Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2000r radio i akumulator (przypadkowe zwarcie)

Amas19 23 Maj 2010 16:27 10089 2
  • #1 23 Maj 2010 16:27
    Amas19
    Poziom 2  

Cześć, wymieniałem ostatnio radio w swoim Daewoo Nexia. Niestety nie zapamiętywało ono wprowadzonych ustawień. Znalazłem rozwiązanie [zamienienie miejscami kabli czerwonego i żółtego w kostce] i oczywiście już działa jak powinno. Chciałem podobną operację przeprowadzić w samochodzie mamy Peugeot 206 z uwagi na identyczny problem. Niestety tam wszystkie kable miały jednakowy kolor... Postanowiłem więc przełożyć te, co leżą na analogicznych pozycjach [kostki były identyczne]. Na nieszczęście kabelki zetknęły się ze sobą i poszła iskra. Po operacji radio nie włączało się, przełożyłem więc kable do ustawień początkowych, niestety nie działało i tym razem... Pomyślałem więc, że winą jest bezpiecznik - i rzeczywiście był przepalony. Wymieniłem i... nic... dalej to samo, na domiar złego przestała się świecić kontrolka akumulatora. Nie świeci się w ogóle, ani na zapłonie, ani przy uruchomionym silniku...
    Samo radio działa bez problemu w Nexii, więc problem jest z Peugeotem :cry:

• #2 23 Maj 2010 16:29
    1078231
    Usunięty  
  • #3 23 Maj 2010 16:30
    Amas19
    Poziom 2  

Motronic napisał:
    Na wyświetlaczu świeci się napis "Ecomod"?

Nie, nie ma żadnego napisu.

EDIT
    Udało mi się uporać z tym problemem. Okazało się, że niektóre bezpieczniki były nieodpowiednio podłączone, a niektóre kompletnie zbędne. Podłączyłem wszystko wg. schematu:
    Peugeot 206 2000r radio i akumulator (przypadkowe zwarcie) Peugeot 206 2000r radio i akumulator (przypadkowe zwarcie)
    Numery ze schematu [1-28] w Peugeocie są wybite obok bezpieczników, trzeba się porządnie schylić, żeby je zauważyć. Wszystko działa, a jak na ironię przed zwarciem działało ze źle ustawionymi bezpiecznikami...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME