Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zamykaniem drzwi centralnym zamkiem mondeo 9'7

24 Sie 2004 12:56 3806 4
  • Poziom 2  
    Mam problem z zamykaniem drzwi pilotem w mondeo '97. Ma on oryginalny zamek centralny oraz dołożony autoalarm (chyba FORTECA). Od jakiegoś czasu gdy np. w nocy popada deszcz po dojechaniu rano do pracy nie mogę zamknąć samochodu z pilota oraz przy pomocy wciśnięcia klamki od strony drzwi pasażera. W związku z tym, że nie działa mi zamek drzwi od kierowcy - ma tam jakieś wygięcie- muszę wejść do auta od strony pasażera, wcisnąć klamkę od wewnątrz na drzwiach kierowcy żeby zaskoczył zamek centralny, potem wyjść i zamknąć drzwi od strony pasażera. Jak już potem minie trochę czasu to jest wszystko ok. Co zrobić żeby to naprawić?
  • Poziom 16  
    sprawdz przewody id strony drzwikierowcy . przejście z słupka do wejścia w dzrzwiach pewnie masz przetarta izolację lub zamaka ci siłownikw drzwiach kierowcy. sprwdz te mozliwości
  • Spec od samochodów
    Zalewa ci sie silownik
  • Poziom 2  
    siłownik mi czyścili. Bardziej mi to podpada pod zaśniedziały włącznik, gdyż jakby siłownik nie działał (chyba) to drzwi by się nie zamykały, a jak zamknę drzwi od środka klamką od strony kierowcy to wszystko ładnie się zamyka. Niestety klamka od strony pasażera, która normalnie uruchamia zamek centralny (może go również odblokować) nie spełnia funkcji dla zamka centralnego a jedynie otwiera prawe drzwi (jakby była tylko mechanicznie połączona z zamkiem drzwi prawych). Więc żeby zamknąć auto wisadam od strony pasażera, zamykam drzwi, naciskam klamkę od strony kierwcy - wszystkie drzwi się zamykają, otwieram drzwi pasażera klamką wewnętrzną (otwierają się tylko drzwi prawe), wysiadam i zamykam drzwi prawe kluczykiem, włączam alarm (uffffff).
    Czy gdyby alarm podłączyć pod inny przewód - ten który uruchamia centralny zamek po naciśnieći klamki drzwi kierowcy (jaki??) to mógłbym zamykać auto z pilota???
  • Poziom 16  
    Jeżeli od siłownika odchodzi 5 przewodów to znadzy że mozesz od strony pasażera zamknąc cąłośc. skoro przestalo dzialac to sprawdz przewody i styki w tym silowniku prawych drzwi lub przewody od niego do sterownika cnetralnego.
    skoro pod eszczu wszystko klęka to znaczy ze gdzies musi sie dostawaś woda i robią sie jakieś zawarcia.
    posprawdzaj silowniki w dzrzwiacjprzednich i instalacje od tych drzwi
    mrówcza robota ale im wiecej mozliwości wykluczysz tym mniej zostanie
    a moze usuniessz oprzyczynę