Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać ps3 czy xbox 360 elite

23 Maj 2010 20:44 13862 12
  • Poziom 1  
    witam
    mój kolega ma xboxa 360 (biały) i mi się bardzo spodobał i się na niego napaliłem. Ja jednak jak miałbym kopic x-a to elite jasper podobno nie ma problemow z przegrzewaniem się konsoli czy to prawda? czytałem wcześniejsze posty i dużo osób brało ps3 ponieważ ma darmową siec i multimedia rozbudowane. Xboxa mniej osob brało ale chwalili ze jest więcej gierek. Co wybrać ? mam telewizor samsung 50" interesuje mnie grafika gier.
  • Poziom 9  
    Jeśli przede wszystkim chodzi o grafikę to xbox góruje :)
    Co prawda jest płatna sieć - pod koniec roku podobno ma być odsłona polskiego xbox live.
    Poz tym można tworzyć kopie zapasowe gier (nielegalne), jak również zainstalować (jtag-xbr) i korzystać z licznych emulatorów starych dobrych gier (tzw hombrew)

Dodatkowo zaletą Xa jest super wygodny pad - a wygoda to podstawa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Porównaj sobie xboxa 1 a ps2, a porównaj sobie potem ps3 i xboxa 360
  • Poziom 14  
    grafika na x i ps3 jest praktycznie ta sama (2 do 4 kaltek różnicy np. gta4) jedyną wadą ps3 jest to że niema pirackich gier, osobiście mam x i ps3 początkowo na tv 32'' niewidać było różnicy ale niedawno po zmianie tv na 46'' moim zdaniem ps3 wypadał lepiej oczywiście oba przez złącze hdmi, ale x tak znacznie nie odbiegał, dla zwykłych użytkowników niema różnicy. Zaletą x jest dostępność gier oraz przyzwoita cena samej konsoli.
  • Poziom 38  
    W konsolach ps3 1 i 2 generacji jest możliwość emulacji gier ps2 oraz przeróbek umożliwiających granie w pirackie gry ps2 zresztą coś w rodzaju pacmana już można ściągnąć na playstation store a słyszałeś o grze zdalnej na ps3 nosisz psp i widzisz ekran ps3
  • Poziom 9  
    ZigUSSS napisał:
    jeśli przede wszystkim chodzi o grafikę to xbox góruje :)

Ale bzdura...

Wracając do tematu, to popatrz które gry na wyłączność Cię interesują bardziej i sprawdź line-up(plan wydawniczy) na dany sprzęt - to jest najważniejsze przy wyborze konsoli.

Co do piractwa, to nie rozumiem czym tu się chwalić... to przez piractwo do dziś nie ma Xbox LIVE w PL, więc to bardziej wada niż zaleta...
  • Poziom 9  
    Jak dlamnie warto dołożyć troche i kupić Xbox 360 Slim (250gb) mniejszy mniej prądu potrzebuje :D
  • Poziom 13  
    PS3 bo:

- kupujesz gry oryginalne po 60-70 zł lekko przechodzone
    - grasz w sieci za free plus darmowe filmy oraz dema gier
    - tytuły ekskluzywne typu Uncharted Killzone.....
    - bluray czyli odtwarzacz dodatkowo :)

W xklocku po przerobieniu nie popykasz w sieci i dostaniesz Bana na stale tak tak można bawić się w obchodzenie itd. Tylko czy to nie ma być proste wkładam płytę i gram...?
  • Poziom 1  
    ZigUSSS napisał:
    jeśli przede wszystkim chodzi o grafikę to xbox góruje :)
    Co prawda jest płatna sieć - pod koniec roku podobno ma być odsłona polskiego xbox live.
    Poz tym można twożyć kopie zapasowe gier (nielegalne), jak również zainstalować (jtag-xbr) i kożystać z licznych emulatoró starych dobrych gier (tzw hombrew)

dodatkowo zaletom Xa jest super wygodny pad - a wygoda to podstawa

Ciebie chyba zrąbało przecież na Playstation 3 jest lepsza grafika , jest tam napęd Blu-ray, a nie DVD i pad od Xboxa 360 jest niewygodny.

Zalety Playstation 3:
    - Sony
    - lepsza grafika w grach
    - lepszy napęd ( Blu-ray )
    - wygodny kształt pada
    - ładny wygląd
    - darmowy dostęp do internetu
    - możliwość dokupienia kontrolera ruchu Move
    - nie trzeba naciskać przycisku, który sam wyszukuje pady (
    konsola robi to automatycznie )

Wady Playstation 3:
    - Nie ma

Zalety Xbox 360:
    - niższa cena od Playstation 3
    - tańsze gry

Wady Xbox 360:
    - Microsoft
    - brak Xbox Live w POLSCE
    - nie ma Blu-ray'a
    - gorsza grafika w grach
    - brzydko wygląda
    - płatny internet
    - DVD

Ja ci polecam Playstation3. Jak podłączysz kablem HDMI to poprostu grafika jest piękna ( wiem co mówię, mam TV Sony Barvia 55 cali )
  • Poziom 11  
    qwincik7070 Ale bzdury opowiadasz
    X blu-ray nie ma bo jak wyszedł X to go jeszcze nie było a blu-ray wykupiło sony
    w X nie naciskasz nic do szukania padow tylko pierwszy raz a przez pada możesz
    X włączyć i wyłączyć
    grafika jest podobna ale X ma jedną gre z minimalnie gorszą grafiką a ps3 ma tą gre z lepszą i znowu X ma z lepszą a ps z gorszą
    jedyny minus to nie ma bluray ale ma więcej modyfikacji
    a, i X nie ma move tylko kinect kupujesz kinecta i żadnych kontrolerów nie potrzebujesz tylko swoje ciało
  • Poziom 13  
    qwincik7070 naprawdę uważasz że PS3 ma lepszą grafikę ? Obie konsole są tak samo dobre. Zaletą PS3 jest BD o wbudowane wifi chociaż teraz nowe slim też mają wbudowane wifi no ale jeżeli chodzi o ixtreme na nich to jest problem;)
  • Poziom 1  
    http://livelog.pl/news.asp?ID=53393 - porównanie danych technicznych

1. PS3 ma darmowy internet (tysiące demówek, uaktualnienia, trzy stacje telewizyjne przez internet itp...)

2.Ma Blu-Ray czyli jest przyszłościową konsolą!

3.Może odtwarzać filmy 3D i jest bardzo dużo gier 3D na PS3!!!

4.xbox 360 jest bardziej awaryjny, a elite jest bardzie prądo żerny i większa o 2-3*C temperatura grania!

5.Na Kinect musisz mieć do niektórych gier akcesoria, a do PS3 MOVE masz tylko kontroler ruchu i tyle!

6.Gier jest po równo, tylko są takie których nie ma na xbox lub na PS3 np. God Of War III, inFamous 2, Killzone 3, jest tylko na PS3, a na xbox jest fajne tylko HALO.

7.PS3 jest o wiele szybsze ma 8 rdzeni, a grafikę taką samą mają, małe wręcz niezauważalne różnice!

ps. na PS3 możesz połączyć grę w 3D z MOVE-m potrzebny tylko TV 3D. np.The Fight bardzo popularna!

Pozdrawiam EXPERT87