Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 64x Zainstalowana pamięć RAM 4GB (dostępne:1,99GB)

22 Maj 2010 14:43 10274 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Moja konfiguracja to ;
    - windows 7 64bit
    - pamięć RAM 2x2 GB OCZ3P1333LV4GK
    System wyświetla 4 GB zainstalowanej pamięci RAM ale tylko 1,99 GB dostępnej.
    Czy ktoś wie dlaczego?
    Dodam że próbowałem włożyć tylko po jednej kości do slotów i okazało się że przy jednej system się bootuje a przy drugie nie (ciemny ekran) jakby kość była uszkodzona.
    Czy to oznacza napewno uszkodzenie kości? Mam tak od nowości od 3 miesięcy.

Windows 7 64x Zainstalowana pamięć RAM 4GB (dostępne:1,99GB) Windows 7 64x Zainstalowana pamięć RAM 4GB (dostępne:1,99GB) Windows 7 64x Zainstalowana pamięć RAM 4GB (dostępne:1,99GB)
  • Poziom 25  
    Sprawdz pamięć memtestem.
  • Poziom 9  
    mrsebolo napisał:
    Sprawdz pamięć memtestem.

Sprawdzałem wcześniej ale nie pokazuje żadnych błędów. Memtest widzi tylko tę dobrą kość.
  • Poziom 22  
    Jedna kość jest uszkodzona. tak jak kolega ci napisał MEM-TEST da jednoznaczną odpowiedź.
  • Poziom 31  
    Z googlania wychodzi, że większość problemów z niedostępną pamięcią to:
    wyłączony w BIOS memory remap
    źle osadzony procesor
    wygięty pin w sockecie CPU
    źle osadzona pamięć
    uszkodzona jedna z kości
    niepoprawne ustawienia pamięci w BIOS (auto zamiast zalecanych przez producenta)
    niekompatybilna pamięć
  • Poziom 9  
    neophyte napisał:
    Z googlania wychodzi, że większość problemów z niedostępną pamięcią to:
    wyłączony w BIOS memory remap
    źle osadzony procesor
    wygięty pin w sockecie CPU
    źle osadzona pamięć
    uszkodzona jedna z kości
    niepoprawne ustawienia pamięci w BIOS (auto zamiast zalecanych przez producenta)
    niekompatybilna pamięć

Czy te kości są identyczne?
    Jeśli tak to wszystkie powyższe możliwości można skreślić oprócz uszkodzonej kości.
    Dlaczego? Bo wypróbowałem kości wpinając po jednej do slotów i jak wcześniej pisałem działa tylko jedna (tzn komp startuje normalnie "bootuje się"), natomiast przy wpiętej drugiej komp nie bootuje się (na płycie głównej świeci się dioda LED sugerująca jakąś nieprawidłowość (prawdopodobnie uszkodzenie).
    Chyba nie pozostaje mi nic innego jak odesłać je do producenta (są na gwarancji).
    Problem w tym że nie będzie kompa a potrzebny do pracy.
  • Poziom 26  
    Obydwie kości sprawdzałeś w tym samym slocie?
    W BIOS'ie są widoczne?
  • Poziom 22  
    Włóż obie kości i sprawdź programem MEMTEST, będziesz miał jasno na białym . Do niego nie potrzebny jest system odpala się go z płyty.
  • Poziom 9  
    1) Obydwie kości sprawdzane. Jedna z nich nie działa w żadnym slocie.
    2) BIOS pokazuje tylko 2GB pomimo wpiętych 2x2GB.
    3) Mam-test nie pokazuje błędów ale odnosi się to tylko do tej jednej - dobrej kości.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    mezmo1, masz uszkodzony jeden moduł pamięci. O czym jeszcze chcesz dyskutować w tym temacie?
  • Poziom 9  
    jankolo napisał:
    mezmo1, masz uszkodzony jeden moduł pamięci. O czym jeszcze chcesz dyskutować w tym temacie?

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat można zamnknąć. Pozdrawiam