Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ?

kilu 22 Maj 2010 13:59 2123 2
  • #1 22 Maj 2010 13:59
    kilu
    Poziom 10  

Witam
    Szukałem informacji na ten temat ale nie znalazłem tak wiec z góry przepraszam jak temat powtarzam i czekam na reprymendę ;-)
    Zastanawiam się nad budową galwa do popelscana i wpadłem na taki pomysł.
    Mam kilka uszkodzonych czytników laserowych kodów kreskowych
    Czy mechanizm który robi za galwo w czytniku nadał by się do popelscana??
    Postaram się dzisiaj jeden rozebrać i wstawić fotki.
    Wydaje mi się że budowa lustra odbijającego wiązkę lasera w czytniku jest podobna do tego w projektorze laserowym są magnesy i cewka tylko jak to podciągnąć pod to co nas interesuje. Pozdrawiam i dziękuje za opinie co o tym sądzicie.
    Może znajdzie się osoba co już się z takim pomysłem spotkała.
    Pozdrawiam Kilu

Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ?

Witam
    Proszono mnie o lepsze fotki i o opisanie co gdzie i jak.
    Nie jestem orzeł z elektroniki wiec opisze jak skaner działa.

Użytkownik uruchamia skaner przyciskiem.
    Cewka wprawia w ruch lusterko na którym umieszczony jest magnez.
    Lusterko porusza się w bardzo szybki sposób producent podaje, że ten skaner potrafi robić42 skany na sekundę.
    z diody laserowej promień trafia na lusterko i dalej biegnie na kod kreskowy gdzie widziany jest już jako linia nie jako punkt.
    Obraz lini trafia z powrotem na lusterko ruchome, następnie przez mocną soczewkę do kolejnego lusterka po czym na element czytający kod.
    To tak najprościej jak tylko można opisać - tak na marginesie wydaje mi się, że tak jest.
    aaaaa dodam jeszcze jedno ważne w naszym temacie tzn. kiedy skaner ustawiony jest do pracy na podstawce po włączeniu go na ok 10s linia zamienia się w punkt czyli lusterko zatrzymuje sie natychmiastowo.
    Więc skaner potrafi wprawić lusterko w ruch jak i zatrzymać je można powiedzieć w ułamku sekundy.
    Pozdrawiam jeszcze raz zaznaczam, że nie jestem dobry z elektroniki i to co opisuje to są moje przemyślenia a nie dane techniczne (oprócz tych 42 skanów /s). Dodam, że Jestem z Tarnowa i mógł bym udostępnić skaner najlepiej z okolicy w zamian za pomoc przy budowie galv.
    Pozdrawiam Kilu

Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? [
    Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ? Galwo od popelscana z czytnika kodów kreskowych da sie ?

0 2
  • #2 27 Maj 2010 14:35
    And!
    Admin grupy Projektowanie

Jeżeli zakres odchyleń galva jest odpowiedni,
    (jakiej długości jest linia lasera z odległości 20cm a jakiej z 2m ?)
    może ono być całkiem ciekawym elementem do budowy skanera.
    Do galva należałoby dobudować pozostałą elektronikę skanera,
    (lub wykorzystać istniejącą, co może być trudne)
    co nie jest czynnością banalną, jednak wygląda to na dobry strat,
    z zabawą w projektory laserowe.
    Po zdobyciu doświadczenia efekty są ciekawe:
    Link

0
  • #3 28 Maj 2010 17:26
    c4r0
    Poziom 36  

Moim zdaniem to się nie nadaje, za duża masa i bezwładność, za niski rezonans mechaniczny. Ale tak jak And! napisał, jeśli masz taki mechanizm to można coś spróbować zrobić, w celu pobawienia się na dobry początek.

0
  Szukaj w 5mln produktów