Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6735s nie włącza się 11 raz miga dioda pomarańczowa

KamilSz 22 Maj 2010 18:41 11593 24
  • #1 22 Maj 2010 18:41
    KamilSz
    Poziom 17  

Witam.
    Jak w temacie.
    Przy próbie włączenia dioda pomarańczowa przy gnieździe zasilacza miga 11 razy, po tym zapala się jeszcze niebieska przy gnieździe zasilacza, po czym obie gasną.
    Gdy próbuje włączyć jeszcze raz to kombinacja się powtarza.
    Jak podłączę zasilacz to świeci tylko pomarańczowa przy gnieździe zasilacza.
    Czy z tego można coś wywnioskować?

0 24
  • #3 23 Maj 2010 09:20
    KamilSz
    Poziom 17  

Pierwsze co to szukałem na elektrodzie i nie znalazłem podobnego problemu, ten link co podałeś to zupełnie inny problem - mi wiatraki nie startują miga dioda pomarańczowa ale nie ta z przodu tylko boczna w gnieździe zasilacza (diody na przednim panelu od ładowania i HDD w ogóle nie świecą ani nie błyskają nawet na sekundę po prostu płyta nie startuje nawet na sekundę) po za tym u mnie nie ma charakterystycznego syczenia co by wskazywało na zwarcie przetwornicy. grzałem leciutko southbridge ale bez zmian.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Maj 2010 10:04
    $Przemek$
    Poziom 19  

Faktycznie.
    Problem z ładowaniem i pracą na zasilaczu?
    Zasilacz sprawny?
    Bo to miganie wskazuje na rozładowaną baterię.

0
  • #5 23 Maj 2010 23:13
    KamilSz
    Poziom 17  

Zasilacz sprawny bateria naładowana

0
  • Pomocny post
    #6 24 Maj 2010 09:47
    $Przemek$
    Poziom 19  

Możesz mi powiedzieć na jakiej zasadzie sprawdziłeś czy z tymi akcesoriami jest wszystko ok?

0
  • #7 24 Maj 2010 20:15
    KamilSz
    Poziom 17  

bateria sprawdzana na podobnym modelu, zasilacz natomiast jest 3 bolcowy i na środkowym pinie ma 18.5v na + 19.5v. Chyba jednak gdzieś płyta zwarcie ma i dlatego nie może wystartować

0
  • #8 24 Maj 2010 20:49
    KamilSz
    Poziom 17  

Nabijasz posty czy czytać nie umiesz przecież pisałem że bateria zasilacz sprawne

0
  • Pomocny post
    #9 24 Paź 2010 19:02
    demeus
    Poziom 18  

Witam,

Czy ktoś zgłębił powyższy problem? Ponieważ posiadam identycznego laptopa z identycznym problemem.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

--
    pozdrawiam,
    demeus

0
  • Pomocny post
    #10 24 Paź 2010 22:44
    przekrent
    Poziom 32  

Któraś z przetwornic w laptopie uległa uszkodzeniu, nie podaje do EC sygnału "power good" i EC zgłasza awarię...

0
  • Pomocny post
    #11 25 Paź 2010 03:26
    demeus
    Poziom 18  

Hej,

Dzięki za odpowiedź.

Możesz sprecyzować czy mówisz o sygnale POWER_GOOD_3 czy SYS_PWRGD, bo ze schematu wynika że sygnał POWER_GOOD_3 jest podawany na przetwornice a nie odwrotnie.

Rozumiem, że power good o którym wspominasz to jest stan logiczny?

--
    pozdrawiam,
    demeus

0
  • Pomocny post
    #12 25 Paź 2010 16:24
    przekrent
    Poziom 32  

Nie sprecyzowałem tej informacji ponieważ pisząc tę wiadomość nie miałem i nadal nie mam dostępu do schematu(choruję sobie w domu). Skoro masz dostęp do schematu i odpowiedni sprzęt pomiarowy to w czym problem?

0
  • #13 16 Sie 2012 07:39
    kpaweł
    Poziom 20  

Witam - wczoraj mój HP 6735s przestał działać. Po naciśnieciu guzika włącz(bez zasilacza kontrolka zapala się na niebiesko)lecz laptop wogóle się nie oddzywa.Po włączeniu zasilacza nie działa nic - echo. Czy można w nim jeszcze cos sprawdzić-wymienić, czy odrazu do śmietnika? Proszę o pomoc.

