Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W220 problem z klima,sprezarka nie wlancza sie

tereeska 24 Maj 2010 14:47 4104 0
    tereeska
    Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczow. W moim Mercedesie S 320 CDI, W220, rok 2001, dodam,ze to Anglik,jest problem tego typu,ze nie chce wlaczyc sie sprezarka
    klimatyzacji.Mam go ponad 1,5roku i odkad go kupilem nie nabijalem klimy gdyz wszystko chodzilo bez problemu.Miesiac temu podjechalem do warsztatu,zeby
    nabic klime nowym gazem,nabito mi tak jak jest na naklejce 1kg.Wszystko chodzilo bez problemu jakies 1,5 tygodnia i zaczal sie problem...Nie chciala
    wlaczyc sie sprezarka,myslalem,ze uciekl gaz ale gdyby tak bylo na panalu od klimy wlaczylaby sie czerwona kontrolka na przycisku EC ale wizualnie
    wszystko jest ok.Podjechalem zeby sprawdzili czy nie uciekl gaz...gaz byl ale i tak podlaczyli maszyne do klimy i nabili mi od nowa ale i tak nie
    przynioslo to zadnego skutku.Podjechalem do innego warsztatu bardziej profesjalnego gdzie podlaczyli profesjonalny komputer diagnostyczny sprawdzili bledy
    w obwodzie klimatyzacji jak i calego komputera.Byly bledy ale spowodowane odpieciem wczesniej kostek na osuszaczu.Po wykasowaniu bledow z calego komputera
    i ponownym sprawdzeniu nie bylo bledow.Ponownie nabito mi klime(po raz trzeci)zeby sprawdzic czy nie ma problemu z gazem.Po podlaczeniu maszyny do klimy,
    po chwili cos strzelilo gdzies w okolicach silnika,jakby elektrozawor,nie wiem co to dokladnie bylo.Klime nabito tak jak ksiazka mowi i przy pierwszym
    uruchomieniu dzialala przez chwilke i znowu nic...
    Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki(trzy skrzynki)wyjmujac kazdy,odpiolem kostke od panela sterujacego klimatyzacja,podpialem spowrotem,
    Odlaczyle przewod wlaczajacy sprezarke klimy zeby sprawdzic czy jest napiecie przy odpalonym silniku....no i bylo ponad 13Volt...zgasilem silnik,
    podpialem kostke do sprezarki,odpalilem auto i klima dzialala....do nastepnego dnia.Na drugi dzien po odpaleniu auta znowu nie chodzila.
    Sprawdzilem napiecie na przewodzie wlaczajacym sprezarke przy dopalonym aucie i wlaczonej klimie i bylo tylko 0,05 volta tak jakby sterownik nie dawal pradu
    na sprezarke.Musze jeszcze sprawdzic przekazniki tylko zadna skrzynka nie jest opisana i nie wiem ktory jest do klimy.Mechanik ktory ostatnio podlanczal
    kompa stwierdzil,ze nie ma bledow i,ze podejrzewa sterownik klimatyzacji...
    W zwiazku z tym dlugim tematem mam prosbe do wszystkich forumowiczow o pomoc...moze wiecie co moze byc powodem tego problemu?
    Moze posiada ktos opisy skrzynek bezpiecznikow i przekaznikow do W220?
    Jak mozna zresetowac klime,ktore przyciski na panelu trzeba wcisnac?
    Jak przytrzymam przycisk REST pojawiaja sie na wyswietlaczu panelu sterujacego klima funkcje od 01 do 99 monitorujace prace podzespolow,czy mozna sprawdzic
    jakies parametry klimatyzacji??
  • Texa PolandTexa Poland