Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik DMX a stroboskop ?

michol1111 23 Maj 2010 21:10 4257 8
  • #1 23 Maj 2010 21:10
    michol1111
    Poziom 9  

Witam !!

Wiem że takich tematów było już kilkanaście na forum i z góry przepraszam , ale praktycznie większość z nich przeglądnąłem jednak nie doczytałem się odpowiedzi na mój problem ... :/

Posiadam sterownik DMX ( 192 Channel Professional DMX Operator ) , instrukcję oczywiście mam ale po angielsku ... :/ z tego co zauważyłem w tej instrukcji piszą wszystko o skanerach , (jak podłączyć gdzie itd.), chyba zapomnieli że są też inne urządzenia DMX (np. stroboskop).

Chce ustawić konkretnie żeby można było ze sterownika operować częstotliwością błysków 1-16 na 1 sek. , na ręcznym ustawianiu jest też pojaśnienia i zaciemniania błysków :)

Sterownik DMX a stroboskop ?

Sterownik DMX a stroboskop ? <=== 1500W

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :):!::!:

0 8
  • Pomocny post
    #2 23 Maj 2010 22:24
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Pisząc skaner mają na myśli ogólnie jakieś urządzenie.
    Robisz tak samo jak ze skanerem, czyli adresujesz strobo na 1, wciskasz pierwszy przycisk na górze od lewej i świecisz...

0
  • #3 23 Maj 2010 22:41
    michol1111
    Poziom 9  

no właśnie w tym problem że wcześniej już próbowałem programować (według tych schematów jak na skaner) , stroboskop świeci ale jak jadę suwakiem to nic się nie dzieje ... :/ z tyłu obudowy stroboskopu znajduje się taka kosteczka nie wiem jak to się fachowo nazywa ale tam mam ustawione na 1 i domyślam się że to scena ... mam też ustawione na sterownik DMX i 75% mocy :)

0
  • Pomocny post
    #4 24 Maj 2010 03:16
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli stroboskop ma kosteczkę, czyli dip-switche to trzeba sprawdzić ile ich jest. Podejrzewam, że ma ich 10, i ostatni odpowiada za tryb pracy. Jeśli nie, to wszystkie służą do adresowania. Niech kolega pamięta, że stroboskop to zawsze 2 heble podniesione do góry. 1 to dimmer, a drugi częstotliwość... aczkolwiek w Atomicach3000 jest jeszcze inaczej ;)

I główny fader na 100% :)

0
  • Pomocny post
    #5 24 Maj 2010 10:46
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

1. Musisz zobaczyć ile kanałów zajmuje twój strob. jest to napisane w instrukcji. Może być to 1 kanał może więcej. Zobacz do czego służą poszczególne kanały. W instrukcji pisze też jak przestawić stroboskop w tryb DMX (nie auto/maual itd.)
    2. Jeśli nie masz innych urządzeń poza sterownikiem i strobo adresujesz stroboskop na 1 kanał, czyli DIP z numerem jeden w górę. Łączysz urządzenia kablem xlr-xlr
    3. W sterowniku włączasz przycisk scaner 1-7 (po lewej na górze) i wyłączasz blackout.
    4. Kręcisz pierwszymi suwakami. Jeśli nie działa z tyłu sterownika przełączasz polaryzację.

0
  • #6 24 Maj 2010 15:02
    michol1111
    Poziom 9  

Oki , dzięki za wszystkie podpowiedzi , wieczorem coś pokombinuję :) proszę jeszcze ewentualnie nie zamykać tematu ...

a jeszcze jedno mogę programować na wyłączonym stroboskopie bo na włączonym to kiedyś oślepnę :P ?

0
  • #7 24 Maj 2010 16:43
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Zamiast włączonego strobo można użyć wyobraźni w tym przypadku :)

0
  • #8 24 Maj 2010 20:58
    michol1111
    Poziom 9  

Dzięki wszystkim za pomoc :) idzie się teraz z tym dogadać :D

0