2
  • #14 18 Sty 2013 15:52
    fido
    Poziom 26  

Witam
    Trafił do mnie laptop HP6735s i mam też problem z włączeniem czy może ktoś pomóc w diagnozie co może być uszkodzone.
    Laptop się zachowuje w taki sposób
    1. Włożona bateria podłączony zasilacz nic się nie świeci po naciśnięcie przycisku "POWER" dioda przy wtyczce zasilającej w laptopie mignie 8 razy i koniec.
    2. Po wyjęciu baterii i podłączonym zasilaczu laptop cały martwy brak jakiejkolwiek reakcji.

Z góry dzięki za pomoc.

0
  • #15 18 Sty 2013 15:55
    boro1234567
    Spec od komputerów

Oznaczenie płyty podaj.
    Jakieś pomiary robiłeś?
    Reset CMOS, sprawdzenie, podmiana procka, ramu?

0
  • #16 18 Sty 2013 16:20
    fido
    Poziom 26  

boro1234567 napisał:
    Oznaczenie płyty podaj.
    Jakieś pomiary robiłeś?
    Reset CMOS, sprawdzenie, podmiana procka, ramu?

Jeszcze go nie rozebrałem bo się zastanawiam czy jest sens. Pomiarów nie zrobiłem bo dziś dopiero go dostałem i raczej już nic dziś nie zrobię może jak się zdecyduję w to brnąć to w poniedziałek. Jak można wyresetować CMOS tylko poprzez wyjęcie baterii ? Co do podmian to też już dziś nie da rady brak na stanie ;-)

0
  • #17 18 Sty 2013 16:53
    przekrent
    Poziom 32  

Witaj. Wpierw zaopatrz się w pewny zasilacz. W Twoim wypadku most północny powinien być sprawny, a koszt naprawy na szczęście niski.

0
  • #18 18 Sty 2013 17:23
    fido
    Poziom 26  

przekrent napisał:
    Witaj. Wpierw zaopatrz się w pewny zasilacz. W Twoim wypadku most północny powinien być sprawny, a koszt naprawy na szczęście niski.

Ok na razie się pokusiłem i go rozebrałem i się okazało że jedna z śrubek która trzyma touchpad była wykręcona i leżała na płycie głównej, czy mogła coś uszkodzić czy są szanse że laptop odżyje i co dalej w tym przypadku.

0
  • #19 18 Sty 2013 17:53
    boro1234567
    Spec od komputerów

[quote="fido"
    Ok na razie się pokusiłem i go rozebrałem i się okazało że jedna z śrubek która trzyma touchpad była wykręcona i leżała na płycie głównej, czy mogła coś uszkodzić czy są szanse że laptop odżyje i co dalej w tym przypadku.[/quote]
    Mogła coś uszkodzić.

0
  • #20 18 Sty 2013 19:33
    fido
    Poziom 26  

boro1234567 napisał:
    [quote="fido"
    Ok na razie się pokusiłem i go rozebrałem i się okazało że jedna z śrubek która trzyma touchpad była wykręcona i leżała na płycie głównej, czy mogła coś uszkodzić czy są szanse że laptop odżyje i co dalej w tym przypadku.

Mogła coś uszkodzić.[/quote]

Jakimś cudem zrobiłem reset i w momencie wkładania baterii zapaliła się dioda przy zasilaniu pomarańczowa z niebieską. Po podłączeniu zasilacza paliła się pomarańczowa dioda i po włożeniu pamięci i podłączeniu matrycy laptop odpalił wyświetlając logo HP i komunikat o alarmie baterii i że klawiatury nie znalazł itp. Po wyłączeniu i wyjęciu baterii biosu w celu zmierzenia znowu jest problem z załączeniem ale teraz w momencie wkładania baterii zapala się dioda niebieska i pomarańczowa, może coś się rzeczywiście dzieje z zasilaczem. Jaki powinien mieć napięcia bo mam dostęp do wtyczki i tam są piny 1,2,3,4,5,6,7 wiem że część jest ta sama ale na których powinno być prawidłowe napięcie

Dodano po 2 [minuty]:

fido napisał:
    przekrent napisał:

Jakimś cudem zrobiłem reset i w momencie wkładania baterii zapaliła się dioda przy zasilaniu pomarańczowa z niebieską. Po podłączeniu zasilacza paliła się pomarańczowa dioda i po włożeniu pamięci i podłączeniu matrycy laptop odpalił wyświetlając logo HP i komunikat o alarmie baterii i że klawiatury nie znalazł itp. Po wyłączeniu i wyjęciu baterii biosu w celu zmierzenia znowu jest problem z załączeniem ale teraz w momencie wkładania baterii zapala się dioda niebieska i pomarańczowa, może coś się rzeczywiście dzieje z zasilaczem. Jaki powinien mieć napięcia bo mam dostęp do wtyczki i tam są piny 1,2,3,4,5,6,7 wiem że część jest ta sama ale na których powinno być prawidłowe napięcie

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

fido napisał:
    boro1234567 napisał:
    [quote="fido"

Mogła coś uszkodzić.

