Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E36 1,8 silnik m40 falujace obroty przy duzej wilgotnosc

fenix84 23 May 2010 19:43 3543 3
    fenix84
    Level 11  
    Witam jak w tytule borykam sie z problemem falujących obrotów cos takiego jak by silnik pracował na 3 cylindry dusił sie i nawet gaśnie (samochod nie był gazowany) wymieniłem już kopułkę kable cewkę i świece dalej to samo!! Dodanie gazu poprawia sprawe przestaje przerywac najgorzej jest z zakresu 800-3000 obrotów. Ostatnio zauważyłem ze kolektor wydechowy jest pęknięty i zastanawia mnie to czy to moze mieć wpływ na sondę lambda ale to tez by miało wpływ na spalanie a tu nie widzę róznicy i w czasie ładnych dni nie mam tego problemu
    centrino
    Level 13  
    Sprawdz moze polaczenia kostek elektrycznych. Byc moze wilgoc wplywa na te polaczenia. Sprawdz glownie przy czujniku polozenia walu, przeplywomierzu.
    fenix84
    Level 11  
    dzięki za podpowiedzi dowiedziałem się jeszcze że sonda lambda może mieć też podobne objawy ale tez obstawiam przy niej wtyczki
    kuszy
    Level 12  
    Posprawdzaj czy nie łapie "lewego" powitrza za przepływomierzem (spadnięty lub pęknięty jakiś szlałfik) oraz sprawdź regulator ciśnienia paliwa (czy nie ciągnie paliwa przewodem podciśnieniowym.