Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wyrzynarka - fakty i mity o urządzeniach ze "średniej p

UMER 25 Aug 2010 09:06 38389 41
    Jarosx9
    Level 35  
    Potwierdzam powyższe. Mam takową za coś poniżej 100 zł. Tnie z lewej na prawą z prawej na lewą ale pionowo NIGDY. Od nowości.
    Na szczęście kupiona była tylko do jednej roboty i teraz już liczę się zawsze z jakością cięcia jaką reprezentuje. Zresztą swoje też pocieła i dałej jej ostro w d*** (np. duże otwory w dwuwarstwowych drzwiach blaszanych).
    Jakiś czas temu pracowałem z tańszą wyrzynarką Black&Decker i nie było takiego problemu.
    UMER
    Level 9  
    Quote:
    W chwili obecnej rozważam przede wszystkim następujące modele:
    - niebieski Bosch GST 75 BE (3 lata gwarancji, 650W, choć szkoda że nie dają walizki tylko kartonik),
    - matabo STE 75 Quick (600W, niestety nie ma gumowanej rękojeści)
    - Makita 4329 (najsłabsza - 450W i zdaje się nie ma możliwości beznarzędziowej zmiany brzeszczotu, jednocześnie najtańsza z w/w).

Po wakacyjnej "zadyszce" finansowej nic się nie zmieniło. We wrześniu muszę udać się do sklepu i w związku z tym może ktoś wie, widział lub zna kogoś, kto korzysta, chwali lub krytykuje w/w urządzenia, względnie producentów, ale tych w nawiązaniu do sprzętu kategorii wyrzynarki.
    User removed account
    User removed account  
    UMER
    Level 9  
    Obawiam się, że między Makitą 4329 a 4350CT jest kolosalna różnica w jakości, podobnie jak w cenie. Mimo wszystko max jaki chcę przeznaczyć na samą wyrzynarkę to około 450zł. Ostatnio się sporo zastanawiam nad Metabo STEB 70 Quick. Niestety nigdzie jej nie widziałem na żywo, do tej pory. Teoretycznie ma wszystko czego oczekuję od tego typu sprzętu, cena też akceptowalna. Może ktokolwiek miał okazję na czymś podobnym pracować?
    Sedac
    Level 16  
    Wolałbym kupić droższą Makitę. Metabo podobno są dobre, ale te z aluminiową obudową przekładni. Cena ich jest jednak bardzo wysoka. Szukałem dwa miesiące temu wyrzynarki za około 600zł i nie było to takie proste. Kupiłem ostatecznie Protoola z uchwytem grzybkowym i jestem bardzo zadowolony. Mam także starego niebieskiego Boscha model Gst100. Również bardzo dobry sprzęt.
    UMER
    Level 9  
    No nic... ze względu na budżet i sytuację obecną pozostanie głównym kryterium cena. Jakiś czas jeszcze zostawię temat jako otwarty, może ktoś jeszcze coś dopisze, co może pomóc innym czytelnikom w podjęciu decyzji. Dziękuję wszystkim za rady i komentarze. Pozdrawiam.
    Sedac
    Level 16  
    Na wyprzedażach można nabyć w dobrej cenie wyrzynarki Aeg granatowego koloru. Nowe mają kolor pomarańczowy i niczym się nie różnią oprócz ceny.
    marek 1871
    Level 15  
    Cześć.

Wyrzynarka Makita 4329 jest BDB w swojej cenie. Do dłubania w domu jak najbardziej OK. Świetna ergonomia, odlewana solidna stopa (a nie gięta z cienkiej blachy), regulacja szybkości, podcinanie. Mocowanie brzeszczotu na śrubkę ale da się z tym żyć. Bezproblemowy dostęp do części w razie czego. Precyzyjne cięcie bez luzów. Oczywiście do pary dobrze byłoby użyć dobrych brzeszczotów i wtedy duecik bomba.

Bosch GST75 BE będzie sporo droższy. Zyskujesz jedynie dłuższą gwarancję bo 3 lata (Makita 2 lata) i mocowanie brzeszczotu na klik. Ja w tym akurat przypadku obstawiam Makitę.

Metabo STE70 j.w. (mocowanie brzeszczotu na śrubkę).
    Sedac
    Level 16  
    Odlewana stopa będzie napewno sporym plusem w wyrzynarce. To właśnie od niej zależna jest precyzja cięcia. Mocowanie brzeszczotu na śrubę jest mniej wygodne ale pewniejsze. Połowa sukcesu to ostre i dobre brzeszczoty.
    User removed account
    User removed account  
    chermaster
    Level 2  
    Ja miałem topexa przez 4 lata i działał, niestety przesadziłem z czasem pracy i tak się nagrzał że obudowa się stopiła . Poza tym nic innego się nie stało . Teraz szukam lepszej wyrzynarki tak za 300-450zł i nie wiem czy kupić niebieskiego boscha
    650w. za 420, Dewala 550w za 450zł . Makitę 500w za 320zł boscha zielonego z 500w za 300zł czy B&D 650w za 250. Wyrzynarki będę używał tak raz w miesiącu ale bezie pracowała ok. 5 h bez przerwy. I raczej wybiorę niebieskiego boscha albo DeWALA ale proszę o sugestie.
    User removed account
    User removed account