Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-790XTA-UD4 - uszkodzona płyta czy moze zasilacz?

21 Maj 2010 13:58 1865 8
  • Poziom 10  
    Witam kolegów!
    Problem trudny do wyjasnienia, jak sadze...

Kupilem plyte glowna Gigabyte'a GA-790XTA-UD4, chodzi na niej Phenom II X4 955, Goodram 2 GB oraz Radeon HD 5750. Od poczatku mam z tym sprzetam problemy. Plyta zachowuje sie dziwnie, a mianowicie: chce wlaczyc komputer, wciskam zasilanie na obudowie komp startuje na sekunde po czym sie wylacza. Trzeba wcisnac jeszcze raz zeby zaskoczyl i zaczal dzialac. Zdarza sie tez ze podczas restartu systemu ( zarowno XP jak i Win7 ) komputer zamiast sie zrestartowac - wylacza sie, malo tego nie da sie go wlaczyc. Trzeba wtedy odlaczyc zasilanie przyciskiem z tylu obudowy na zasilaczu, odczekac pare sekund. Wtedy zapala... Czasem tez nie mam myszki i klawiatury w Windowsie. Dodam, ze te same sterowniki byly uzywane na starszym sprzecie na XP i Win7 i nie bylo takich "akcji", Windows instalowany z tych samych plyt. Pomaga na to odlaczenie wtyczki od myszy i klawiatury i podlaczenie jej - wtedy myszka i klawiatura zaczyna dzialac.

Czy w pierwszym przypadku to jakis blad plyty glownej czy moze zasilacza? Zasilacz sprawdzilem miernikiem i napiecia ma prawidlowe. To Chieftec 500W wiec spokojnie ten sprzet pociagnie. Co mam robic? Oddac plyte do serwisu, te problemy wystepuja na "chybil-trafil" wiec moga tego nie wykryc w serwisie... Dodam jeszcze, ze wgrywalem 3 wersje BIOSu (lacznie z wersja beta) do tej plyty i ze wszystkimi zachowuje sie tak samo. Pomozcie :cry:
  • Poziom 28  
    Ja bym obstawiał na MB- Choć podstawić inny zasilacz by nie zaszkodziło- mimo wysokiej jakości Chieftec wiadomo że coś może być nie tak.

Więc stosowne testy i po tym można spokojnie złożyć reklamacje na MB
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem kondki na plycie sa OK. Zasilacz trzyma dobrze napiecia. Dodam ze komp nie restartuje sie w stresie. Jest tylko ta dziwna akcja z wylaczeniem zamiast restartu i nie zaskakiwaniu podczas proby wlaczenia kompa.
  • Poziom 18  
    Mialem kiedys problem z wlaczaniem kompa - po nacisnieciu powera zaskakiwal ale za chwile sie wylaczal. Powodem był tzw zimny lut w zasilaczu
  • Poziom 41  
    Może też być błąd na sygnale POWER_GOOD. Sprawdź z innym zasilaczem.
  • Poziom 10  
    Koledzy, czyli stawiacie na zasilacz. Sprawdzic najpierw zasilacz a potem reklamowac plyte... tylko czy wykryja ten problem w serwisie, to sporadycznie sie zdarza? Trudna sprawa.
  • Poziom 10  
    na 100 zasilacz. Mój Tagan 430U mi identycznie to samo robił! Nawet gorzej, bo często było tak że z tyłu na włączniku musiałem go restarować żeby załapał...

Corsair już tak nie robi :P
  • Poziom 10  
    A o co chodzi z tym "błąd na sygnale POWER_GOOD"?

Dodano po 2 [minuty]:

Koledzy, jeszcze dziwna rzecz. Moj zasilacz ma wlacznik z tylu ktory jest podswietlony. Po jakis parunastu minutach wlacznik ten jest bardzo goracy, nawet lekko parzy w palec jak sie go dotknie. To chyba nie normalne :P

Dodano po 1 [minuty]:

Plyta jest stabilna wraz z podzespolami wiec gdyby to byl jakis jej blad to pewnie wylaczalaby sie czy cos podobnego by sie dzialo, jakies restarty...