Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C 180 nie grzeje tylna szyba

Lukasz_1986-L1 21 Maj 2010 20:08 1997 4
  • #1 21 Maj 2010 20:08
    Lukasz_1986-L1
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z Mercedesem C 180 rok 1995 nie działa podgrzewanie tylnej szyby. Problem polega na tym że jak włącze grzanie tylnej szyby to kontrolka sie zaświeca ale szyby nie grzeje. Sprawdziłem miernikiem i prąd nie dochodzi do szyby, bezpiecznik sprawdziłem jest dobry 40A. A drugi problem w tym samochodzie to jak podłącze kostke do grzania fotela od kierowcy to cały czas grzeje nawet jak wyciągne kluczyk to do rana rozładuje akumulator.

0 4
  • #2 21 Maj 2010 20:53
    stefanM
    Poziom 17  

Teraz w kolejności trzeba sprawdzić włączniki.

0
  • #3 21 Maj 2010 22:31
    gorni_PL
    Poziom 9  

z tego co do szyby sprawdź przekaźnik, szyba potrzebuje dużo prądu i przez to ma przekaźnik, dioda świeci bo załącza ją włącznik złączający przekaźnik a on może mieć upalone styki, a co do siedzenia może być podobnie z tym że styki przekaźnika mogły się skleić i dlatego grzeje bez przerwy.

0
  • #4 21 Maj 2010 22:52
    Lukasz_1986-L1
    Poziom 9  

gorni_PL a gdzie znajduje sie przekaźnik od szyby i foteli??

1
  • #5 22 Maj 2010 22:07
    Lukasz_1986-L1
    Poziom 9  

Witam Ponownie. Doszedłem do przyczyne tego co sie działo w tym mercedesie. A więc znalazłem przekaźnik odpowiedzialny za grzanie szyby i w nim jest jeszcze grzanie foteli i kierunkowskazy, I co sie okazało? Kiedyś ktoś chyba rozpierał ten cały moduł i okazuje sie po tym jak ja go rozebrałem to wida że ktoś już go rozbierał i przekaźnika od grzania szyb nie ma ktoś go wylutował a przekaźnik od grzania foteli jest zwarty poprzez wsadzenie jakieoś odłamka plastiku

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo