Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Charczący dźwięk w trakcie pracy tunera Diora AS502

23 Maj 2010 18:32 906 2
  • Poziom 37  
    Witam, posiadam wiekowy tuner Diora AS502 i mam problem z dźwiękiem. Jeszcze dzisiaj tuner elegancko działał i po parunastu minutach pracy nagle dźwięk zaczął charczeć. Pomyślałem, że to problem z zasięgiem, lecz po przejrzeniu innych stacji, które mam zapisane w pamięci dzieje się to samo. Dodatkowo kiedy włączyłem automatyczne wyszukanie stacji, tuner miał problem ze znalezieniem jakiejkolwiek stacji a jeżeli już znalazł, to również było wyraźnie wybijające się charczenie, które wręcz uniemożliwia słuchanie radia. Podejrzewam, że winowajcą tego zjawiska jest kondensator 1000uF 16V lub jego sąsiad Jak Wam się wydaje, to któregoś z nich wina, czy czego innego?

Proszę poprawić temat i przypominam o pkt. 16 regulaminu. Podejrzenia należy potwierdzić odpowiednimi testami.
    GM
  • Spec od sprzętu Unitra
    To podmień i się przekonasz. Może być jego wina a może nie. Skąd my to mamy wiedzieć?
  • Poziom 37  
    Wymieniłem kondensator i tak jak myślałem, rzeczywiście winowajcą był kondensator 1000uF wymieniłem dodatkowo kondensatory 47uF obok scalaka TDA1572 i teraz dźwięk zmienił się nie do poznania...