Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie analoga do Fergusona AF20-18

jahooo 24 Sie 2004 13:44 1329 6
  • #1 24 Sie 2004 13:44
    jahooo
    Poziom 19  

Czy wystarczy podłaczyc tuner analogowy do cyfrowegi i bedzie bral sygnal z cyfrowego czy w analogowy musza byc tez wpiete konwertery

0 6
  • #2 24 Sie 2004 20:17
    lechoo
    Poziom 39  

Analoga można podłaczyć pod wyjście antenowe (przelotkę) w fergusonie, ale żeby tuner analogowy dział poprawnie to podczas jego używania tuner cyfrowy musi być wyłączony (stand-by).

0
  • #3 24 Sie 2004 20:25
    jahooo
    Poziom 19  

wiem ze na stand by

0
  • #4 24 Sie 2004 20:29
    jahooo
    Poziom 19  

lechoo napisał:
    Analoga można podłaczyć pod wyjście antenowe (przelotkę) w fergusonie, ale żeby tuner analogowy dział poprawnie to podczas jego używania tuner cyfrowy musi być wyłączony (stand-by).

U mnie z tyłu sa tylko gniazdo Pc, 2 euro , 2 cinch , i lnb out

0
  • #5 24 Sie 2004 20:36
    lechoo
    Poziom 39  

LNB OUT to jest właśnie wyjście antenowe, pod nie podłącz ten drugi tuner analogowy.

0
  • #6 08 Sty 2008 09:02
    mirrek23
    Poziom 11  

żeby nie zaczynac nowego tematu

mam dwa tunery cyfrowe jeden to PIONEER C+ a drugi to FERGUSON jakiś taki prostszy do tego mam jeszcze "obrotnicę" MOTECK czy jakoś tak na diseq z tego co wiem to dekoder cyfry chyba nie ma sterowania diseq :/
    chce to wszystko połączyć jakoś razem żeby można było odbierać C+ na pionerze a inne FTA z innych satelit np. AMOS, SIRIUS, ASTRA na fergusonie

antenę ustawiłem, ustawiłem też obrotnicę :) ferguson ładnie steruje i wyszukuje
    wiem że nie będe miał mozliwości odbioru Cyfry+ kiedy antena bedzie wysterowana na np. Amos'a ale to nie szkodzi przecież bo to na jednym TV :)

teraz pytanie czy mogę tak podłączyć kabel antenowy i czy to będzie działać?

LNB>obrotnica>ferguson>pioneer

lub

LNB>obrotnica>pioneer>ferguson

czy raczej zastosować konwenter z podwójnym wyjściem do dekoderów dla każdego osobny kabel?

czy może sprzedać fergusona i pioneera a na to konto kupić jakiś inny lepszy tuner na którym pójdzie Cyfra + i sterownaie diseq na inne satelity przy pomocy obrotnicy? jeżeli tak to jaki był by lepszy z tańszych? NIE musi być HD

0
  • #7 08 Sty 2008 10:36
    Pieron
    Poziom 31  

rozsadniejsze razwiazanie byloby to ostatnie, wszystko byloby na jednym tunerze zakup np. ferguson 7318 ale doszly by jeszcze koszty modulu
    lub szukac tunera z czytnikiem karty dla cyfry i sterowaniem DiseqC 1.0 i 1.1

inne rozwiazanie to np. ferguson pozostawic na obrotnicy a dla cyfry na oddzielnym talerzyku konwerter i do pioniera

0
  Szukaj w 5mln produktów