Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty program na atmega16

malanx 22 Maj 2010 16:48 1155 8
  • #1 22 Maj 2010 16:48
    malanx
    Poziom 11  

Witam! Mam do was prośbę. Mogłby ktoś napisać program na atmegę16-16PU na migającą diodę?? Prosiłbym również o dołączenie prostego schemaciku, albo podania co do jakiej nóżki. Mam programator, wiem jak się programuje, ale jeszcze nie umiem pisać programów. Aha i jeśli można, to proszę o program w C. Odrazu odpowiadam na pytanie: "Nie umiesz korzystać z wyszukiwarki w googlach??" -- szukałem w googlach i na elektrodzie, ale nic KONKRETNEGO nie mogłem znaleźć.

PS. Czy programy na atmegę8 można wgrywać na atmegę16??

0 8
  • #3 22 Maj 2010 18:13
    malanx
    Poziom 11  

kolega wader_669 źle mnie zrozumiał:D Kursy to ja znalazłem dość fajne, ale chodzi mi o sam program-nie ma na necie żadnego konkretnego

0
  • #4 22 Maj 2010 18:29
    utak3r
    Poziom 25  

Nie ma programu na mrugającą diodę? Nie wierzę...

0
  • #6 22 Maj 2010 19:44
    malanx
    Poziom 11  

konkretnie na mrugającą diodę nieznalazłem, ale wiem, że dla Panów to kilka minut więc kieruję tu swoją prośbę

Dodano po 3 [minuty]:

no tak, na tej stronie http://www.kursc.dioda.com.pl/str001.html jest program na migające diody - może być. Ale jest na atmege8 a ja chciałbym na atmegę16. No chyba że to nie ma różnicy, mogę go wykorzystać bez przeróbki??

0
  • #7 22 Maj 2010 21:56
    PO.
    Poziom 20  

Różnica to jest po kompilacji, we wsadzie, a nie w programie.

Oczywiście bardziej skomplikowane programy mogą różnić się użytymi zasobami ale jednej diodzie pisanej bez timera to nie grozi...

Naprawdę zainwestuj swój czas w naukę bo to się zwraca. Analizuj gotowce, czytaj, sprawdzaj własne pomysły.

PS: na tym forum promuje się myślenie - i ja też popieram takie podejście :) . Z tego powodu na banalne problemy nie dostaniesz odpowiedzi wprost.

0
  • #8 22 Maj 2010 22:37
    malanx
    Poziom 11  

Rozumiem Cię PO. Ale jakoś trzeba zacząć :D Już niedawno zacząłem czytać różne kursy, pytać się bardziej doświadczonych kolegów. Ale zwóriłem się jeszcze tutaj, powieważ wiem że mam tu do czynienia z profesjonalistami. Więc mówisz, że nie będzie problemu, jak program z tej stronki wgram na atmegę 16??

Dodano po 1 [minuty]:

**poprawka: zwróciłem

0
  • #9 22 Maj 2010 23:01
    utak3r
    Poziom 25  

Po prostu przy kompilacji musisz zaznaczyć, że tworzysz wsad dla megi16. Natomiast źródło - na tym poziomie "skomplikowania" kodu - będzie te samo.

0