Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za mało pamięci wirtualnej.

Saliyen 20 Maj 2010 17:33 4547 7
  • #1 20 Maj 2010 17:33
    Saliyen
    Poziom 9  

Witam! Przybywam tu prosić Was o pomoc.... mianowicie często wyskakuje mi chmurka że mam za mało pamięci wirtualnej. Komputer chodzi fatalnie, jak ma zły dzień to nawet trzeba czekać kilka minut żeby sie coś otworzyło- tragedia!! Choć miewa też lepsze dni ;p ale ogólnie jest źle.. I moja prośba co mam robić? Komputer jest używany i wolałabym znaleźć inne rozwiązanie niż kupno pamięci, ponieważ niedługo chciałabym go wymienić... Zdąrzyłam się już zorientować że w "moim komputerze" musze zmienić ustawienia pamięci wirtualnej... Tylko na ile?:/
    Podam Wam kilka informacji:
    SYSTEM:
    Microsoft Windows XP Professional
    Wersja 2002
    Dodatek Service Pack 2
    KOMPUTER:
    Intel(R)
    Pentium(R) 4 CPU 2.40 GHz
    2.39 GHz, 224 MB RAM

Dodam, że kompletnie nie znam się na komputerach.. Moja przygoda z komputerem zaczyna się i kończy na korzystaniu z internetu... A więc bardzo proszę o ciepliwość i wyrozumiałość oraz o wytłumaczenie jak krowie na rowie co mam zrobić ;p

Dodam jeszcze, że gdy wchodze już tam w ustawienia w "moim komputerze" aby zmiećić tą pamięć wirtualną to w pierwszym okienku "rozmiar początkowy" jest wartość 336 MB a w drugim "rozmiar końcowy" jest 672 MB. Nie wiem czy się to przyda, no ale może...:)
    Bardzo Was proszę o pomoc gdyż jestem w tym na prawdę zielona...:roll:

0 7
  • #2 20 Maj 2010 17:41
    Matuzalem

Poziom 43  

Przy tej ilości pamięci fizycznej (RAM), którą podałaś spokojnie możesz ustawić rozmiar pliku stronicowania 1GB lub nawet więcej (oczywiście przy pamiętaniu o tym, że maksymalna wielkość swapa nie może przekraczać 4GB, a realnie większy niż 2GB plik wymiany też niewiele wniesie).

0
  • #3 20 Maj 2010 17:56
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przy tej ilości RAM, trzeba też powyłączać wodotryski (Luna), zbędne usługi itd., niepotrzebne programy z autostartu, śmieci; zdefragmentować HDD, 'umieścić' pagefile.sys w najszybszym miejscu dysku itd.

0
  • #4 20 Maj 2010 18:48
    Saliyen
    Poziom 9  

Dziekuje Wam za odpowiedzi!! Tylko... mam jeszcze pytanie...bo jak mówiłam jestem zielona z tego wszystkiego.. Zachowajcie cierpliwość :D
    Czyli że.. wartość z okienka "rozmiar początkowy" mam zostawić w spokoju(336MB) a zmienić tylko "wartość końcową" na 1GB, czy tak??
    Co do tego co napisał WojtasJD- z Twojej wypowiedzi zrozumiałam tylko że musze powyłaczać zbędne usługi i niepotrzebne programy..reszta to dla mnie czarna magia :oops: ale jak wspomniałam komputery to nie jest moja najmocniejsza strona ;) No ale biorę się w takim razie za porządki na dysku!

0
  • #5 20 Maj 2010 19:02
    Matuzalem

Poziom 43  

Nie - początkowy ustaw na 1GB, a końcowy na 1 lub 1,5GB (wartości przykładowe). Chodzi o to, że ten "sztywny" rozmiar pozwoli w znaczącym stopniu wyeliminować fragmentacje pliku wymiany - do osiągnięcia wielkości wykorzystania takiej jak w tym "minimalnym okienku" zaznaczono).
    Tzn. możesz zrobić tak jak sama sugerujesz, ale wg mnie jest tego początkowego zdecydowanie zbyt mało.

Byś się mogła czymś wspomóc w zakresie tego o czym WojtasJD napisał, to rzuć okiem tu: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989&st=0& (na początek powinno Ci trochę pomóc).

PS.
    Ale i tak nic nie zastąpi dokupienia pamięci.

0
  • #6 20 Maj 2010 22:13
    Saliyen
    Poziom 9  

Wielkie dzięki Matuzalem!! Ustawiłam jak podałeś, jeszcze pousuwam jakieś zbedne programy itp. i zobacze jak bedzie :D No i zabieram sie za lekturę którą mi podesłałeś. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!! :)

0
  • #7 22 Maj 2010 06:14
    Pieron
    Poziom 31  

Matuzalem napisał:
    Ale i tak nic nie zastąpi dokupienia pamięci.

PRAWDA
    Jesli chcesz pracowac na tym kompie a nie tylko siedziec i czekac musisz dołożyć pamięć, przedewszystkim poprawisz znacznie prędkość poprzez eliminacje ciągłego exportowania zawartości pamieci na dysk twardy (do plik wymiany) i powrotne wczytywanie do pamieci, poprawisz również w dużej mierze tzw. multitasting tzn. będziesz mogła w danej chwili otworzyć więcej aplikacji jak i zarówno stron internetowych w przegladarce w porównaniu do stanu obecnego.

0
  • #8 23 Maj 2010 11:13
    Saliyen
    Poziom 9  

Hmm myślę nad wymianą tego kompa w niedługim czasie, więc chciałam sie narazie wstrzymac z kupnem pamięci...Oczywiście o ile finanse mi na to pozwolą ;p Jeśli nie, to pamięć ;) Dzięki za odpowiedz! :)

0