Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lekkie buczenie w kolumnie aktywnej kempton.

23 Maj 2010 17:39 2759 8
  • Poziom 9  
    Po kobiecemu opiszę wszystko ze szczegółami. Mam problem z kolumną aktywną kemptona... Jak podłączam mikrofon bezpośrednio do kolumny, to wszystko jest w porządku (podobnie jak w drugiej paczuszcze). Jak natomiast podłączam ją do miksera (Soundcraft) słychać lekkie buczenie. Dzieje się tak tylko w przypadku jednej kolumny. Druga w obydwu przypadkach działa bez zarzutu.. Próbowałam już wszelkich zamian kabli (canonów), wejść (l, r), kabli zasilających i w każdym przypadku wydaje się to być efektem jakiegoś błędu tej konkretnej kolumny. Czego to może być przyczyną? Zamieniam gniazdka, dodaje jeszcze jakiś inny sprzęt, tzn. procesor wokalowy i nic nie ma konkretnego znaczenia. Buczy lekko i tyle. Gała "Gain" i "Volume" też nie ma specjalnego wpływu na intensywność dźwięku. Buczenie jest takze przy min. Jeśli możecie, specjaliści, poradzić mi do kogo się z tym udać, bo sama nie jestem kompetentna, to baaardzo proszę.. nie zostawcie kobiety w potrzebie. Szczególnie, że pech mnie prześladuje. Gwarancja minęła jakieś 2 m-ce temu:(

Dodano po 29 [minuty]:

Albo raczej tak jest: jak zwiększam/zmniejszam głośność w kolumnie, to nie ma znaczenia. Większe znaczenie ma czułość. Im większa, tym, naturalnie, wieksze buczenie. Tylko przy wpięciu do miksera. Sama w sobie, włączona nigdy nie daje intensywnego dzwięku. Leciutko szumi, jak zawsze, niezauważalnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    hmm.. obsługa lutownicy? Co to takiego, he,he?! :D
    Zastanawia mnie tylko fakt, że jeśli wkładam do gniazda "in" kabel mikrofonowy i podłączam samą kolumne do prądu, wszystko działa bez zarzutu. (Gniazda takie są dwa i obydwa zachowują się tak samo). Jesli ktoregoś z gniazd użyję jako przyłączenie miksera (w końcu takim samym kablem!), w głośniku buczy, że aż strach się bać.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zauważyłam jeszcze jedno zagadkowe zjawisko:
    krok I: podłączenie każdej z kolumn pod mikser daje lekkie buczenie kolumny nr 1, kolumna nr 2 jest ok.
    krok II: odłączam kolumnę nr 1(potencjalnie zepsutą) (odłączam od niej kabel prowadzący do miksera) i buczenie pojawia się w kolumnie nr 2.

Czy nadal któraś z kolumn ma wadę? a może coś z mikserem jest nie tak?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Mikser to Soundcraft epm 6...
    Kolumny to Kempton Gt 12A
    Dzięki za podpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki. Nie wrzucam jako monitory, tylko wybieram tę drugą opcję. To źle? Już wiem. swoją drogą, co się stało. Daliście do myślenia z tym uziemieniem. To banalne, ale dzięki podpowiedziom olśniło nas! Źródło prądu powinno być to samo. Jeśli korzystam z jakiegoś innego gniazda w przypadku kolumny niż mikser, buczenie daje czadu. Ach my amatorzy...he,he!
    Dzięki wielkie!
    Na marginesie: wielcy jesteście Panowie:) Podziwiam.