Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo R500 - instalacja Win XP x64

22 Maj 2010 22:22 2002 5
  • Poziom 20  
    Witam,

Jestem posiadaczem lenovo R500. Przywracałem już system z oryginalnej partycji "rescue" i muszę przyznać że jest to bardzo fajna sprawa. Ponieważ mam procka który obsługuje systemy x64 chciałbym zainstalować Win XP x64. Zastanawiam się tylko ja zrobić obraz który po przywróceniu będzie instalował wszystkie sterowniki, programy dodatkowe, tak jak mam to zrobione teraz na fabrycznej pre instalacji.

Pozdrawiam,
    finch
  • Poziom 22  
    Najlepiej zrób kopię zapasową we własnym zakresie.
    Jest wiele możliwych rozwiązań, łącznie z spakowaniem folderów systemu windows. Wtedy przywrócenie do pierwotnego stanu to po prostu rozpakowanie archiwum.

Ingerencja w partycję recovery jest niewskazana.. bo zamykasz sobie drogę ratunku, jakby coś poszło nie tak.
  • Poziom 20  
    a skąd mam wziąć wszystkie sterowniki etc?

• Poziom 43  
    Ze strony Lenovo lub witryn producentów poszczególnych komponentów.

PS.
    W miejsce obrazu możesz przygotować płytę instalacyjną "wzbogaconą" o drivery - użycie nLite powinno Ci na to pozwolić.
  • Poziom 20  
    Matuzalem napisał:

W miejsce obrazu możesz przygotować płytę instalacyjną "wzbogaconą" o drivery - użycie nLite powinno Ci na to pozwolić.

możesz trochę rozjaśnić?

EDIT:

Właśnie przeglądam witrynę lenovo i widzę że stery pod XP x64 to trudna sprawa, chyba że od normalnego x86 też pasują?

• Poziom 43  
    http://www.nliteos.com/nlite.html

Nie pasują - muszą być dedykowane pod wersję x64.