Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie wieży i głośników komputerowych do kompa

rumcajs295 20 May 2010 16:07 4513 6
    rumcajs295
    Level 15  
    Witam, mam takie pytanie, czy da się jakoś podłączyć wieżę+głośniki komputerowe do komputera ?? Wieża jakaś stara z Panasonic, ma gniazdo na podłączenie AUX, głośniki komputerowe Logitech x530, karta dzwiękowa zintegrowana (Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller ), nie wiem czy wogule tak się da zobić ale czekam na wasze recenzje, chcę słuchać muzykę z wieży w głośnikach od kompa czy jakoś tak
    skaktus
    Level 37  
    Chcesz słuchać jednocześnie na wieży i głośnikach ? Kup rozgałęźnik jack -> 2 x jack i z jednego jacka podłącz wieżę a z drugiego głosniki.
    BardzoDostojny
    Level 10  
    Musisz powiedzieć co to za wieża. Co to za model. Chociaż:

Te głośniki co masz są do komputera i wymagają karty na wiele głośników.
    Teoretycznie jeżeli chcesz by wieża była źródłem dźwięku, a Logitech głośnikami to nie będzie Tobie grał głośnik rear albo center, bo to będzie stereo.

A teoretycznie dlatego, bo w wieżach AUX są na podpięcie CD/Ipoda itp. Więc nie dają sygnału wyjściowego, chyba, że to jakaś pro wieża (ale nie podałeś modelu) i ma system ProLogic (chociaz i w takim przypadku nie zagra wszystko).
    skaktus
    Level 37  
    Niech kolega w 1 kolejności napisze dokładnie co chce do czego podłączać, w jakim celu, jakimi kablami, jaką ma wiedzę. Teraz można tylko gdybać.
    User removed account
    User removed account  
    rumcajs295
    Level 15  
    SA-ch72 panasonic - model wieży, ale nie będzie czasami równicy w tkz. Omach czy czymś ??
    lukavip
    Level 15  
    Wychodzisz z karty dzwiekowej rozgałęźnikiem jack jak pokazuje sobiech_polska. Z jednego mozesz już przejściowką jack->chinch wejsc na AUX wiezy( nie ma zadnej różnicy w ohmach), natomiast na drugie wyjscie rozgałężnika podłączasz przejscówke jack->3x jack bo tak jeśli dobrze pamietam ma zestaw X530, albo kupisz przejscówkę jack->chinch a potem logitech dołączał do tych głośników przejsciówkę chinch->3 x jack. I możesz słuchać muzyki.