Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 140/alton 110/ Midlton 110/ Czy STX F-180 albo F-360 ?

pcmaniaczek 23 Maj 2010 15:19 14429 81
  • #1 23 Maj 2010 15:19
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Witam :)

Szukam sprzętu za małą kasę do użytku w pokoju 25 m2, zastosowanie to muzyka nowoczesna i filmy. Wzmacniacz podłączony do karty muzycznej USB Creative X-fi .

Osobny które mnie znają na forum wiedzą już że przechodziłem przez Ton 200, Zeusy + Pioneer A-88X i tym podobne fajne sprzęciki :)
    Jednak zeusy sprzedałem koniec z końcem z powodów finansowych, teraz szukam czegoś tańszego.

Tylko co ? Za 600 złotych nowy komplet F-180 czy szukać nieskazitelnych perełek Altus 140 w niewiele wyższej cenie ? (chodzą po ok. 700 złotych idealne)

Jakie są za i przeciw ? Co lepiej zagra ? Altusy podobno dudnią i często palą się wysokie puki nie zrobi się modyfikacji ?

Altony na allegro ciężko wypatrzyć w dobrym stanie :(

Myślałem też nad STX F-360 ale to się chyba mija z celem ....do nich aż się prosi mieć końcówke min. 2x200 wat.... A wzmacniacz który obecnie posiadam to JVC A class ok. 2x50 wat, aczkolwiek planuje jego zmianę.

Tak więc co proponujecie ?

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 23 Maj 2010 15:46
    Mitur23
    Poziom 23  

a może Fx 200 ? Tylko że Diy.. wyjdzie taniej..

0
  • #3 23 Maj 2010 15:55
    Zagór
    Poziom 19  

Hmmm ja mam STX F180 i gra super bas może nie jest taki jak z dobrym subwooferem ale i tak nisko tonowe grają bardzo dobrze za to tony wysokie to po prostu miodzio syczki i średnio tonowe na prawdę mnie zaskoczyły...
    A co mówić o F360 na pewno są warte ceny i muszą grać super....

0
  • #4 23 Maj 2010 15:55
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Odpada ...nie mam możliwości i czasu na robienie czegoś samemu :(
    Chciałbym się zmieścić w 800 złotych ..ale im mniej tym lepiej.

Czekam na propozycje

Pozdro

0
  • #5 23 Maj 2010 16:09
    pawelek1265
    Poziom 17  

Moze używane Altusy 300???

1
  • #6 23 Maj 2010 16:10
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Zagór napisał:
    Hmmm ja mam STX F180 i gra super bas może nie jest taki jak z dobrym subwooferem ale i tak nisko tonowe grają bardzo dobrze za to tony wysokie to po prostu miodzio syczki i średnio tonowe na prawdę mnie zaskoczyły...

Jaki masz wzmacniacz do swoich F180 ? Miałeś kiedyś jakieś Tonsile ?:>

ps. Używane Altusy 300 ciężko kupić w tej cenie ..... A poobijane kolumny które mają powgniatane kopułki w głośnikach odpadają, jestem pedantem :)

0
  • #7 23 Maj 2010 16:14
    Zagór
    Poziom 19  

Altus 300??
    Nowe chodzą po 1500-1600 więc używane minimalnie mniej może nawet za 1200 zł by dorwał jakieś dobre ale do 800 zł co on chce wydać to ciężko by było strasznie.....

Dodano po 2 [minuty]:

Tonsile?? Właśnie nie
    a wzmacniacz mam technicsa su810
    Pedantem i ja właśnie jestem za to wolałem kupić nowe f180 niż jakieś Midlton 110 używane a później wymieniać w nich stare głośniki...

0
  • #8 23 Maj 2010 16:15
    pawelek1265
    Poziom 17  

Bardzo proszę KLIK

Używki, idealne, za 800zł gostek je sprzeda.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #10 23 Maj 2010 16:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 23 Maj 2010 16:45
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Zagór napisał:
    Altus 300??
    Nowe chodzą po 1500-1600 więc używane minimalnie mniej może nawet za 1200 zł by dorwał jakieś dobre ale do 800 zł co on chce wydać to ciężko by było strasznie.....

