Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik A/C nubira I 98r

21 Maj 2010 21:31 1405 5
  • Poziom 12  
    Witam kolegów.Samochód nubira combi cdx 2.0 98r.Problem polega na wybijaniu bezpiecznika klimatyzacji, znajdującego się pod maską.
    Problem pojawia się w chwili zapalania auta na włączonej klimatyzacji, sporadycznie w czasie jazdy.W chwili kiedy samochód pracuje i załączę klimę to pracuje normalnie Jak klima pracuje to nie ma problemu chłodzenie jest jak najbardziej prawidłowe.
    Przekaźnik wymieniony, dioda sprawna co prawda pojawia się pewna wartość w chwili sprawdzania miernikiem przejścia- nie wiem czy tak powinno być.Znalazłem temat tyczący się cewki w sprężarce i przepalania się termistora, ale wtedy klima nie działała.
    Proszę kolegów o sugestie co może być przyczyna? Co jeszcze spraw
    dzić? Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 12  
    Kolego ja na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze przewód idący do sprężarki klimatyzacji może się gdzieś przetarł i podczas odpalania gdy są drgania po prostu gdzieś dotyka
  • Poziom 26  
    Znowu ciekawostka jakaś. Od kiedy to w trakcie odpalania silnika sprzęgło klimatyzacji jest "włączone"? sylbass - możesz coś więcej na ten temat napisać?
  • Poziom 12  
    Jak przekręci zapłon włączy klime i dopiero odpala to wtedy bedzie sprzęgiełko załączone
  • Poziom 43  
    barubar napisał:
    Znowu ciekawostka jakaś. Od kiedy to w trakcie odpalania silnika sprzęgło klimatyzacji jest "włączone"? sylbass - możesz coś więcej na ten temat napisać?

Żadna ciekawostka, jak klima sterowana bez żadnej elektroniki to sprzęgło kłapie i na niepracującym silniku
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Kable są całe, klima to całkowity manual.Zastanawia mnie czy przypadkiem cewka nie mówi papa. I tu jeszcze pytanie co do oporów jakie ma cewka sprawna, jeśli mogę zapytać.