Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurac cisco 2600

21 Maj 2010 21:06 1970 4
 • Poziom 1  
  Witam dostałem ruter cisco 2600 ze szkoły którego konfiguracje mam opisac, ale totalnie się na tym nie znam i nawet nie wiem jak się za to zabrać podłaczylem ruter kablem do komputera złączem rs232 a do rutera rj45, jak się dostać do panelu konfiguracyjnego?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Kolego, aby dostać się do CLI musisz skorzystać z programu putty lub hyper terminal, jako połączenie wybrać port COM do którego podpiąłeś kabelek łączący komputer i port konsoli routera. Ustawienia portu szeregowego to 9600-8-1-0.
  Po podłączeniu konsoli będziesz miał możliwość skonfigurowania wszystkich parametrów, jednak jest to tryb tekstowy. Jeśli interesuje Cię panel graficzny na routerze w pamięci flash powinieneś mieć pliki z SDM, oraz powinien być włączony serwer http, służy do tego komenda ip http server wydana w trybie konfiguracji globalnej. Następnie możesz podłączyć się za pomocą przeglądarki na interfejs routera. Dobrze jest wymazać stare śmieci za pomocą komendy erase config o ile dobrze pamiętam. Może się okazać że ktoś wcześniej założyć ACL blokująca dostęp do SDM np. dla określonej grupy hostów.
 • Poziom 14  
  W jaki sposób podłączyć się do routera jeśli w komputerze nie mam portu COM?
 • Admin grupy komputery
  pulkownik napisał:
  W jaki sposób podłączyć się do routera jeśli w komputerze nie mam portu COM?
  Kupić kabel USB do programowania routerów.