Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Aristo Prestige 1700 - co się stało z matrycą?

Idek_ 21 May 2010 12:09 3576 4
    Idek_
    Level 9  
    Witam,

Pierwszy raz spotykam się z takim czymś więc chciałbym się do was zwrócić z pytaniem czy ktoś może wie co mogło się stać. Otóż, wczoraj wieczorem laptop funkcjonował jeszcze normalnie. Wyłączyłem go na noc, dziś rano włączam, a mym oczom ukazał się zielony ekran startowy (zarówno BIOS'u jak i dalej systemu operacyjnego), a następnie ewidentnie "zepsute" kolory w trybie już normalnej pracy. Poniżej zamieszczam zdjęcia dla uzmysłowienia jak to wygląda:

Laptop Aristo Prestige 1700 - co się stało z matrycą? Laptop Aristo Prestige 1700 - co się stało z matrycą?

Dodam jeszcze, że gdy komputer jest wyłączony mam wrażenie lekko zielonego odcienia matrycy wcześniej nie było chyba (ale mogę się mylić) ;)

Laptop niestety jest już prawie rok po gwarancji, więc zastanawiam się czy to poważna usterka? Wysyłać do serwisu oficjalnego? Da radę zrobić w "pierwszym lepszym" serwisie laptopów czy moze to coś do zrobienia w domu nawet? :roll:

Dodam jeszcze, sprawdziłem przed chwilą, laptop podłączony do zewnętrznego monitora tam działa poprawnie. Może to coś więcej podpowie :roll:

Aha, albo chociaż podpowiecie gdzie w Warszawie dobry serwis lapków znajdę? Jakiś polecić moglibyście?

Z góry dzieki za jakiekolwiek sugestie...

Pozdrawiam,
    Idek

ps. wycena cenowa usterki też mile widziana, jeśli ktoś ma pojęcie ;)
    femio
    Level 17  
    Witam serdecznie. Na 99.9% uszkodzeniu uległa karta graficzna. Jeśli wymiana układu na nowy (tylko i wyłącznie taka opcja da ci 100% pewność naprawy) to koszt w zależności od serwisu to 300-450zł. Pozdrawiam
    Idek_
    Level 9  
    No dobrze skoro do wymiany karta grafiki to jeszcze może ktoś doradzi jakiś dobry serwis w Warszawie?

Pozdrawiam,
    Idek
    User removed account
    User removed account  
    Idek_
    Level 9  
    Tak dla potomności, co by może się komuś to info przydało...

Laptop po półtora tygodnia używania z zewnętrznym monitorem, również i poprzez to złącze zaczął wyświetlać niepoprawnie, kończąc na tym, iż system nie rozpoznawał modelu karty graficznej (wysypały się sterowniki i dało się zainstalować tylko standardowe VGA).

Laptop oddany do serwisu, zdiagnozowana usterka chipsetu karty graficznej (GF 8600M GS 256MB). Po wymianie chipsetu już od kilku dni chodzi bez zarzutów. Cena całej operacji 350zł.

Aha, podobno ta usterka typowa jest dla modeli kart z chipsetem serii GF 6/7/8/9xxx M, produkowanych do końca 1998 roku, niezależnie od marki latopa.

No nic, to tyle, temat można zamknąć.

Pozdrawiam,
    Idek