Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw nagłośnieniowy na wesele i nie tylko

22 Maj 2010 08:41 2511 5
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów na moim poście.
    Jestem tu nowy mam na imię Grzegorz, dużo słyszałem o fachowych poradach od znajomych na tym właśnie forum. Nie wiem czy dobrze zakładam temat, jeżeli nie to... poproszę o łagodny wymiar kary i ewentualną korektę moich błędów.

Otóż mam dylemat we wyborze nowego sprzętu muzycznego do mojego zespoliku weselnego.
    Aktualnie gramy na;

Keyboardy
    Yamaha Tyros 2
    Yamaha PSR-3000

Końcówka mocy;
    ADS LX800

Mixer;
    Behringer 1832FX Pro

Mikrofony;
    Shure SM58-SE
    Sennheiser FP35 (bezprzewodowy)

Kolumny;
    Paevey SP Hi-Sys 5XT 2 x 400W

i odsłuchy douszne AKG K324P.

Chciałbym zmienić na:

Kolumny 3 drożne Peavey SP6

Końcówka mocy Peavey CS 3000 lub ADS LX1400

Mixer Allen & Heath ZED-12FX

dokupic do vocalu

Harmonizer TC Helicon VoiceLive 2 i Kompressor/Limiter/Bramka DBX 166XL.

Prosiłbym o sugestie i rady w doborze sprzętu. Dodam, że na aktualnym sprzęcie gram już 12 lat i bardzo dobrze mi się spisywał na różnego rodzaju salach i warunkach.
    Szukałbym coś podobnego o podobnych wartościach i parametrach tylko mocniejszego na większe sale.
    Może macie jakieś inne podpowiedzi i może inne konfiguracje coś byście dodali z czegoś zrezygnowali.

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc i porady w moim temacie.

Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    Nie wiem, czy sensowne jest kupowanie tak wielkiej paczki jaką jest PEAVEY SP6 dla mobilnego zespołu weselnego. SP6 ma wymiary 138 x 52 x 58 i waży prawie 70 kg. To jest ogromna kolumna, widziałem ją w rnr.pl na żywo i naprawdę nie jest mobilna. Chyba że jeździcie wielkim wanem to co innego :). SP2 powinny wam zdecydowanie wystarczyć a i tak są wielkie - ważą ponad 40 kg i są moim zdaniem mało mobilne. Brzmią za to całkiem ładnie i swego czasu prawie bym je kupił gdyby nie waga i rozmiary :) . Do tego ADS HXi 2000 i mixer np. Soundcraft Spirit Folio FX8.

*EDIT

Oczywiście wszystko trzeba przesłuchać przed kupieniem. Mimo, że SP2 moim zdaniem brzmi dobrze, na twoim miejscu bym ją jeszcze usłyszał.
  • Poziom 9  
    Jestem jak najbardziej otwarty na nowe i mobilniejsze propozycje zdaję sobie z tego sprawę, że wagę to to swoją ma ale jednakże chodzi mi o zestaw 3 drożny bo brać znowu paki tzn subbass i satelitki to znowu przesada. Wolałbym fajny 3 drożny bądz to pasywne + końcówka bądź to może zestaw paczki aktywne z końcówkami. Kolega kupił teraz JBL ale zapomniałem jaki model właśnie z końcówkami za 14000zł i jest bardzo zadowolony nie wiem czy nie uciec w tym kierunku.
  • Poziom 43  
    Ja i koledzy z kapeli od jakiegoś czasu, wolimy nosić kilku/ kilkunasto-kilogramowe satelitki i 30-40-sto kilogramowe suby, niż wielkie, nieporęczne i ciężkie paki. Przemyśl sprawę, sporo kapel gra na tak skonfigurowanych zestawach.
    Ew. wystarczy na większe imprezy, do górek które macie, dokupić suby (suba) i zasilanie do nich.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Rozważę Wasze propozycję i wybierzemy co lepsze.