Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brava 1,4 12V z klima spadł pasek klinowy.

marcin_priv 23 May 2010 11:39 2870 4
    marcin_priv
    Level 9  
    Witam, wczoraj wieczorem spadł mi pasek wieloklinowy w bravie 1,4 12V z klima jest cały nie pękł żeby wrócić do domu musze go dzisiaj założyć /jest niedziela/ dlatego szukam pilnie schematu jak ten pasek ułożyć bo dla mnie to on jest za krótki ;( znalazłem samonapinacz i go odciągnołem ale dalej jest go zamało żeby założyć na wszystkie koła.
    dzięki za pomoc !
    marcin

Moderated By Pawel wawa:

Za temat( poprawiłem) i błędy upomnienie!

User removed account
    User removed account  
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak jak napisał Motronic, stoi alternator.
    Tu masz układ paska.
    Brava 1,4 12V z klima spadł pasek klinowy.
    marcin_priv
    Level 9  
    WIELKIE DZIĘKI BRACIE miałem juz niedawno podobny problem w sumie juz 3 raz spadł mi pasek klinowy w ciagu 3 miesięcy a przejechałem 2000km zawsze oddawałem samochod do mechanika a teraz jest weekend i d..pa. zawsze jest tak samo: silnik pracuje normalnie i nagle pojawia sie stuk i z całej długości paska zostaje oderwany 1 klin tak jakby ktoś nozem odkroił - i po chwili albo pasek spada albo pęka. mechanik sprawdzał wszystkie koła pasowe i jest ok. dodatkowo wymienił samonapinacz ale nic to nie dało, w końcu powiedział że ten typ tak ma i lepiej go sprzedać.
    Teraz pasek spadł po oderwaniu 1 klina muszę go założyć żeby wrócić i oddać samochód do naprawy choć z paska 6 klinowego zrobił sie 5 klinowy
    pozdr
    marcin
    marcin_priv
    Level 9  
    dzieki za wszystkie posty sparwa się wyjaśniła. rozleciała się rolka prowadząca paska klinowego
    pozdrawiam
    marcin