają na wyświetlaczu. Jednym słowem w tej wersji raczej nie da się tego zrobić (telefon przywieziony z Anglii)
    Kristoff10
    Przecież było napisane ze tylko na starym sofcie, na nowym nie działa i na razie nie da rady inaczej ściągnąć smoka, ani nawet go przemienić.
    mpsgsm
    Level 12  
    Oprogramowanie pojawiło się ... 2000 EU - po logach robi.

Pozdrawiam
    MPS
    ziko77
    Level 23  
    ponoc pojawilo sie oprogramowanie, ale to byl walek na gruba kase 2000 euro...

a moze ma ktos jeszcze jakies newsy na ten temat..?