Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo PS2 - mysz i klawiatura - brak dobrego kontaktu

xawier 21 Maj 2010 10:01 1644 3
  • #1 21 Maj 2010 10:01
    xawier
    Poziom 29  

Witam, naprawiam komputer znajomej i wyłapałem kolejną rzecz niesprawną a mianowicie gniazdo PS2 mysz i klawiatura - dziwnie działa. Żeby działała mysz musze ustawić wtyczke od klawiatury w odpowiednim położeniu w gnieździe, albo najlepiej wyjąć całkiem wtyczke od klawiatury - wówczas mysz pieknie działa, ale widomo klawiatura nie. Dotyczy to płyty głównej MSI 865PE Neo3. Moje pytanie to gdzie można kupic takie gniazdo do tej płyty i czy lutowane jest z jednej strony czy z obu.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 21 Maj 2010 10:26
    cichy lis
    Poziom 28  

Można pozyskać z innej płyty lub kupić - wymiana przy odpowiednim sprzęcie to 5 min roboty. Lutowane jest z obydwu stron- zalecane użycie stacji lutowniczej HOT AIR , nie racze używać lutownicy- raczej nie możliwe do wykonania nie wspominając o estetyce.

0
  • #3 21 Maj 2010 11:57
    kodd
    Poziom 32  

Wymiana gniazda PS2 w warunkach domowych bez odpowiedniego sprzętu jest prosta. Wystarczy zwykła lutownica której użyjemy do rozlutowania pozostawionych metalowych resztek z gniazda i do wlutowania nowego. Gniazdo delikatnie kruszymy i usuwamy przy pomocy cążek. Otwory udrażniamy wiertłem 0.7mm, z większych otworów można wydmuchać cynę po jej roztopieniu. W podobny sposób w warunkach domowych wymienia się wiele innych gniazd. Skuteczność i estetyka 100%.

0
  • #4 20 Mar 2011 14:41
    xawier
    Poziom 29  

Mysz pod USB załatwiła sprawę. Klawiatura działa ok.

Pozdrawiam

0