Dodano po 2 [minuty]:

Tonsile?? Właśnie nie
    a wzmacniacz mam technicsa su810
    Pedantem i ja właśnie jestem za to wolałem kupić nowe f180 niż jakieś Midlton 110 używane a później wymieniać w nich stare głośniki...

opisz coś więcej proszę o tych kolumnach jak możesz ...a co do tych zmian głośników to właśnie święta prawda.....jak już pisałem to miałem z nowej linii i zeusy i Tonsil Tony ....i one spisywały się super, ale za młodu przechodziłem przez ZG30, ZG30 C201 itp itd i miały w sobie to coś .....ale jednocześnie miały brak tego czegoś :D
    Dlatego chciałbym kupić jakieś fajne nowe kolumny w dobrej cenie :)

pawelek1265 no sprzeda za 800...ale nie chce wysłać...zresztą to rzadki przypadek ....altusy nowe i zeusy poszły w górę ...zarówno nówki jak i używki....

To mówicie że nie pchać się w altusy stare ? To F-180 czy F-360 do 20m2 ? Tyle że tak jak pisałem , nie stać mnie na mocny wzmacniacz ! a muzyki lubię posłuchać głośno.....

1
  • #12 23 Maj 2010 16:49
    dawids20
    Poziom 17  

Cytat:

Cytat:
    Jaki masz wzmacniacz do swoich F180 ? Miałeś kiedyś jakieś Tonsile ?:>

Zagór napisał:
    Tonsile?? Właśnie nie

Cytat:
    Chłopie to pisz do niego szybko i zamawiaj je!!!

Na jakiej podstawie zachęcasz kolegę do zakupu Altusów? Bo chyba nie po odsłuchu o czym również świadczy 1 cytat który wkleiłem... Więc takie posty nie mają sensu...

0
  • #13 23 Maj 2010 18:46
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Jak to się dzieje że np. Yamaha AX-870 ma pobór 270 wat...i moc 2x100.... a słynny Pioneer A-656 ma pobór 650 wat a mocy ma również 2x100 ? Gdzie idą te ''puste'' waty w pioneerze ?:>

Pytam się bo szukam też nowego wzmacniacza :)

I jak z tymi kolumnami ? F-180 i wzmacniacz ok. 2x100 wat czy F-360 i taki sam wzmacniacz czyli już za słaby jak do 4 głośników basowych tej wielkości .

Altusy,altony itp itd ze starej serii kategorycznie odpadają ?

ps. w ramach pochwalenia : http://allegro.pl/.html
    Te właśnie kolumny stały u mnie w domu przez rok czasu :)
    Co ciekawe, ma bas 38 cm a wcale tego basu dużo nie ma....

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

0
  • #14 23 Maj 2010 18:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 23 Maj 2010 19:47
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

a jak z tymi kolumnami ? F-180 i wzmacniacz ok. 2x100 wat czy F-360 i taki sam wzmacniacz ,czyli już za słaby jak do 4 głośników basowych tej wielkości ...
    I czy napewno będą miały lepsze brzmienie od altonów i altusów starych ? I jak z mocą ? faktycznie są dużo mocniejsze od altusów i altonów ?

ps.jak miałem te pioneerki to były podpięte pod harman/kardon AVR200 a że był to amplituner 5.1 to był słaby, 5x65 watów o ile dobrze pamiętam, 500 w poboru.

0
  • #16 23 Maj 2010 19:58
    Zagór
    Poziom 19  

Wiesz co??
    Na Twoim miejscu kupiłbym F-360 bo są na pewno lepsze a co do wzmacniacza to wiesz z czasem i tak wszystko się zmieni więc lepiej za jakiś czas zmieniać wzmacniacz niż kolumny... A poza tym to wahasz się nad f180 a f360 więc wiadomo lepiej brać mocniejsze lepsze czyli f360....
    A stare altony i altusy odpuść tak jak mówił przedmówca:

Cytat:
    Nie pchałbym się w stare pudła typu Altus czy Alton. Raz że takie kolumny ciężko znaleźć w dobrym stanie, większość jest po regeneracjach lub po zmianie głośników.

0
  • #17 23 Maj 2010 20:33
    PZ IX
    Poziom 32  

Cytat:
    Nie pchałbym się w stare pudła typu Altus czy Alton. Raz że takie kolumny ciężko znaleźć w dobrym stanie, większość jest po regeneracjach lub po zmianie głośników. Inna sprawa, to jakość brzmienia. O ile Alton gra jeszcze jako tako, to wyglądowo to są po prostu paskudy. :) Z kolei Altus odwrotnie - dobrze wygląda, fatalnie gra. Zwłaszcza stara seria.

