Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wolnych obrotów na gazie w BMW 520i

20 Maj 2010 22:58 2780 3
  • Poziom 12  
    Mam problem z jazdą na gazie, na benzynie wszystko ok. Po przełączeniu na gaz po prostu gaśnie, a w czasie jazdy auto jedzie na gazie gdy trzymam go na wyszszych obrotach ok. 3000obr/min.Wygląda to tak wkręcam silnik na obroty na benzynie i przełączam na gaz i wtedy idzie bez problemu, ale każdy nawet delikatny spadek obrotów (tzw.zdjęcie nogi z gazu) powoduje "duszenie się" silnika i wtedy znów przełączam na benzynę, wkrecam silnik na obroty i przełączam na gaz.Na wysokich obrotach na gazie silnik ma moc i auto jedzie dobrze, dopóki nie trzeba zwolnić, bo po delikatnym spadku obrotów silnik dusi się i ponowne wciśnięcie gazu nie powoduje zwiększania obrotów.Jest to BMW 520i 89r E34 silnik M20 12v, instalacja gazowa: Landi l.e.s.98. Proszę o jakąś podpowiedź co to może być, bo to ciągłe przełączanie gaz-benzyna jest strasznie uciążliwe w czasie jazdy.
  • Poziom 12  
    Parownik był zmieniony pół roku temu, ta usterka to świeża sprawa, nawet nie zdążyłem posprawdzać czy nie ciągnie jakiegoś lewego powietrza.
  • Poziom 12  
    Usterka była banalna, po dokładniejszym przyjżeniu się, zauważyłem że spadła wtyczka z silniczka krokowego. Temat uważam za zamknięty.
    Moderowany przez robokop:

Bzdurka. Proszę pokazać to co kolega nazywa silniczkiem krokowym?