Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiat seicento 1.1 van 2001r jak jest rozgrzany gasnie

21 May 2010 18:58 4865 3
  • Level 2  
    witam prosze o pomoc kupiłem niedawno vana i po rozgrzaniu silnika i jak zatrzymuje sie przy hamowaniu gaśnie mi czy jest na benzynie czy na gazie sa takie same obiawy nie wiem co jest? ma przejechane 185tys
  • Level 10  
    Zgaduję:
    1. zła regulacja wolnych obrotów
    2. źle ustawiony wlot powietrza (przy hamowaniu powietrze wlatuje z inna predkoscia i chwilowo zmienia sie drastycznie sklad mieszanki)
    3. zasyfiony filtr powietrza
    4. zbyt bogata mieszanka (silnik lubi taką jak jest zimny, jak sie rozgrzeje to za mocno koryguje sklad bo zdjeciu nogi z gazu i gasnie)
    5. nie wiem co jeszcze, bo nie jestem mechanikiem, ale to popularny problem, więc poszukaj na forach.
  • Level 2  
    ostatnio to jak jest rozgrzany i jak go zapale nie ma znaczenia czy na gazie czy na benzynie to pochodzi z 15 sekund i gasnie a jesli go potrzymam na troszke wyższych obrotach to chodzi
  • Level 11  
    seicento van wrote:
    ostatnio to jak jest rozgrzany i jak go zapale nie ma znaczenia czy na gazie czy na benzynie to pochodzi z 15 sekund i gasnie a jesli go potrzymam na troszke wyższych obrotach to chodzi

na poczatek odepnij na noc komputer , lub wiecej niz 12H
    jezeli to nie pomoze to jak masz skąd pożycz i podmień TPS, silniczek krokowy i czujnik temp wody który jest w kolektorze ssacym(przed ich wymianą odepnij komputer na ok 10-15min inaczej podmianka czujników nic nie da)