Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada /Net 24 128kbps jaki transfer przy ściąganiu?

24 Sie 2004 13:56 2979 23
  • Poziom 27  
    Mam pytanie - z jaką prędkością średnio sciągacie dane przez Neostradę 128kbps lub Net24 128kbps (jest to odpowiednik Neo w Netii wykorzystuje także DSL - ma 1 zaletę nie posiada limitu transferu)? |Przy modemie osiąga się max 4 kb/s (u mnie). Za pomocą SDI raz ściągałem plik (u znajopmego) i było aż 35 kb/s. Czy za pomocą tych usług jest to możliwe? Ile maksymalnie wynosi transfer przy ściąganiu pliku (ze strony WWW lub przez FTP czy KaZaA)?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    15KB praktycznie, 16KB teoretycznie,srednio powinno byc 14KB
  • Poziom 26  
    No i to już chyba wszystko na ten temat. Ja również ściągam z prędkością 15kb/s. Oczywiście jak nie przekrocze limitu. Bo jak już 5Gb poszlo to ściągam z prędkością ok 3,6kb/s.
  • Poziom 14  
    Tak to prawda te nieszczesne 5GB
  • Poziom 25  
    ja slsyzalem ze wlasnie nie zawsze egzekwuja ten proceder z 5GB ,ale troche to glupie bo ja mam SDI 112kbs i sciagam miesiecznie 10GB wiec wyobrazam sobie jak 5GB na miech jest mala iloscia
  • Poziom 26  
    5 Gb to ja jak dostałem neo to w niecałe dwa tygodnie było. Do końca 1szego miesiaca miałem ściągniete jakieś 7Gb bez ograniczenia transferu. Dopiero teraz w drugim miesiącu ograniczyli:(. 5Gb to na prawde mała ilość i w zasadzie nie ma sensu brać szybszą neo niz 128 bo po co jak 5Gb się sciagnie jeszcze szybciej (tydzień pewnie albo pare dni) a później to i tak się transfer zmniejszy bo jakoś oferte zmienili. To lepiej mieć wolniejszą żeby się dłużej nacieszyć ściąganiem 15kb/s:).
  • Poziom 26  
    Ostatniej nocy jakimś cudem nie wiem jakim około 2:30 miałem transferek 22kb/s. Ale to zdarzyło sie tylko wtedy......
  • Poziom 14  
    a propos cudow to ja ostatnio sciagalem z emula z predkoscia 15kb/s co chyba w przypadku tego progsa i neo nie jest normalne
  • Poziom 28  
    Jestem użytkownikiem Neo od ponad dwóch lat.
    Pierwsze łącze jakie od nich miałem było to neo 512Kb
    Transfer wynosił zazwyczaj od 49,5 do 52Kilobajtów na sekune.
    Potem przyśpieszyli i było łącze 768 i 192 na wysyłanie.
    Transfer prawie zawsze 76Kb w porywach spadał do 74.
    Następnie przyśpieszyli poraz trzeci ale wprowadzili te ograniczenia :(
    Z jakiegoś powodu zamiast dać mi 1024 dali 128, szybko to naprawili
    chyba dodając do tych 128 dodatkowe 1024 bo łącze które posiadam
    to dokładnie 1312 i 320 na wysyłanie. Ale te nieszczęsne 25GB które ogranicza to koszmar. Zawsze ja i moja sieć ściągfaliśmy jakieś 150/200
    GB na miesiącz. Na początku jak wprowadzili to ograniczenie.
    To te 25Gb starczyło nam na 3dni. Mimo że łącze jest teraz 1312
    jest wyraźnie wolniejsze od 768 które mieliśmy kilka miesięczy temu.
    Chyba moge nawet zaryzkować stwierdzeniem że jest wolniej od łącza
    512 które mieliśmy na samym początku.

Mam dówch znajmych, którzy mają łącze 640 od neti jednemu
    chodzi to okropnie największy trnsfer jaki u niego widziałem
    to 0,5Kbajtów na sekunde, u drugiego chodzi znakomicie
    zawsze ma powyżej 50Kb/s, przeważenie powyżej 60.
  • Poziom 16  
    ja mam takie pytano mam modem sagem 880 czy jakos tak czy da sie przyspieszyc neo zmieniajac modem na easy tuch 330??czy wogole da sie przyspieszyc zmieniajac na jakikolwiek modem ??
  • Poziom 14  
    Witam!!

