Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P11.144 problem z radiem po wymianie kopułki

24 Maj 2010 16:49 3203 11
  • Poziom 9  
    Ze względu na widoczne przebicie na kopułce aparatu zapłonowego wymieniłem ową kopułkę oraz palec rozdzielacza. Po kilku dniach od wymiany zaobserwowałem że zaczęło mi nieprzyjemnie trzeszczeć radio (radio firmowe clariona montowane w tym aucie jako wyposażenie), trzeszczenie aczkolwiek słabsze słyszalne jest również przy odsłuchu CD. Objawy te występują tylko przy włączonym silniku. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy. Nadmieniam że przy starej kopułce i zjechanym palcu rozdzielacza radyjko nie trzeszczało(pomomo widocznych skaczących iskier po obudowie kopułki). Części jakie użyłem do wymiany to tanie zamienniki kupione w sklepie motoryzacyjnym. Objawy powyższe wiążę z wymainą tych części , czy to możliwe??
  • Poziom 12  
    no to musisz zainwestować w filtr na zasilanie radia albo w oryginalną kopułkę która ma ekran i znacznie bardziej tłumi zakłucenia
  • Poziom 9  
    Ale dlaczego tak jest że gdy odpalam auto np. rano zakłóceń nie ma. Trzaski pojawiają się dopiero po rozgrzaniu silnika. A woją drogą jaki filtr kuipić i jak go zamontować. Niestety nie mam w tym zakresie żadnego doświadczenia.
  • Poziom 15  
    Kopułka nie chroni przed zakłóceniami, winien jest palec .
  • Poziom 9  
    Może troche jaśniej. To znaczy, że należy wymienić palec na inny markowy. Czy też źle go zamontowałem. Czy też zainwestować w filtry p.zakłóceniowe.
  • Poziom 15  
    W palcu zamontowany jest filtr przeciw zakłóceniowy .
  • Poziom 9  
    Dięki za podpowiedż. Szczerze powiedziawszy to już zamówiłem nowy oryginalny "paluszek" i mam nadzieję że to załatwi temat. Nie mam jeszcze pewności co do kpułki gdyż "gość" z serwisu twiertdził, że kopułka może mieć zatopioną w plastikowej obudowie specjalną warstwę folii ekranującej i jego zdaniem to na kopułkę radziłby zwrócić szczególną uwagę. W każdym bądź razie zacznę od palca, zobaczę jaki będzie efekt.
  • Poziom 9  
    Niestety po wymianie palca rozdzielacza na oryginalny problem pozostał. Czyżby jednak kopułka???
  • Admin grupy Samochody
    Darecki12 napisał:
    Niestety po wymianie palca rozdzielacza na oryginalny problem pozostał. Czyżby jednak kopułka???
    A co masz jeszcze do wyboru?:D
  • Poziom 35  
    A co może być przyczyną uszkodzenia kopułki i palca?Sprawdziłeś resztę układu W/N?
  • Poziom 9  
    Na dzień dzisiejszy mam wymienione: przewody WN, świece, kopułkę(nioryginalna), palec(oryginalny). Zaznaczam, że trzeszczenie radia pojawiło się po wymianie kopułki(na nieoryginalną) oraz palca(teraz już oryginalny). Pomimo widocznego na kopułce przebicia oraz zarżniętego do końca palca (przed wymianą) żadnych trzasków w radiu słychać nie było. Pozostaje więc wadliwa kpoułka(niby nowa). Prawdoopodnie to tani zamiennik bez stosownego ekranu. W serwisie powiedzieli mi że kopułki oryginalne posiadają warstwę folii ekranującej która wyłapuje wszelakie zakłócenia. Pozatym być może odległość styków kopułki od palca jest nieodpowiednia.
  • Poziom 15  
    Sam sobie odpowiedziałeś co jest wadliwe.