Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 2.0 - gaśnie i dusi się, pomaga rozłączenie aku.

23 Maj 2010 10:48 2762 6
  • Poziom 9  
    Witam
    mam problem z Astrą F (1992) 2.0L GSI + gaz.
    Auto zapala na benzynie i od razu gaśnie, nie pomaga wciskanie pedału gazu itp. Silnik dość głośno wali, z rury wydechowej sporo szarego dymu i gaśnie.
    Powiem tak raz jest lepiej raz gorzej, ale jedynym sposobem na to jest odłączenie akumulatora na chwile i potem jak ręką odjął. Po kilku dniach znowu jest to samo (trzeba odłączyć na chwile akumulator).
    Po prze-gazowaniu i włączeniu się zasilania LPG problem zawsze znika...

Jeszcze jednym problemem jest to, że auto czasem dusi się po zmianie biegu, choć nie zawsze. Czasami przejadę 40 km bez problemu a czasem po chwili się to ujawnia.

Świece, przewody, kopułka, czujnik temp wody chłodzącej były wymieniane.
    Spalanie w normie, brak kontrolki błędów.

Ma ktoś pomysł co to może być?
    z góry dziękuję za jakąś rade, podpowiedź.
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Kolego najprawdopodobniej masz źle ustawioną emulacje sondy lambda,podjedź do gazownika niech ci zmieni ustawienia emulacji.
  • Poziom 9  
    Lasoya napisał:

Po prze-gazowaniu i włączeniu się zasilania LPG problem zawsze znika...

tak jak pisałem wyżej, na gazie suto chodzi spoko, poza tym że czasem sie dławi ale to różnie bywa raz lepiej raz gorzej ale jeździ...
    Najgorzej jest na benzynie więc chyba gazownik niewiele tu pomoże?
  • Poziom 23  
    Podczas jazdy na gazie sterownik LPG bierze sygnał z sondy,a do sterownika silnika wysyła sygnał taki jak sonda podaje podczas pracy na BP, tak zwana emulacja.

Gdy parametry są źle ustawione to ECU silnika głupieje.

Spróbuj pojeździć kilka dni na BP,jeśli będzie dobrze to wine ponosi zle ustawiona emulacja lub jej brak.

CHAK nie zapala się podczas jazdy na gazie?
  • Poziom 9  
    Ale nawet po zresetowaniu źle jeździ na benzynie, odpala i silnik chodzi w miarę ok na tyle żeby go przegarować do 3000 obr/min i włączyć gaz, ale podczas jazdy szarpie i niefajnie pracuje przy obrotach poniżej 2500.
    Nie mniej zadzwonię dziś do serwisu LPG i przedstawię jak to wygląda...

Check'u nie zauważyłem.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Skoro po resecie też nie jest ok ,to musisz podjechać na diagnozę komputerem ,bo przyczyn może być wiele.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    na moje oko to masz podobny problem jak ja miałem mianowicie walnięta przepływka objawy takie jak u ciebie silnik 20ne benzyna +gaz odpalam auto na benzynie poczym tak jakby brakowało mu paliwa gasnie nie pomaga dodanie gazu odpinam aku i czasami auto odpali jedzie ok nic sie nie dzieje nagle zaczyna go mulic i gasnie check nie pali sie na GAZIE!!!!! tylko na benzynie podjedz na szrot i podmień przepływki i daj znac aaaaa jak odpaliłeś to silnik chodzi tak jakby maluch na 2 gary nierówno pracuje tzn tak u mnie było i nie rób nic z gazem tylko 1wsze zobacz przepływke zobacz tez wąż od podciśnienia lubi sie odczepić wymienillem przepływke i jest super teraz mam nowy problem :D