Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aver Media TV Capture

kolo79 23 Sie 2004 21:23 1286 9
  • #1 23 Sie 2004 21:23
    kolo79
    Poziom 10  

Ludziska, jeszcze jedno pytanie.
    Korzystając z tej karty co w temacie chcę pozgrywać sobie z VHS jakieś starocie do kompa, jak to zrobić dobrze? Do tej pory do zgrywania używałem VirtualDuba, VirtualVCR albo PowerVCR. Programy te zgrywają i od razu kompresują bo wybiera się tam jakieś kodeki. Mam DivX 5.1.1, Xvid MPEG-4 itd. nie takie stare. Mimo to obraz zgranego pliku jest h..y. Albo zamazuje kolory, albo skacze, albo obraz gubi się audio. Jednym kodekiem udało mi sie w miare nie kulawo zgrać ale 10min=150MB :(
    Jak trzeba to zrobić prawidłowo, jakie kodeki i skąd je ściągnąć i jak je poustawiać bo każde mają jakieś dziwne opcje, np. co to jest to 1pass, 2pass albo quantization???
    Ktoś doradził mi,żeby użyć oprogramowania dołączonego do karty. Albo jestem ciemny albo mam wyjątkowego pecha ale co 5 klatka oryginału mnie nie zadowala :(
    pozdrawiam i prosze o skróconą instrukcję

0 9
  • #2 23 Sie 2004 21:36
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jakie parametry ma komputer ( głównie procesor i ilośc RAM'u) ?

Karta ta nie kompresuje materiału - zajmuje się tym główny procesor.

Z opisu wynika, że komputer się po prostu nie wyrabia i gubi klatki.
    Potestuj najpierw zgrywanie bez kompresji. Wtedy film zajmie bardzo dużo miejsca na dysku, ale powinno się zgubić najmniej klatek.

0
  • #3 24 Sie 2004 10:12
    kolo79
    Poziom 10  

Mój komp to PIV 1.7, 512RAM, WDC80GB 8MB casche 7200rpm

0
  • #4 24 Sie 2004 10:51
    Mordzio
    Poziom 11  

Jeszcze niedawno miałem własnie taką karte TV i najlepiej przechwytywało sie programem Video Capturix. Naprawde bezproblemowy program.

0
  • #5 24 Sie 2004 10:55
    Mecowhy
    Poziom 12  

ja z kolei polecam iuvcr i xvida jak dla mnie to najlepsze polaczenie ...

pzdr mecowhy

0
  • #6 24 Sie 2004 12:08
    kolo79
    Poziom 10  

Ok,no to powiedzmy, że teoretycznie mam te programiki. Jak je poustawiać i jakimi kodekami najlepiej compresować. Jaki bitrate ustawić itd. Większość opcji to są ustawienia kodeka a nie samego programu. A może się myle?

0
  • #7 24 Sie 2004 18:12
    Mordzio
    Poziom 11  

Oczywiście ze kodeki są ważne, bo od nich bedzie zależało z jaką jakością zgrasz dany materiał, ale dobry program to podstawa.
    Zygrywałem dawniej materiał w pełnym palu przy 25 klatkach/s na Duronie 1.2 więc Twój sprzęt tym bardziej powinien zgrywac bez utraty nawet jednej klatki

0
  • #8 24 Sie 2004 22:14
    jaro_21
    Poziom 21  

może poeksperymentować - nagrać jakiś kawałek i zobaczyć jaka jest jakość i rozmiar - im większy stopien kompresji tym gorsza jakość
    można zaoszczędzić na objętości pliku nagrywając audio w gorszej jakości
    zwróc uwagę na rozdzielczość jak będzie za duża to mogą być problemy

próbowales przechwytywać oprogramowaniem dołączonym do karty?
    jak nie masz to chyba Vdub jest w miarę szybki
    u mnie mogę przechwycić około 10 min potem mój PIII 500 się wiesza :(

0
  • #9 25 Sie 2004 08:19
    kolo79
    Poziom 10  

Próbowałem już kiedyś oprogramowaniem od karty TV ale wydaje mi się, że vdub jest lepszy i ma więcej funkcji.
    Powiedzcie jeszcze czy ja to dobrze robię bo ktoś radził mi, że powinno się zgrać najpierw pełne klatki, później oddzielić audio od video. Skompresować audio do mp3, skompresować video jakimś kodekiem. Później dopiero np. vdubem połączyć to i zapisać. Czy to jest lepsze rozwiązanie czy w zasadzie nie ma potrzeby z taką zabawą?

0
  • #10 26 Sie 2004 16:44
    Mordzio
    Poziom 11  

Można podarować sobie zabawe z osobną kompresją audio i video, oczywiście najlepiej audio przerobić na mp3 (VBR), ale mozna to robić bez wyciągania ścieżki audio z pliku

0