Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bufor wydruku uszkodzony.

Radeusz 23 Maj 2010 16:44 4477 6
  • #1 23 Maj 2010 16:44
    Radeusz
    Poziom 30  

Witam!!!
    Problem polega na tym że złapałem jakiegoś wirusa kazałem antywirusowi go usunąć jednak siedział on w pliku spoolsv.exe usuwanie go bądź on sam uszkodziło bufor wydruku i nie mogę nic wydrukować. Moje pytanie jak to naprawić ? System to Windows Vista przywracanie systemu mam usunięte próbowałem sprawdzania plików systemowych z wiersza poleceń jakimś kompleksowym narzędziem ale nie pomogło. Przeinstalowałem także sterownik drukarki włączałem, wyłączałem na wszelkie sposoby bufor wydruku ale nic nie pomogło.
    Z góry dziękuje za pomoc Radeusz.

0 6
  • #2 24 Maj 2010 15:41
    Kolobos
    Spec od komputerów

Czy plik zostal usuniety? Jezeli tak to czy wypakowales go z plyty instalacyjnej?

-1
  • #3 24 Maj 2010 19:46
    Radeusz
    Poziom 30  

Plik nie został usunięty ale drukowanie nie jest możliwe z jakiegoś powodu jednak na innym komputerze działa więc wykluczam problem z drukarką sterowniki przeinstalowałem więc je też odrzucam a że wirus wkradł się do pliku buforu następnie został zeń usunięty podejrzewam więc jego. Z płytki nie wypakowywałem bo nie mam pojęcia gdzie ten plik jest, i jak to wszystko później dopasować.

0
  • #5 25 Maj 2010 11:38
    ceresQ
    Poziom 14  

Czy robiłeś tak ?
    W trybie awaryjnym:
    1. Zatrzymać usługę związaną z buforowaniem wydruku
    2. Przywróć plik spoolsv.exe z kopii zapasowej
    3. Włączyć usługę buforowania wydruku

-1
  • #6 25 Maj 2010 16:32
    Radeusz
    Poziom 30  

Log udało mi się wydobyć tylko z dds reszta programów się wyłącza z błędem. dodatkowo komputer już 2 razy się zrestartował bez powodu nie mam w trakcie prób przeskanowania go. nie mam pojęcia o co chodzi. Prawdopodobnie skończy się formatem... a co do plików to już je podmieniłem resetowałem także bufor ale to nic nie dało aby coś wydrukować muszę kliknąć drukuj następnie włączyć i wyłączyć bufor co skutkuje wysłaniem pliku do drukarki i drukowaniem.

0
  • #7 30 Maj 2010 09:43
    Radeusz
    Poziom 30  

Odświeżam nadal potrzebuje pomocy.

0