Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV ALH Drgawki na wolnych obrotach

20 Maj 2010 14:54 4076 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki oto problem: Po wciśnięciu pedału sprzęgła podczas zwalniania silnik dostaje dziwnych drgawek, obrotomierz wtedy nie wskazuje żadnych zmian. tak się dzieje tylko gdy samochód zwalnia, nawet delikatnie, niekiedy jak puszczę sprzęgło drgawki ustają. I jeszcze mam pytanie co może byc przyczyną długiego odpalania, gdy silnik jest rozgrzany? (rozrusznik był czyszczony i było z nim wszystko ok, akumulator też dobry, nawet przy ostatnich mrozach tej zimy wytrzymał )
    Z góry dzięki na odpowiedzi.
  • Poziom 21  
    Kamikaze. napisał:
    I jeszcze mam pytanie co może byc przyczyną długiego odpalania, gdy silnik jest rozgrzany? (rozrusznik był czyszczony i było z nim wszystko ok, akumulator też dobry, nawet przy ostatnich mrozach tej zimy wytrzymał )
    Z góry dzięki na odpowiedzi.

temat przerabiany wielokrotnie ... potrzebna korekta mapy dawki startowej ...
  • Poziom 17  
    Tak jak kolega wyżej wspomniał, pomoże korekta dawki.
    Najprościej byłoby odczytać zawartość sterownika poprzez złącze OBD (np. za pomocą Galetto, lub KWP2000) a następnie podesłać plik do korekty mapy startowej.

Drugi wariant to wyjąć i wysłać sterownik silnika do kogoś kto zrobi go na stole.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy, pisz śmiało.

Pozdrawiamy
    SS Tuning
  • Poziom 9  
    Więc wystarczy podnieść dawkę startową? Coś właśnie czytałem że jest zbyt mała dawka dla rozgrzanego silnika. To jest strasznie denerwujące, trzeba kręcic dobre kilka sekund zeby odpalił. A co do tych drgań na wolnych obrotach? Czyżby koło dwumasowe?
  • Poziom 21  
    Kamikaze. napisał:
    Więc wystarczy podnieść dawkę startową? Coś właśnie czytałem że jest zbyt mała dawka dla rozgrzanego silnika. To jest strasznie denerwujące, trzeba kręcic dobre kilka sekund zeby odpalił. A co do tych drgań na wolnych obrotach? Czyżby koło dwumasowe?

samo podniesienie dawki za pomoca Vag'a moze nie wystarczyc [i pewnie nie wystarczy], trzeba zrobic małą modyfikacje w programie sterującym.

Co do drgań to ciezko wywróżyć, najpierw zacznijmy od prostej diagnostyki - jakies bledy w sterowniku sa zapisane ?
  • Poziom 17  
    Jedna mapa do poprawy w WinOLSie ;)