Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiennik dla pompki ekspresu ci¶nieniowego CEME E505

qscgu 23 May 2010 15:23 16313 20
    qscgu
    Level 34  
    Witam. Mam AEG 150 który utrzymał się bardzo długo bo aż 3,5 roku. Niestety padła pompka.

CEME SpA
    E505 01
    E50501EN00240E4
    220-240V
    47W
    TA 50*C
    ID2/1 min
    Type B47
    Class F

I oczywi¶cie nigdzie nie znalazłem takiej samej. No więc poszukałem odpowiedników i znalazłem co¶ takiego:

http://sklep.north.pl/karta/pompa-ekspresu-cisn.-15-bar-cp3astm8745-=-cp3a9580;,8049816.html

Ze zdjęć wyczytuje że ona chodzi na 230V i 65W więc jest mocniejsza. Te 10V nie powinno sprawić problemu natomiast jak to jest z moc±? Czy będzie wszystko ok czy co¶ się może spalić?

Może jest jaki¶ inny lepszy zamiennik? Ale raczej szukam co¶ w tej cenie bo nie opłaca się dawać 200zł za pompkę skoro ekspres kosztował 300.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy¶le. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Nussi
    Level 15  
    Ja mam identyczn± pompę w ekspresie francuskim ESSENTIAL B. Spasował Ci ten zamiennik ? Mi też ta pompa padła.
    qscgu
    Level 34  
    Nie kupiłem jej jeszcze, sprawa w sumie wisi w powietrzu, miałem zamiar ale jako¶ tego jeszcze nie zrobiłem, jakby¶ chciał kupić to daj znać czy spasowała.

Podejrzewam, że nie będzie problemów.
    preclaf
    Level 2  
    Mam identyczn± pompę w ekspresie zelmer piano.
    Nie daje ci¶nienia.
    Nikt jeszcze nie próbował tego zamiennika?
    Kolumb
    Level 11  
    Założył kto¶ już tę pompkę?
    mirofalcon
    Level 24  
    Wrzuć fotkę tej pompy, może co¶ ci dopasuje, kilka sztuk mam na stanie
    Kolumb
    Level 11  
    Problem dzisiaj rozwi±załem kupuj±c zamiennik ULKA typ EX5 model E,cena 81 zł.Kupione,zamontowane,wszystko gra.
    qscgu
    Level 34  
    No podejrzewam ze zamienniki beda pasowac, ale poczekam jeszcze na odpowiedz mirofalcon, moze bedzie mial odpowiedni±.
    Kolumb
    Level 11  
    Parametry i wymiary s± identyczne,jest nawet lepszy bo króciec wylotowy jest mosiężny.Po zamontowaniu ekspres chodzi cichutko,stary chodził jak kompresor.Zapomniałem dodać,że przy zamianie na czerwon± Ulkę należy zamienić miejscami przewody.
    qscgu
    Level 34  
    Pokaż mi jeszcze gdzie kupiłe¶ ten zamiennik?
    Kolumb
    Level 11  
    W zwyczajnym sklepie z czę¶ciami AGD.
    qscgu
    Level 34  
    Ale gdzie ten sklep? Co to za sklep? Maj± wysylkow± sprzedaż?
    Kolumb
    Level 11  
    Zwyczajny sklep z czę¶ciami do AGD,ale we Wrocławiu-tutaj mieszkam .Z tego co wiem nie maj± sprzedaży wysyłkowej.Z rozmowy wywnioskowałem że jest to popularna pompa stosowana min do ekspresów,nawadniania terenów,akwariów i innych zastosowań gdzie s± potrzebne wodotryski.Nie jest to więc żadne cudo tylko pospolita pompka-musisz szukać.
    AdikTG
    Level 11  
    Pompki ULKA s± tego samego producenta co pompa, o któr± pytał autor tematu.
    Co do pompy CEME E505 to daje ona 14,5 bara i 45 LpH (750 cc/min).
    ULKA serii E5 15 bar 39LpH (650 cc/min)
    lub ULKA EK 16 bar 42LpH (700 cc/min)
    oznaczenia EP lub EX - oznaczaj± plastikowy lub mosiężny króciec

Dobrze jest sprawdzić przy zamiennikach parametry ci¶nienia i przepływu, bo sama moc pompy nie ma tak istotnego znaczenia.
    Na przykład CEME E507 też ma 47W a tylko 6 bar.
    Krzyhoo24
    Level 2  
    Kto¶ może potwierdzić, konkretnie która pompka Ulka będzie zamiennikiem ceme 505 do ekspresu AEG150? Kolumb które przewody zamieniałe¶, domy¶lam się że zasilanie?? Który model pompki kupiłe¶? W serwisie AEG powiedzieli mi 450 zł za naprawę :)
    :D
    Krzyhoo24
    Level 2  
    Ekspres już naprawiony. Wrzucona pompka ULKA EX5 z serii E. Link zamie¶cił kto¶ 2 posty wyżej. Działa super. Cichutko i dobra kawa. Trzeba pamiętać, że ZASILANIE PODŁˇCZAMY ODWROTNIE dzięki za t± informację dla KOLUMB, nie zauważyłbym i pewnie spalił pompkę.
    mar3kk
    Level 11  
    Witam, Prawdopodobnie mnie również padła taka pompka w ekspresie ci¶nieniowym Zelmer Maestro. Moje pytanie brzmi jak sprawdzić czy to na pewno pompa jest uszkodzona. Czy taka pompa powinna działać po podł±czeniu bezpo¶rednio do napięcia zmiennego 230V?
    fernandosucre
    Moderator of Medical equipment
    mar3kk wrote:
    Moje pytanie brzmi jak sprawdzić czy to na pewno pompa jest uszkodzona. Czy taka pompa powinna działać po podł±czeniu bezpo¶rednio do napięcia zmiennego 230V?

Podł±czasz do 230V i sprawdzasz czy pompuje jak by kto¶ był zainteresowany to mam pompki CEME E 503 32W na zamówienie mogę dostarczyć każdy model pomp marki CEME