Po porządnym obejrzeniu w pełni oryginalnych i nowych głośników Tonsila można zobaczyć potem, czy w takich używanych nie zmieniano nic na nieoryginalne komponenty.
    II seria Altusów fajnie gra z jakąś techniawą, hardstyle'em czy starym disco. Tylko szkoda, że producent totalnie olał zestrojenie obudowy, czego skutkiem jest dudnienie (im większe Altusy tym płytszy i dudniący bas) oraz duszący się GDN (super siatki są winowajcą). Ogólnie Altus II serii gra, tylko trzeba nad tym popracować i wydobyć, co najlepsze oraz przykryć niedoskonałości. ;)

1
  • #18 23 Maj 2010 20:36
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Teraz patrzyłem na głośniki które są zamontowane w F-180 i w F-360.
    Wszystko to samo, tylko basowym się różnią.

Wolałbym kupić te tańsze czyli F-180...czy będą one chociaż tak głośne jak altony 80 ? Ja wiem że STX mają dużo większy niskotonowy głośnik i że teoretyczną moc mają dwa razy wyższą, ale jak to się ma w praktyce ?

Poza tym kupić wzmacniacz 2x70 - 2x120 wat do F-180 to nie problem..
    A jak bym miał wyszukać wzmacniacz mający 2x250 wat żeby obsłużyć F-360 to już mógłby być problem delikatny...bo wzmacniacze domowe tej mocy są bardzo drogie, a na dobrą końcówkę mocy (nawet na DAP) mnie nie stać.

0
  • #19 23 Maj 2010 20:45
    Zagór
    Poziom 19  

Powiem Ci że F180 grają naprawdę głośno czego zasługą są średnio tonowe i syczki miałem wcześniej różne sprzęty z dolnej półki a można powiedzieć z niskiej ale te F180 to naprawdę są dobre ale dla Ciebie to hmmm jak miałeś wcześniej Zeusy to w ogóle inaczej bo zeusy bez wątpienia graja lepiej niż F180 więc domyślasz się jak to może być przerzucając się z lepszego na gorszy sprzęt.....

0
  • #20 23 Maj 2010 21:03
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Zeusy miałem ponad rok temu,ale jak już pisałem sprzedałem je z powodów finansowych, obecnie używam Logitech Z-2300 2.1 komputerowe od 8 miesięcy .....

Więc zmiana na jakiekolwiek kolumny będzie miodem w uszach :D

ps. Jak bym postawił Altony 80/110 i obok STX F-180, to co będzie grało lepiej ?
    Zakładając że Altony są w oryginale !

0
  • #21 23 Maj 2010 21:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 23 Maj 2010 22:20
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Okey to postanowione :) :) :)

ps. Po czym rozróżnić altusy 1 i 2 serii ? I czy różne serie dotyczyły tylko Altus 140 ? Czy 60/75/100/110 też ?

ps2. jaki polecacie wzmacniacz do takich stx ? Bo ja myślałem nad jakimś technicsem ew. http://allegro.pl/.html albo http://allegro.pl/.html

ps3. Mam taki może i głupi pomysł ale żeby w przyszłości dokupić jeszcze 2 kolumny STX F-180 i dać po jednej kolumnie w każdym rogu pokoju ....:D
    Sprawdziło by się to ?

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

1
  • #23 23 Maj 2010 22:36
    Zagór
    Poziom 19  

Jeżeli moc podana w aukcji co do tego pioneera jest prawdziwa to wzmacniacz jest potężny....
    A yamaha to yamaha więc dla mnie obydwa są godne uwagi....
    Niech doświadczeni się wypowiedzą....
    $ kolumny f180?
    Masakra dobrze by waliło ale niekoniecznie bo:
    Powiedz jak to jest kiedyś czytałem że np wzmacniacz ma moc 100 rms na kanał i podpinamy do wzmacniacza 2 kolumny to jedna gra max na 100 rms tak??
    A jak pod ten sam wzmacniacz podepniemy 4 kolumny to wtedy jedna zagra maź na ile rms??

0
  • #24 23 Maj 2010 23:22
    PZ IX
    Poziom 32  

Zagór napisał:
    Jeżeli moc podana w aukcji co do tego pioneera jest prawdziwa to wzmacniacz jest potężny....