Dodano po 2 [minuty]:

fido napisał:
    przekrent napisał:

Jakimś cudem zrobiłem reset i w momencie wkładania baterii zapaliła się dioda przy zasilaniu pomarańczowa z niebieską. Po podłączeniu zasilacza paliła się pomarańczowa dioda i po włożeniu pamięci i podłączeniu matrycy laptop odpalił wyświetlając logo HP i komunikat o alarmie baterii i że klawiatury nie znalazł itp. Po wyłączeniu i wyjęciu baterii biosu w celu zmierzenia znowu jest problem z załączeniem ale teraz w momencie wkładania baterii zapala się dioda niebieska i pomarańczowa, może coś się rzeczywiście dzieje z zasilaczem. Jaki powinien mieć napięcia bo mam dostęp do wtyczki i tam są piny 1,2,3,4,5,6,7 wiem że część jest ta sama ale na których powinno być prawidłowe napięcie[/quote]

Wydaje mi się że jest jeszcze uszkodzony zasilacz gdyż między warstwą zewnętrzną a warstwą wewnętrzną mam 19,5V a między warstwą zewnętrzną lub wewnętrzną a bolcem w środku nie mam nic 0V. Czy ktoś to może potwierdzić

0
  • #21 18 Sty 2013 20:04
    boro1234567
    Spec od komputerów

fido napisał:

Wydaje mi się że jest jeszcze uszkodzony zasilacz gdyż między warstwą zewnętrzną a warstwą wewnętrzną mam 19,5V a między warstwą zewnętrzną lub wewnętrzną a bolcem w środku nie mam nic 0V. Czy ktoś to może potwierdzić

Tak uszkodzony.

0
  • #22 19 Sty 2013 12:43
    fido
    Poziom 26  

boro1234567 napisał:

Tak uszkodzony.

Dziś sprawdziłem na innym zasilaczu i laptop startuje i po podłączeniu pali się pomarańczowa dioda ale podejrzewam że coś chyba jeszcze z baterią jest nie tak lub coś innego co po paru minutach pomarańczowa dioda gaśnie. Jak włożyłem inna baterię i podłączyłem zasilacz to dioda była niebieska. Co o tym sądzicie ?

0
  • #23 19 Sty 2013 17:41
    przekrent
    Poziom 32  

Bateria pracuje w standardzie smart battery. Próba diagnozowania jej przy pomocy diody sygnalizującej ładowanie, raczej pozbawiona jest sensu. Zainstaluj np. batterymon i zerknij w szczegółowe info o stanie baterii.

1
  • #24 21 Sty 2013 10:06
    fido
    Poziom 26  

przekrent napisał:
    Bateria pracuje w standardzie smart battery. Próba diagnozowania jej przy pomocy diody sygnalizującej ładowanie, raczej pozbawiona jest sensu. Zainstaluj np. batterymon i zerknij w szczegółowe info o stanie baterii.

Program ściągnięty i bateria jest testowana ale na powitaniu wyświetla się jeszcze komunikat z baterią nie wiem czy dotyczy baterii zewnętrznej czy od biosu. Jak przetestuję programem to dam zdjęcia.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Zamieszczam zdjęcia z programu, wydaje mi się że bateria jest do wymiany

HP 6735s nie włącza się 11 raz miga dioda pomarańczowa HP 6735s nie włącza się 11 raz miga dioda pomarańczowa HP 6735s nie włącza się 11 raz miga dioda pomarańczowa HP 6735s nie włącza się 11 raz miga dioda pomarańczowa

0
  • #25 21 Sty 2013 19:58
    przekrent
    Poziom 32  

Komunikat tyczy omawianej baterii. Jest prawie całkowicie zużyta i laptop za każdym razem uprzejmie informuje o konieczności jej wymiany, oczywiście na oryginalny zamiennik ze strony producenta. Ciekawe, że baterie w ASUS-ach potrafią być eksploatowane przez 3-4 lata i posiadać nadal sprawność na poziomie 70%.
    Na przyszłość "bateria bios" to bateria cmos lub rtc.

0