Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz ZELMER Admiral 1300W - BARDZO GŁOŚNO PRACUJE !!!

UQ 24 Sie 2004 16:28 7269 6
  • #1 24 Sie 2004 16:28
    UQ
    Poziom 15  

Witam

Mam mały problem. Mój odkurzacz ZELMER Admiral 1300W od jakiegoś czasu zaczął bardzo głośno pracować (dosłownie "wyje" 8O podczas pracy), dzieje się to nawet gdy w odkurzaczu nie ma zbiornika na śmieci i nie są podłączone do niego rurki ssące. Myślałem, że przyczyna tkwi w łożyskach ale ich wymiana niestety nic nie pomogła.

Prosze o rady dotyczące usunięcia tej usterki.

0 6
  • #2 24 Sie 2004 17:04
    bajer1
    Poziom 25  

witam masz najprawdopodobnie wirnik do wymiany ,z komutatora sypia się iskry,ma wolniejsze obroty?

0
  • #3 24 Sie 2004 17:26
    UQ
    Poziom 15  

Dzięki za szybką odpowieź

Po zdjęciu tylnego filtra rzeczywiście zauważyłem, że z komutatora sypią się iskry (szczotki są wporządku) więc jest chyba tak jak mówisz "mam wirnik do wymiany", chociaż nie zauważyłem żeby obroty spadły (powiedziałbym raczej, że się zwiększyły).

Ps. Ile orientacyjnie kosztuje taki wirnik?

0
  • #4 24 Sie 2004 17:40
    bajer1
    Poziom 25  

Te wirniki różnie kosztują dawno nic takiego nie wymieniałem więc ci nic nie podpowiem w temacie ceny.

0
  • #5 25 Sie 2004 01:04
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Eeeetam. Jaki wirnik? Wyczysc dokladnie turbinki wewnatrz - np. srubokretem. Halas i iskrzenie powinny sie zmniejszyc. Sprobuj najpierw tego, potem patrz na wirnik. :)

0
  • #6 25 Sie 2004 08:26
    robotek
    Poziom 10  

Dokładnie turbiny zawalone ale i łożyska mogą być a wszystko to pewnie dlatego że nie wymieniałeś filtru wlotowego i wylotowego.

0
  • #7 25 Sie 2004 16:08
    UQ
    Poziom 15  

:( Turbinka była czysta ale na wszelki wypadek poszedłem za radą i dodatkowo ją przeczyściłem. Nie poskutkowało !!! Odkurzacz pracuje jak pracował i nadal sypią się iskry. :cry:

Nie pozostaje mi chyba nic innego jak wymienić wirnik :( mam nadzieję, że drogo nie będzie mnie to kosztowało.

0
  Szukaj w 5mln produktów