Nie podał warunków, przy których ta moc jest uzyskiwana. Standard - ściemy na allegro (i nie tylko) to typowe zjawisko.
    Mam instrukcję obsługi przed oczami i:
    Rzeczywista moc znamionowa to 2x100W przy 8R oraz 2x150W/4R przy h=0.003% dla 8R, a 0.005% dla 4R.
    Moc dynamiczna przy sygnale testowym EIA to 200W przy 4R - zapewne tu dają krótki pik na wejście i już wychodzi kosmiczna moc.
    Zagór napisał:
    Powiedz jak to jest kiedyś czytałem że np wzmacniacz ma moc 100 rms na kanał i podpinamy do wzmacniacza 2 kolumny to jedna gra max na 100 rms tak??
    A jak pod ten sam wzmacniacz podepniemy 4 kolumny to wtedy jedna zagra maź na ile rms??

a)jeżeli wzmacniacz ma moc 100W mierzoną przy obciążeniu obu kanałów daną impedancją (czy raczej - rezystancją) to masz po prostu niezmiennie 2x100W oczywiście przy danej impedancji obciążenia na kanał. A jeżeli jest kiepski zasilacz, a sam producent podaje moc 100W/kanał przy obciążeniu tylko jednego kanału - to może być i 2x70W (albo i mniej) mocy rzeczywistej w stereo.
    Podobnie czynią producenci tanich ,a nawet średniej klasy amplitunerów AV kina domowego. Tam często obciążają tylko jeden z pięciu :!: kanałów i w takim układzie mierzą moc.
    b)jak podpinasz 4 zestawy - to zależy od wewnętrznego połączenia przełącznika par kolumn (zakładając, ze kolumny maja identyczne impedancje - w szeregu jak są podłączane pary, to moc na każdą kolumnę przy włączeniu obu par spada o 3/4 niż przy jednej parce, bo jeszcze wzmacniaczowi moc także spada o połowę, a równolegle - moc pozostaje taka sama, ale wzmacniacz 2 razy mocniej jest obciążony).

0
  • #25 23 Maj 2010 23:36
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

No akurat z tą mocą facet na allegro przesadził, nie zwróciłem nawet na to uwagi bo nie patrzę na to co piszą na aukcjach :)

Takie jeszcze pytanie, kabel 2xrca - 2xrca o długości 10 metrów do połączenia karty muzycznej z laptopem, duże straty będą na takim kablu : http://www.allegro.pl/.html ??

O kabel za 6 złotych nie będę się pytał bo wnioskuje że będzie zbierał nawet rosyjskie stacje radiowe :cry:

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

0
  • #26 23 Maj 2010 23:40
    PZ IX
    Poziom 32  

Po co przepłacać? Możesz kupić i za 20 zł, byleby był dobrze ekranowany i się łatwo nie rozpadł. Przy okazji przypomniało mi się, że nawet kable od prostownika kiedyś miałem prowadzone z PC do oddalonego o ok. 6 metrów amplitunera i wszystko dobrze grało. :D

0
  • #27 23 Maj 2010 23:57
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

WoW nieźle :D
    Ale wolę kupić raz a porządny kabel, mam takiego pecha że wszystkie te po 6 złotych rozlatują się w moich rękach w pół roku.
    Gorsza sprawa z kablami do głośników ...kolumny chce dać jak najdalej od siebie czyli w rogach pokoju a przez to będzie potrzeba w sumie 20 metrów kabla do głośników...a że kabel chce kupić 2x4mm to stówka jak nic. Chyba że 2x2mm wystarczy ?

0
  • #28 24 Maj 2010 07:48
    Zagór
    Poziom 19  

No niby kabel czym grubszy to lepszy ale głównie chodzi o to żeby nie był cienki a ten 2x2mm nie jest cienki...

To jak z wyborem wzmacniacza??

0
  • #29 24 Maj 2010 13:42
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Znalazłem na allegro aukcje z tanimi kablami, kabel polskiej produkcji 2x2.5 mm w dobrej cenie :)
    Więc będzie grubszy.
    Kolumny będą u mnie zaraz po 10 czerwca i przez miesiąc będą podpięte do JVC a class, a później kupię prawdopodobnie jakąś yamahe /pioneer/technics...ale najchętniej yamahe :)

i szczerze powiem że zastanawiam się nad wprowadzeniem opcji z 4x f180 :)

0
  • #30 25 Maj 2010 21:31
    Zagór
    Poziom 19  

4 kolumny f180 uuuu no no to szukaj wzmacniacza tylko jak najmocniejszego bo wiesz jak wcześniej była mowa jak podczepisz 4 kolumny to będzie mniejsza moc trochę więc szukaj jak najmocniejszego a z tymi 4 kolumnami f180 to będzie raczej fajny efekt.....

0