Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwężony pion w Royal 7199 VITENDAL MALTA

slawekjurek 23 Sie 2004 21:35 4225 2
  • #1 23 Sie 2004 21:35
    slawekjurek
    Poziom 13  

Witam!
    Mam TV Royal-Lux 7199 z nietypowym prockiem: ST92195B5B1/PBP VITENDAL/P MALTA.

Czy ktoś ma może schemat, wsad do EEPROMa lub sposób wejścia w tryb serwisowy ?

Standardowo w 7199 na procku MONICA wchodzi się wciskając na lokalnej V+,V- tutaj to nie chodzi :( .
    Zwężenie obrazu w pionie może być wynikiem uszkodzenia któregoś z układów w końcówce pionu, ale równie dobrze może być spowodowane błędnymi ustawieniami w trybie serwisowym (lub uwaloną pamięcią EEPROM).

Ma ktoś jakies doświadczenia z tym ?
    Jakieś sugestie ?

0 2
  • #2 24 Sie 2004 00:12
    slawekjurek
    Poziom 13  

No to se sam odpowiem, może się to komus przyda :)

Wejście w tryb serwisowy odbywa się, przez naciśnięcie ukrytego przycisku w oryginalnym pilocie (foto w załączeniu) - ja zrobiłem otwór, przez który można uruchomić tryb serwisowy bez rozbierania pilota.
    Zmiana strony menu serwisowego - przycisk "OK" pilota.
    Nawigacja w menu serwisowym - strzałki "góra", "dół".
    Zmiana wartości w opcji menu - strzałki "lewo", "prawo".
    Wyjście z zapisem - wyłączenie TV wyłącznikiem sieciowym.

Przed regulacją nastaw serwisowych dobrze jest zaprogramować i wybrać kanał odbierający sygnał kontrolny (np. z generatora). Bardzo sie przydaje, zwłaszcza do ustawiania poprawnej korekcji geom. obrazu.

Zwężony obraz w pionie był skutkiem rozprogramowania się pamięci EEPROM i dał się spokojnie usunąć , przez zmianę nastaw w menu serwisowym.

0
    Załączniki:
  • #3 24 Sie 2004 01:45
    Stef
    Poziom 31  

Ja osobiście Ci podziękuję.

Pozdro

0