U mnie jak sciagam z dobrych serwerów to prędkosć nie przekracza 16,4kB/s a limit 5GB zdarza mi sie czesto przekroczyc i wtedy jest lipa... Jednym słowem neo to jedna wielka pomyłka...

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    przeciez teraz jest już 7Gb :P Możesz transfer dokupić :D
  • Poziom 21  
    Witam. Posiadam 1mb DSL podzielony na kilkunastu userów. Sredni transfer to 12 KB/s bez limitów. Po szale pierwszego miesiąca trochę się uspokoiło i można będzie niedługo podnieść limit szybkości transferu. U mnie ten DSL chodzi tak ciut powyżej 1mb/s,
    28.8 kbps dial-up
    33.6 kbps dial-up
    53.3 kbps dial-up
    56 kbps ISDN
    128 kbps ISDN
    384 kbps DSL
    768 kbps DSL
    1000 kbps DSL
    1028.5 kbps YOU --tyle mam teraz przy czerech userach aktywnych
    1500 kbps DSL/T1/Cable Modem
    Zresztą kliknijcie sobie sami http://www.sf2midi.com/bandwidth
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja mam pytanie poniewarz chcem się przeżucić na neostrade, ale słyszałem że jakoś połączeń u nich jest dobra ale przez 3 miechy a potem podobno się pogarsza, czy to jest prawda??

Aktualnie posiadam łącze 128kb/s od ISP radiowego, i już wole tą neo z ograniczeniami niż jego usługi.
  • Poziom 17  
    5GB na miesiąc? Dla jednej osoby to dużo.
    Czasem zaszaleję, i co? max. 650MB.
    Ile można kopiować z internetu jak, wszystko jest na wysięgnięcie ręki.
    5GB kamerówek ze szlochającymi widzami.?

coal_chember mam ją może dziewiąty-dziesiąty miesiąc i jak było na początku tak jest teraz.
    Opłata też nie spada. :wink:
  • Poziom 14  
    coal_chember:
    posiadam neo 128 i sie nie moge doczekac do konca umowy, mowie nie warto sie wiazac z tpsa problemy od poczatku do konca i ta blekitna linia ehh.. porazka
    poszukaj jakiegos innego uslugodawcy w swoim miescie ja takowego nie posiadalem (oprocz radiowek) i sie niestety skusilem :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja w swoim też nie posiadam żadnego innego oprócz radiówek, właśnie teraz mam internet od dostawcy radiowego. I wole mieć zapewnione te 128 kb/s niż się z nimi (tzn. z moim ISP) użerać bo potrafi ciągnąć 0,5KB/s. To jest porażka, a tobie radze zostać przy NEO, dostawcy radiowi mają za dużo userów przyłączonych do jedengo AP, w tej technologii bezprzewodowej AP pozawalają na max 20 userów, jeśli jest więcej AP zaczyna gubić pakiety, wysyłać je z błedami a pingi są wtedy strasznie duże.
    Najlepszym przykładem będzie granie ON-LINE, gdzie najbardziej liczy się PING:

U mnie radiowy 128/128 kb/s moge grać tylko w nocy ok 1 do 7 rano i mam ping od 60-140, w dzień nawet nie mogę się połączyć.

Sąsiad NEO 128 po przekroczeniu limitu czyli juz tylko 32 może grać w środku dnia i mam ping ok 90-120
  • Poziom 21  
    Może warto skrzyknąć się w dziesięciu i samemu warto założyć radiówkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Co do problemów połączeń to ja nie narzekam, natomiast kaza i te inne p2p to 7GB potrafia szybko "zjesc"!
  • Poziom 11  
    Nie będę zakładał nowego wątku - u mnie też czasem zamiast 16kB (Net24 128kb) jest ponad 20 (max 30) kB. I nie są to chwilowe przekłamania - taki transfer utrzymuje się przez jakiś czas. Z czego to wynika?