Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH12 1997 380KM brak mocy

24 Maj 2010 11:19 6189 9
  • Poziom 25  
    Witam.
    Samochód jak w temacie z starej budzie.
    Mam problem z mocą samochodu i poziomowaniem ostatniej osi.
    Jeśli chodzi o silnik to swieci check i samochód generalnie jest słaby, interesuje mnie jak odczytać kody migowe z tego sprzętu i co oznaczają.
    Jeśli chodzi o ostatnią oś to przy próbie jej podniesienie oś ładnie się podnosi lećz gdzy podniesię sie do góry samochód odrazu ją opuszcza.
    będe wdzięcznu za każde informacje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Z tego co pamiętam to tam chyba jest przy manetce możliwość wejścia w menu i wyświetlenia na wyświetlaczy kodów błędów, ale głowy uciąć sobie za to nie dam. Ja zawsze sprawdzałem za pomoca urządzenia diagnostycznego. :) Co do poziomowania to sprawdził bym czy dobrze działa potencjometr od poziomowania osi. Owszem spotkałem sie raz z Volvo które wyświetlało kodem błyskowym. Miało pod osłoną na srodku tapicerki przycisk SERVICE czy cos takiego i była odpowiednia kombinacja i faktycznie błyskało ładnie a żeby wiedzieć co oznacza błąd to w program od diagnostyki kod usterki i tyle :) Nie wiem czy cos kolwiek Ci pomoga te moje wypociny :) W Pilznie w Omedze napewno będą wiedzieć jak i zrobią tylko że trzeba by tam dojechać no i jeszcze zapłacić :) Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    to jest stara buda bez wyświetlacza
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam pod konsola bezpieczników nad radiem masz przycisk "Check engine" włącz zapłon i go naciśnij na ok 2 sekundy zacznie mrugać policz ilość mrugnięć i podaj.
  • Poziom 25  
    przycisk chceck jest na wierzchu pod radiem i moge go dać do góry albo na dół ale nie zauważyłem specjalnej zmiany po wciśnięciu
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    witaj. na środku pulpitu u góry tuż przed zaokrągleniem są dwie śrubki,po odkręceniu odchyl i zdejmij tę osłone.w górnym lewym rogu zobaczysz przycisk z symbolem check,po włączeniu zapłonu powinien rytmicznie pyłgać razem z tym na tablicy rozdzielczej przytrzymaj 3 sek. i puść policz długie i pużniej krutkie mignięcia potem nastąpi przerwa.każde długie to 10 a krutki 1.co do osi jaki masz poziomak tzn elektroniczny czy pneumatyczny?

Moderowany przez Błażej:

Chciałbym już więcej nie zwracać ci uwagi na to, jak piszesz. Zresztą nie będę, za to w ruch pójdzie Regulamin.

• Poziom 25  
    Wyświetla się 25
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    To jest czujnik doładowania powietrza.
  • Poziom 25  
    Kolega może nie pisze jak słownik ale za to ma książkowe pojęcie o ciężarówkach.
    Ja bardzo dziękuje za pomoc auto odżyło
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Resztę kodów prześlę Ci jutro po pracy.