Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z niedziałającym centralnym zamkiem w oplu astrze f

szkapa01 22 Maj 2010 15:59 1283 4
  • #1 22 Maj 2010 15:59
    szkapa01
    Poziom 8  

Witam wszystkich pisze na to forum gdyż mam problem z centralnym zamkiem w mojej astrze!! Zaczęło się od normalnego zamknięcia auta ale otworzyć już się go nie dało. Jest to oryginalny oplowski zamek działający na kluczyk. Wymieniłem już sterownik i sprawdziłem wszystkie kabelki dochodzące do sterownika oraz siłownika master w lewych przednich drzwiach jednak nic niepokojącego nie zauważyłem. po przekręceniu zamków słychać reakcje sterownika ale rygle nawet nie drgną. Moim następnym podejrzanym jest siłownik master, czy moje podejrzenia są słuszne? Może ktoś wie jak to sprawdzić??

0 4
  • #2 22 Maj 2010 16:19
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 22 Maj 2010 16:23
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

:elektrocentrum - czytanie ze zrozumieniem! Sterownik podmieniony i bez zmian, zamek reaguje, czyli ma zasilanie.

:szkapa01 - spóbuj wysterować zamek podając impulsy z zewnątrz. Następnie odłącz sterowanie z drzwi kierowcy i spróbuj jeszcze raz.
    Sprawdź stan masy

0
  • #4 22 Maj 2010 16:26
    szkapa01
    Poziom 8  

No i tu pojawia się problem bo nie bardzo wiem gdzie mam dać te impulsy z zewnątrz

0
  • #5 24 Maj 2010 09:14
    szkapa01
    Poziom 8  

Mam jeszcze jedno pytanie do czego używane są czerwono-żółte przewody wychodzące z centralki kiekert?

0