Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie telefonu z bateri słonecznej...

piotruuch 20 Maj 2010 21:58 1653 0
  • #1 20 Maj 2010 21:58
    piotruuch
    Poziom 14  

Witam!

Chciałbym zbudować układ który ładował by moją baterię w telefonie...
    Tzn znam się na elektronice ale nie wiem jak do końca to zrobić więc proszę o rady.
    Mam ogniowo z jakieś tam lampki z aku dające w słońcu ok 5V czasami nawet 5,6V. Więc bateria 3,6V dała by radę uciągnąć (bo taka tam w środku się ładuje).

Ładowanie telefonu z bateri słonecznej...
    Teraz co chciałbym zrobić, żeby wmontować w obudowę lamki gniazdu USB żeby można tam wpiąć kabel i ładować telefony. To raczej nie problem;) Płytkę wytrawię i jakoś dopasuję

Co do wnętrza chciałbym, żeby jak świeciło słońce i przychodzę i podłączam telefon to ładuje się z baterii słonecznej. Chyba tyle da radę...? Bo jeżeli stale będę podawał 5V na kabel to telefon sam się wyłączy ładowanie w momencie pełnego naładowania baterii w środku telefonu?

Chciałbym także żeby jak nie ładuje telefonu ładował się ten pozostały aku 3,6V który jest na stałe wmontowany do środka... I w momencie pilnego telefonu w nocy a braku naładowanej bateri w telefonie podłączyć do aku i czy to 3,6V da radę podładować chociaż trochę telefon?

Czy znacie jakieś proste schematy które w momencie podłączenie telefonu w dzień do ładowarki rozłączył by łądowanie aku w obudowie a zaczął ładować telefon? I w drugą stronę układ który po rozłączeniu zaczął by ładować aku w środku i w momencie naładowania rozłączył ładowanie żeby nie przeładowac... I w momencie jak podłączam w nocy telefon to ładował mi z tego aku w środku...

Trochę zawile ale proszę o pomoc...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME