Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-150 nie drukuje na czarno

jackpop 22 Maj 2010 17:45 11711 14
  • #1 22 Maj 2010 17:45
    jackpop
    Poziom 15  

Tusze zamienniki, dosyć tanie były, nie żadne activejety.

Obecny czarny tusz założyłem na kilkadziesiąt kartek przed usterką. Nie mogło też nic zaschnąć bo góra kilka, kilkanaście dni bez druku.

Czyszczenie nic nie pomaga, strona testowa nie pokazuje żadnego czarnego prostokąciku. Poziom tuszu jest wskazywany jako wysoki.

Pamiętam, że jak wyciągałem kadridż to mały kawałek białego plastiku skądś wyleciał, coś mogło się ułamać wcześniej.

Nie mam żadnego zapasowego tuszu do testów.

Naczytałem się o jakimś udrażnianiu drukarek ale każdy co innego pisze i nie wiem jak się za to zabrać. Czy kupić jakiś płyn do czyszczenia, może jakiś tani kadridż czyszczący?

Drukarkę kupiłem z półtora roku temu a podobno 2 lata gwarancji ale czy uznają ją jeżeli oddam z takimi tuszami?

Proszę o szybką poradę.

0 14
  • #2 22 Maj 2010 17:56
    endriuf
    Spec od drukarek

Co do gwarancji to możesz spróbować, ale wcześniej wyciągnij te tusze. Co do udrożnienia głowicy do należy rozebrać drukarkę, wyciągnąć głowicę i włożyć w płyn udrożniający. Są też inne metody. Zresztą czytałeś. Wybór należy do ciebie.

1
  • #3 22 Maj 2010 18:08
    petione
    Poziom 17  

Mialem to samo. Teraz brat ma tez taka drukarke i zostawil nieruszone oryginaly a od poczatku jedzie na zamiennikach na wypadek "gwarancji". Ale wrocmy do tematu. Jest na allegro lub np tu Link taki zolty plyn do udrazniania wewnetrznego. Plyn ten stosuje sie uprzednio go podgrzawszy do temp ok 50C.Nalej go do pustego pojemnika i probuj. Mi to pomoglo w 100%.

0
  • #4 22 Maj 2010 18:10
    rafixs
    Poziom 24  

Jak masz na gwarancji to sam nie grzeb, bo stracisz gwarancje tylko oddaj do sklepu.

0
  • #5 22 Maj 2010 19:48
    jackpop
    Poziom 15  

I na 100% taki płyn pasuje do tej drukarki?

Ale totalnie nic się nie drukuje i podejrzewam uszkodzenie gdzieś tam w środku więc lepiej poszukam tego paragonu... No i nie mam oryginalnych tuszy więc wyślę bez żadnych.

0
  • #6 28 Maj 2010 19:06
    jackpop
    Poziom 15  

Chyba nie mam już tej gwarancji, szukam dalej paragonu...

Gdybym chciał jednak sam spróbować naprawy to mam zaczynać od kupienia tych jakiś płynów czyszczących? Jak mogę sprawdzić, czy nie jest zaschnięta głowica (i wtedy naprawa staje się nieopłacalna)?

0
  • #7 28 Maj 2010 19:27
    endriuf
    Spec od drukarek

Już masz zaschniętą. Przecież pisałeś, że strona testowa nie drukuje.

0
  • #8 28 Maj 2010 19:50
    jackpop
    Poziom 15  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1486556.html
    trzeci post z góry, co o tym myślicie?
    150C i 135C zdają się być podobne

Mały update:
    Wyłączyłem drukarkę jak głowica była w widocznej dziurze i przy użyciu suchej chusteczki/miękkiego papieru toaletowego podcierałem delikatnie boki i od spodu lekko unosząc głowicę. Używałem też sprężonego powietrza dmuchając z boku i od spodu powodując niemałe tryskanie tuszu na papier. Ogólnie dominował kolor czarny, naprawdę dużo czarnego tuszu było wokół i trochę tylko reszty kolorów.

Niestety, żadnej poprawy jeżeli chodzi o druk. Totalnie brak czarnej farby.

Proszę o kolejne porady. Czy załatwić jakiś środek typu metanol i w nim sączyć głowicę od spodu przykładając zwilżony nim papier?

0
  • #9 02 Cze 2010 20:35
    jackpop
    Poziom 15  

Oddałem Brata znajomemu serwisantowi. Podobno głowica do wymiany. Orientuje się ktoś może ile takowa może mnie wynieść?

Sam ocenię, czy lepiej wymienić czy kupić nową - nie trzeba mi o tym przypominać.

0
  • #10 02 Cze 2010 23:38
    endriuf
    Spec od drukarek

Nowa, jeśli uda się kupić ok. 300PLN.

0
  • #11 03 Cze 2010 20:21
    jackpop
    Poziom 15  

:(

A z tym mogę coś zrobić tzn sprzedać na części, w całości na allegro to chyba więcej niż paru dych nie dostanę?

0
  • #12 03 Cze 2010 20:27
    endriuf
    Spec od drukarek

W tych drukarkach najczęściej padają głowice. Więcej jak 20pln to raczej nie dostaniesz.

0
  • #13 03 Cze 2010 20:35
    jackpop
    Poziom 15  

Co proponujesz do 300zł za zbliżone parametry jak 150-tka? Lubiłem ją.

Wybrałem brothera ze względu na tanie zamienniki. Chciałbym trzymać się tej firmy.

0
  • #14 03 Cze 2010 21:28
    endriuf
    Spec od drukarek

Polecam te drukarki. Jednak musisz się liczyć z tym, że używanie zamienników może się skończyć uszkodzeniem głowicy. Jednak biorąc pod uwagę różnicę ceny między oryginałem a zamiennikiem, to warto zaryzykować.

0
  • #15 03 Cze 2010 22:43
    jackpop
    Poziom 15  

No jak mi się oryginały skończyły to leciałem na zestawie 2xBK + 1xkażdy kolor i właśnie jak założyłem drugi czarny to po kilku tygodniach (nie było 100stron) i się to stało... A cena tego kompletu to chyba 20 czy 30 zł...

Teraz pewnie activejety będę miał.

1