Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lark FreeBird 43 wcam problem z sygnałem

Lysoolek 21 May 2010 17:20 8686 6
 • #1
  Lysoolek
  Level 2  
  witam. mam problem ze swoja nawigacja, tata kupił ją jakoś 3 miesiące temu, przez tydzień działała a gdy pojechaliśmy do w długą trasę zaczęła gubić sygnał. po ustaleniu wsp wszystko dobrze a po 5 minutach ekran z pytaniem o potwierdzenie opcji trasy. i tak co 5 min.proszę o jakieś porady
 • #2
  Pontikos
  Level 38  
  W zwiazku z tym, ze w Lark-u 43.1 czasem montowano chipset GPS GloNav (10-11 satelit), zamiast SirfStar III (5-6 satelit), przekazuje on zbyt duza ilosc danych przez port COMM do procesora - skutek jest taki, ze polaczenie to sie zapycha! Rozwiazanie problemu to ograniczenie ilosci danych LUB poszerzenie portu COMM.

  Jak to zrobic - Uruchom AutoMape kliknij: MENU -> Ustawienia -> GPS -> ODZNACZ (ma byc puste okno) ptaszka w opcji "synchronizuj czas z GPS"
  Zamknij Automape i uruchom ja ponownie - problem nie bedzie sie juz pojawial!

  Mozna tez ZAMIAST wylaczac synchronizacje czasu, ustawic PREDKOSC portu GPS na 57600 - wtedy strumien danych jest szerszy i sie nie zapcha :)
 • #3
  Lysoolek
  Level 2  
  próbowałem i z tym czasem i z poszerzaniem portu, niema rezultatu. może to coś innego? na wszystkich portach sprawdzałem i nic. sprawdzę jeszcze raz na wszelki wypadek ale wydaje mi się że znam odpowiedz. dziękuję za informacje :) pozdrawiam
 • #4
  stomat
  Level 37  
  Nie zapomnij się z nami podzielić wiedzą co było przyczyną.
 • #5
  miwetta
  Level 2  
  Automapa działa OK lecz się zawiesza przy przełączeniu na kamerkę. Odblokowany Windows po kilku sekundach ukrywa pasek START. Uruchomiłem Windows 7 i on działa OK. Czemu ten pasek w oryginale znika?? Czemu wiesza automape kamerka??
 • #6
  renata-anna
  Level 1  
  Chciałam kupić tę nawigacje ale po przeczytaniu tego postu zastanawiam się...
 • #7
  Pontikos
  Level 38  
  1. A po co Tobie w odblokowanym urzadzeniu stale widoczny pasek start? Zeby zaslanial menu w Automapie? :P
  2. Uruchomiles MENU o WYGLADZIE Windows 7 - tego systemu nie da sie uruchomic na PNA - nie pisz bzdur.
  3. Wieszanie kamerki- czy w oryginalnym programie sie wiesza, czy tylko w AM? Jesli w AM, na stronie producenta masz wyraznie podane - Lark NIE pracuje poprawnie z Automapa.