Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie Systemu Czy podkręcenie Sprzętu

21 Maj 2010 16:50 989 5
  • Poziom 16  
    Witam mam nieco starszego laptopa a jedynie tylko 256 ramu, grafika radeon x300, procesor amd athlon 1,9ghz i zaistalowany Windows xp. Czy jest szansa przyśpieszenia go jakimś programem lub podkręcania podzespołów? By okna się szybciej otwierały by go za bardzo nie muliło ?
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Bez zwiększenia fizycznej pamięci RAM nic nie zrobisz.
  • Poziom 9  
    Jeśli w WindowsXP korzystasz z "themów" to wyłącz je, wyłącz wszystkie efekty itd... Dodatkowo sprawdź za pomocą programu HijackThis czy nie masz w tle działających zbędnych usług.
    Ale tak jak rozmówca wcześniej powiedział, największą różnicę odczujesz dodając dodatkowy RAM.
    Dodatkowo możesz przetestować system Linux wraz z managerem okien Xfce, tutaj godna polecenia jest dystrybucja Xubuntu, dostępna za darmo, ściągasz, wypalasz na płytkę CD/CD-RW i uruchamiasz system z CD (nic się nie instaluje na HDD). Jeśli Ci się spodoba. możesz go zainstalować.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Kliknij właściwości na mój komputer, i zaznacz efekty dla uzyskania najlepszej wydajności.
  • Poziom 9  
    Lub Mój komputer-> Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi
    w liście odnajdź Kompozycje i wyłącz usługę oraz ustaw aby się nie włączała.
    Tym samym Windows nie będzie korzystał z kompozycji i innych wodotrysków wizualnych.
  • Poziom 16  
    Jednak Kupię pamieć ram nie będę nic kombinował Bo 256 to za mało jak na prawidłowe działanie xp.