Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć sterowanie i alarm?

22 May 2010 11:17 1835 3
  • Level 26  
    Witam
    Kupiłem Sterowanie silnikiem 450W 36V oraz system alarmowy od skutera na 12V.
    Moje pytanie jest takie jak mam to podłączyć.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia:

Co to sterowania silnikiem, to podłączałem manetkę, silnik, zasilanie, zwierałem pomarańczowy z szarym, oraz biały z żółtym jako stacyjkę. Jedyny efekt jaki otrzymuję, to przepalenie bezpiecznika w przewodzie między układem a stacyjką.

Co do syreny, to działa poprawnie, tylko nie wiem gdzie podłączyć przekaźniki zewnętrzne, które odłączą główne zasilanie układy sterującego silnik. Szary i czarny kabel przewodzą, kiedy syrena wyje cały czas. Żółty oraz czerwony przewodzą, kiedy kliknę coś na pilocie, trwa to tylko przez chwilę i z tego co się zorientowałem, to służy to do podłączenia świateł.

Jeśli ktoś wie, to bardzo proszę napisać!

Pozdrawiam Dragas
  • OptexOptex

• Level 28  
    Ja zacząłbym od schematu
  • OptexOptex
  • Level 26  
    No właśnie nie mam schematu i nawet nie zbytnio znam model. Z tego co wiem, to kolory kabelków coś oznaczają, ale nie wiem co.
  • Level 26  
    Po dokładniejszych pomiarach alarmu, okazuje się, że służy on tylko za sam alarm, ale nic nie blokuje; jedynie w przypadku włączenia się alarmu lub kliknięcia czegoś na pilocie, włącza kierunkowskazy.

Co do modułu sterującego, to okazało się, że w miejscu opisanym LOCK, nie robi się zworki lub wstawia samej stacyjki, a trzeba dodać rezystor 10 OHM. Co do reszty, to wszystko działa poprawnie.

Na razie problem uważam za rozwiązany.

Pozdrawiam Dragas