Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć mini wieżę do zbiorczej anteny

km500 22 Maj 2010 10:59 3491 2
  • #1 22 Maj 2010 10:59
    km500
    Poziom 11  

Mam mini wieżę, która posiada niewielką antenę – taki cienki kabelek. Odbiera bez szumu tylko jeden kanał. Przeniosłem ją obok gniazda antenowego telewizji zbiorczej, podłączyłem zwykłym przewodem antenowym (taki jak stosuje się w kablówce od kilkunastu lat) i radio nie działa. Tzn. szumi.

Pytania:
    1. jak domowym sposobem sprawdzić czy to gniazdo antenowe (radiowe) w ogóle jest sprawne ?
    2. czy woltomierz jest potrzebny i jak nim sprawdzić
    3. czy parametry tych sygnałów są inne ? przy wejściu antenowym na mini wieży Am napis : Fm ant 75 om

0 2
  • #2 22 Maj 2010 11:32
    wiertacz
    Poziom 34  

Pytanie zasadnicze. Czy w tej zbiorczej antenie jest w ogóle sygnał radiowy ?
    Jak go nie ma to nic nie zrobisz. Po informację musisz udać do dostawcy.
    Woltomierz do niczego ci nie jest potrzebny.
    Kabel do podłączenia może być taki jak do telewizora.

0
  • #3 22 Maj 2010 13:20
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

km500 napisał:
    Przeniosłem ją obok gniazda antenowego telewizji zbiorczej, podłączyłem zwykłym przewodem antenowym (taki jak stosuje się w kablówce od kilkunastu lat) i radio nie działa. Tzn. szumi.

Jak napisał poprzednik, koniecznie musisz się dowiedzieć czy w instalacji "zbiorczej" jest sygnał TV i R . Popytaj w Administracji lub u Zarządcy .

Podpowiem, że w instalacjach "zbiorczych" instalowanych w Warszawskich "blokowiskach" to tylko około 20% tych "zbiorczych" pracuje, 70% nie są konserwowane i także są niesprawne a 10% wogóle nie ma wzmacniaczy ani modulatorów. :cry:

Cytat:
    Fm ant 75 om

Antenę w radiu w zakresie 88-108MHz, podłączasz do tego gniazda.

Cytat:
    1. jak domowym sposobem sprawdzić czy to gniazdo antenowe (radiowe) w ogóle jest sprawne ?

Odkręcić dekielek i sprawdzić chociaż, czy są podłączone kable koncentryczne do tego gniazda.

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów