Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens C383FA - jaka rezystancja R08 w zasilaczu?

21 Maj 2010 14:49 1354 4
  • Poziom 18  
    W zasilaczu monitora jak w temacie spalił się m.in. 2SK2645, UC38423. Niestety problem jest z rezystorem R08, który się tak spalił, że nie da się odczytać jego rezystancji. Czy ktoś z was wie ile ona wynosi? Prosiłbym także o potwierdzenie, że zamiast UC3842B można wlutować UC3842.

Chyba, że ktoś z was dysponuje schematem tego monitora lub wie gdzie można go znaleźć. Szukałem i niczego nie znalazłem - nawet na elektrodzie.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Bo to jest UC3842B. Jeśli chodzi o R08, to dalej nie znam jego rezystancji.
  • Poziom 18  
    Te oznaczenie R08 też wydaje mi się dziwne - na schematach LCD oznaczenia są raczej trzycyfrowe. Ale i tak nie ma to żadnego znaczenia. Musisz sobie sam narysować fragment schematu z tym rezystorem i porównać z innymi schematami opartymi na tym układzie scalonym. Zwykle wszystkie schematy są b. podobne do siebie - tworzone są w oparciu o aplikację wzorcową producenta układu.
  • Poziom 18  
    Już tak próbowałem ale ta konstrukcja (pomiar Isense) odbiega od aplikacji układu UC3842. Co zresztą potwierdziła inspekcja drugiego takiego monitora. Zaskoczyło mnie to, że rezystancja spadła po wypaleniu się rezystora z 1 kOhm do około 600 Ohm - zawsze rośnie.
    Monitor naprawiony.